Справа 362/4821/21
Провадження 3/362/2050/21
14.12.2021 року м. Васильків
Суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Сухарева О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
10.09.2021 до Васильківського міськрайонного суду Київської області засобами поштового зв'язку надійшла справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , який 20.08.2021 о 01 год. 00 хв., перебуваючи в м. Васильків, вул. Грушевського, 13 в п'яному вигляді, висловлювався нецензурною лайкою в бік перехожих.
Відповідно до ст. 268 КУпАП участь особи при розгляді справи, передбаченої ст. 173 КУпАП є обов'язковою.
В судове засідання, призначене на 27.09.2021 на 10:00, ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлявся шляхом направлення повістки за місцем його реєстрації та проживання, вказаними в протоколі про адміністративне правопорушення, яку він отримав заздалегідь, що вбачається з повідомлення про вручення.
Судом направлено лист до ВП № 1 Обухівського РУП з проханням вжити заходи щодо повідомлення ОСОБА_1 про необхідність явки в судове засідання на 28.10.2021 та, за можливості, забезпечити його участь в судовому засіданні.
Однак в призначений час ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, судом 28.10.2021 винесено постанову про привід ОСОБА_1 в судове засідання 19.11.2021, виконання якого доручено ВП № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області, яка залишилася без виконання.
В судові засідання 19.11.2021 та 14.12.2021 ОСОБА_1 також не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином шляхом направлення повістки рекомендованим листом, однак до суду повернувся конверт з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Судом вичерпані всі можливі заходи для виклику ОСОБА_1 в судове засідання для розгляду справи у відповідності з вимогами ч. 2 ст. 268 КУпАП, враховуючи, що він знав або повинен був знати про складення щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки в протоколі в графі «розгляд справи відбудеться» вказано «за викликом у Васильківському міськрайонному суді», про час та місце судових засідань був неодноразово повідомленим належним чином, однак в судові засідання не з'являється, органами поліції заходів щодо його явки в судове засідання вжито не було, а тому, враховуючи практику Європейсього Суду з прав людини, зокрема рішення ЄСПЛ у справі «Смірнов проти України» від 08.11.2005 року, в якому наголошено, що в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи; розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору; нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції, суд приходить до висновку про необхідність розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 .
Судом досліджено наявні в справі письмові докази, а саме:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 423669 від 20.08.2021, який містять обставини вчинення адміністративного правопорушення та кваліфікацію дій ОСОБА_1 (а.с. 2);
- письмові пояснення ОСОБА_2 , відповідно до яких 20.08.2021 о 01 год. 30 хв. в АДРЕСА_2 невідомий йому громадянин висловлювався нецензурною лайкою, перебуваючи в п'яному вигляді (а.с. 4);
- письмові пояснення ОСОБА_3 , які аналогічні поясненням ОСОБА_2 (а.с. 5);
- рапорт поліцейського СРПП відділу поліції № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області, який відображає підстави складення протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 6);
- витяг із інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» відносно ОСОБА_1 , з якого вбачається, що останній притягувався раніше до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 та ч. 2 ст. 126 КУпАП (а.с. 7).
За змістом ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з вимогами ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. При цьому, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів.
З аналізу наведеної вище норми вбачається, що оцінці підлягає як кожний окремий доказ, так і всі зібрані докази в цілому, на підставі чого суддя повинен зробити обґрунтований висновок про їх належність і допустимість, достовірність та достатність фактичних даних, що встановлюються цими доказами, та мають значення для справи.
Аналізуючи досліджені докази, оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії особи правильно кваліфіковано за ст. 173 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 висловлювався нецензурною лайкою в бік перехожих, чим порушив порядок і спокій громадян, що підтверджується поясненнями двох свідків, які узгоджуються з рапортом працівника поліції, що прибув на місце події.
Разом з тим, у відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу. Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Отже, оскільки правопорушення було вчинено 20.08.2021, то на момент розгляду судом матеріалів даної справи пройшло більше ніж три місяці з моменту вчинення інкримінованого особі правопорушення, тому провадження у даній справі підлягає закриттю, у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 280, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, та закрити провадження у справі стосовно нього, у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Васильківський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з моменту її постановлення.
Суддя Сухарева О.В.