707/2817/21
3/707/1640/21
14 грудня 2021 року м. Черкаси
Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Морозов В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Черкаси) Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , непрацюючого,-
за ст. 187 КУпАП,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 01.11.2021 року серії ВАБ № 741776, ОСОБА_1 , 27.10.2021 року о 22 годині 35 хвилин, в АДРЕСА_1 , під час перевірки був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив умови адміністративного нагляду, встановлені судом щодо перебування за місцем проживання в період з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня.
Він же, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 01.11.2021 року серії ВАБ № 741777, 28.10.2021 року о 22 годині 45 хвилин, в АДРЕСА_1 , під час перевірки був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив умови адміністративного нагляду, встановлені судом щодо перебування за місцем проживання в період з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня.
ОСОБА_1 , 30.10.2021 року о 22 годині 35 хвилин, в АДРЕСА_1 , під час перевірки був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив умови адміністративного нагляду, встановлені судом щодо перебування за місцем проживання в період з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, хоча був повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи. Причини неявки суду не повідомив.
За вказаних обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Суд вивчивши матеріали адміністративної справи, приходить до наступного.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Хоча указані протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 не містять частини, а зазначено лише ст. 187 КУпАП, з фабули протоколів вбачається, що їх складено за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.187 КУпАП передбачає порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції.
Пунктами 13, 14 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 09 грудня 2020 року № 4248/5 встановлено, що до протоколу про адміністративне правопорушення додаються оригінали або належним чином засвідчені копії (фотокопії) документів, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи. Складений протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, формуються у справу.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Нормами ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обовязок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Однак, працівниками поліції всупереч вищезазначеним вимогам, не надано жодного доказу на підтвердження встановленого щодо ОСОБА_1 адміністативного нагляду, а рапорти начальника сектору превенції ВПД № 1 м. Черкаси Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітана поліції Шевченка С. від 28.10.2021 року та від 30.10.2021 року, рапорт старшого дільничного офіцера поліції ВПД № 1 м. Черкаси Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області майора поліції Чигирика А. від 27.10.2021 року та електронні картки про адміністративне правопорушення не підтверджують наявність у ОСОБА_1 встановленого йому адміністративного нагляду.
Крім того, жодних письмових доказів, відео- чи фотофіксації вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП до суду не надано.
Згідно ч. 3 ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП до суду не надано, зокрема не підтверджено встановлення щодо нього адміністративного нагляду, а суд позбавлений самостійно збирати докази, провадження у справі підлягає закриттю за відсутності в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 187, 247, 268, 283, 284 КУпАП,-
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП, закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до судової палати у кримінальних справах Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. В. Морозов