Постанова від 06.04.2010 по справі 2а-1846/10/1270

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 квітня 2010 року Справа № 2а-1846/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Твердохліба Р.С.,

при секретарі Чукіній А.Ю.,

за участю сторін:

прокурора не з'явився,

представника позивача Бікяшева Р.Ф.,

представника відповідача не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Краснодонського району в інтересах держави в особі Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Українські аграрні технології» про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств у розмірі 412,70 грн., -

ВСТАНОВИВ:

12 березня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Краснодонського району в інтересах держави в особі Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Українські аграрні технології» про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств у розмірі 412,70 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Українські аграрні технології» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності Краснодонською районною державною адміністрацією Луганської області 18.03.1998 року за № 642.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача станом на 24.02.2010 року виник податковий борг перед бюджетом у сумі 412,70 грн.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем були направлені перша податкова вимога № 1/197 від 14.07.2009 року та друга податкова вимога № 2/329 від 27.11.2009 року. Податкова заборгованість відповідачем в добровільному порядку не сплачена.

Просить суд стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Українські аграрні технології» податковий борг у сумі 412,70 грн.

Прокурор у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, був повідомлений належним чином.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надавши пояснення аналогічні позовній заяві, просив стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Українські аграрні технології» податковий борг у сумі 412,70 грн.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином про що свідчить розписка про отримання повістки, причини неприбуття не доповів.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Судом встановлено, що Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Українські аграрні технології» зареєстровано Краснодонською районною державною адміністрацією 18 березня 1998 року за № 642, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 5).

Відповідно до діючого законодавства підприємство перебуває на обліку в якості платника податків у Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Згідно ч.1 ст. 11 вказаного закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача станом на 24.02.2010 року виник податковий борг з податку на прибуток підприємств перед бюджетом у сумі 412,70 грн., що підтверджується деклараціями з податку на прибуток підприємства, податковим повідомленням - рішення від 13.02.2009 року № 0000591540/0 (а.с. 10-13).

Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобов'язання судом не встановлено.

Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Таким чином, позовні вимоги прокурора Краснодонського району в інтересах держави в особі Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Українські аграрні технології» про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств у розмірі 412,70 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Краснодонського району в інтересах держави в особі Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Українські аграрні технології» про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств у розмірі 412,70 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Українські аграрні технології" (Луганська область, Краснодонський район, смт. Сімейкінське, вул.. Емовська, 41, інд. Код 25362106; р/р 26005195344001, Луганська філія КБ "Приватбанк") на користь Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області суму податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств у сумі 412,71 грн. ( чотириста дванадцять гривень сімдесят одна копійка).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено в повному обсязі 12 квітня 2010 року.

СуддяТвердохліб Р.С.