Рішення від 27.07.2021 по справі 160/15015/20

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2021 року Справа № 160/15015/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Турової О.М.,

розглянувши за правилами загального позовного провадження в порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія «ДТЗ» до Дніпровської митниці Державної митної служби України про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товару, -

ВСТАНОВИВ:

13.11.2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія «ДТЗ» до Дніпровської митниці Державної митної служби України, в якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Дніпровської митниці Державної митної служби України про коригування митної вартості товару від 18.05.2020р. №UA110000/2020/000197/2;

- визнати протиправним та скасувати рішення Дніпровської митниці Державної митної служби України про коригування митної вартості товару від 10.06.2020р. №UA110000/2020/000245/2;

- визнати протиправним та скасувати рішення Дніпровської митниці Державної митної служби України про коригування митної вартості товару від 30.06.2020р. №UA110000/2020/000281/2;

- визнати протиправним та скасувати рішення Дніпровської митниці Державної митної служби України про коригування митної вартості товару від 09.09.2020р. №UA110150/2020/000085/1.

В обґрунтування позовних вимог зазначається, що ТОВ «Промислова компанія «ДТЗ» на підтвердження заявленої митної вартості товарів за ціною договору (контракту) надано до митного оформлення митні декларації з усіма необхідними документами, які не містили розбіжностей та ознак підробки, а, навпаки, містять всі відомості, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, що, в свою чергу, виключало можливість витребування митницею у декларанта додаткових документів у розумінні приписів ч.3 ст.53 Митного кодексу України. Однак, відповідач, не зважаючи на вищенаведене, посилаючись на формальні підстави, витребував у позивача додаткові документи. Листами від 18.05.2020р. №02-18/05, від 09.06.2020р. №01-09/06 та від 30.06.2020 р. №04-30/06 позивач додатково надав митниці документи, а також надало свої пояснення щодо неможливості надання інших додаткових документів, з огляду на те, що усі наявні у підприємства документи, які підтверджують вартість товарів та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару, надані митниці разом з митними деклараціями, вони повною мірою підтверджують заявлену декларантом митну вартість товарів. Проте, на переконання ТОВ «Промислова компанія «ДТЗ», відповідач, не здійснивши повну перевірку відомостей, що містяться в наданих документах, що підтверджують заявлену митну вартість та правильність розрахунку, здійсненого декларантом, не упевнившись в достовірності та точності заяв, документів та розрахунків, поданих декларантом, а також відсутності обмежень для визначення митної вартості за ціною договору, наведених у статті 58 Митного кодексу України, прийняв рішення про коригування митної вартості товару від 18.05.2020р. №UA110000/2020/000197/2, від 10.06.2020р. №UA110000/2020/000245/2, від 30.06.2020р. №UA110000/2020/000281/2 та від 09.09.2020р. №UA110150/2020/000085/1, відповідно до яких загальна митна вартість задекларованих товарів була скоригована за другорядним методом визначення митної вартості - 2-r - резервний метод, згідно з положеннями ст.64 Митного кодексу України, а також відмовлено у прийнятті вказаних митних декларацій шляхом оформлення картки відмови в прийнятті митних декларацій, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення. При цьому, позивач зауважує, що зазначена в митних деклараціях митна вартість товарів у повній мірі співпадає з митною вартістю товарів, що відображена у документах, поданих відповідно до статті 53 Митного кодексу України, які у повній мірі підтверджують розмір заявленої митної вартості товару за ціною контракту. Натомість, всі вказані у спірних рішеннях зауваження митниці носять формальний характер та не свідчать про дійсну наявність розбіжностей, а надані позивачем документи, повною мірою підтверджують числові значення складових митної вартості. Крім того, позивачем зауважується, що відповідач у спірних рішеннях крім номера та дати митних декларацій, які були взяті за основу для визначення митної вартості оцінюваних товарів, не навів жодних пояснень щодо зроблених коригувань на обсяги партії ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, умов поставки, комерційних умов тощо та не зазначив інформації і джерел, які використовувались митницею при визначенні митної вартості оцінюваних товарів із застосуванням резервного методу, що суперечить положенням пунктів 2, 4 частини другої статті 55 Митного кодексу України. Таким чином, не погоджуючись з висновками відповідача та винесеними ним рішеннями, позивач звернувся з даною позовною заявою до суду для захисту своїх порушених прав та законних інтересів.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2020 року, прийнято вищевказану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/15015/20 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія «ДТЗ» до Дніпровської митниці Державної митної служби України про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товару, призначено цю справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) з 21.12.2020 року за наявними у справі матеріалами у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду, а також встановлено відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали.

22 грудня 2020 року до суду надійшов відзив Дніпровської митниці Держмитслужби на позовну заяву ТОВ «Промислова компанія «ДТЗ», в якому відповідач пред'явлений позов не визнав та заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що позивач протягом травня-вересня 2020 року звернувся до Дніпровської митниці Держмитслужби з метою здійснення митного оформлення товару: «тачки (візки) ручні несамохідні, виробництва торговельних марок «Vitals» «Limex», призначені для легких будівельних та садово-городніх робіт», «інші частини до ручних будівельних візків». Зазначені товари надійшли на адресу позивача на підставі зовнішньоекономічного контракту від 19.12.2019 №YUAN-1-2020 із компанією "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD тa TOB «ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ДТЗ» та заявлені до митного оформлення шляхом електронного декларування за ЕМД від 18.05.2020р. №UA110000/2020/000197/2, від 10.06.2020р. №UA110000/2020/000245/2, від 30.06.2020р. №UA110000/2020/000281/2 та від 09.09.2020р. №UA110150/2020/000085/1. Під час здійснення митного контролю правильності визначення митної вартості товарів, які надійшли на адресу позивача, та перевірки документів, поданих декларантом для підтвердження заявленої митної вартості товарів разом з митними деклараціями від 18.05.2020р. №UA110000/2020/000197/2, від 10.06.2020р. №UA110000/2020/000245/2, від 30.06.2020р. №UA110000/2020/000281/2 та від 09.09.2020р. №UA110150/2020/000085/1 було встановлено, що в поданих документах містяться розбіжності, а також надані позивачем документи не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів та всіх відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, а саме 1) щодо надання копії декларації країни відправлення: будь-яка легальна експортно-імпортна операція у Китаї супроводжується оформленням у митному відношенні та декларуванні товарів, що ввозяться або вивозяться, що передбачено Законом КНР «Про порядок заповнення вантажної експортно-імпортної декларації», затвердженого маніфестом Головного митного управління КНР №52 2008 року. Таким чином, твердження декларанта про відсутність експортної декларації - не відповідає дійсності; 2) щодо здійснення оплати: відсутнє підтвердження здійснення передбаченої умовами Специфікацій передоплати за поставлений товар; надане платіжне доручення від 23.04.2020р. №4 не містить відміток банку щодо проведення платежу, а сплачена згідно з ним сума (33560 дол. США) є меншою, ніж передбачено Специфікацією (33590 дол. США); в графі «призначення платежу» платіжного доручення від 03.06.2020р. №155 на загальну суму 19975,50 дол. США, зазначено «Paym.3430.00, ргер. 16545.50 for wheel barrows and wheeles contract YUAN-1-2020 dd 19.12.2019, sp.l dd 08.01.20, sp.2 dd 12.02.20», проте, відсутнє посилання на рахунок, згідно з яким здійснено цю оплату, а також це платіжне доручення не містить відміток банку щодо виконання платіжної операції, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів на користь іноземного контрагента; сплачені суми за платіжним дорученням №155 не відповідають визначеним умовам оплати згідно Специфікації №2; платіжне доручення від 10.06.2020 № 167 на суму оплати 32918,30 дол. США не містить відміток банку щодо виконання платіжної операції, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів на користь іноземного контрагента. Банківські платіжні документи, що підтверджують остаточну оплату оцінюваного товару станом на 30.06.2020 декларантом не надано; платіжне доручення від 20.08.2020 №4 на загальну суму оплати 32042,90 долю США не містить відміток банку щодо виконання платіжної операції, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів на користь іноземного контрагента. Банківські платіжні документи, що підтверджують остаточну оплату оцінюваного товару станом на 09.09.2020 декларантом не надано; 3) щодо наданих транспортних (перевізних) документів: позивачем зазначено, що перевезення вантажу, яке здійснюється компанією «Global Container lines Latvija SIA" є мультимодальним, тобто здійснюваним декількома видами транспорту, відповідальність за яке несе один перевізник. Компанія ICS LTD є субпідрядником оператора змішаного перевезення «Global Container lines Latvija SIA", що є загальноприйнятою світовою практикою морських перевезень і не вимагає підтвердження наявності договірних відносин із зазначеними особами». Документального підтвердження договірних відносин з компанією-агентом ІСS SIA та транспортних перевізних документів, що підтверджують перевезення на суднах MSC PALOMA, LUNA MAERSK, MAERSK КІМІ декларантом не надано, що унеможливило перевірку включення понесених витрат па послуги перевезення додатково залучених перевізників; 4) щодо повноти включення транспортної складової до митної вартості товарів: згідно заявок на перевезення від 10.01.2020 №1/15, від 12.02.2020 №1/16-3, від 03.03.2020р. №1/17-3 та від 10.06.2020 №1/23-3 визначено маршрут перевезення та відповідно маршрут надання послуг Перевізником «Global Container lines Latvija SIA»: Port QINGDAO, China - port Pivdennyi - city Dnipro, Ukraine, при цьому, у рахунках про надання ТЕО від 10.04.2020 № L30829, від 21.04.2020р. № L30879, від 20.05.2020 № L31159, від 31.08.2020 № L32292 наявні відомості лише щодо вартості морського перевезення (фрахту) за маршрутом Port QINGDAO, China - port Pivdennyi; враховуючи відмітки на коносаменті від 22.01.2020 №590756299 Одеської митниці - 05.05.2020, акт виконаних робіт від 17.03.2020р. №18 та довідка про транспортні витрати від 21.04.2020р. складено до моменту фактичної поставки товару, що не дає можливості перевірити наявність додаткових витрат та включення їх до загальної вартості наданих транспортних послуг; згідно з наданими коносаментами перевезення товарів здійснено на одних суднах, а в графі 21 ЕМД вказані інші судна, при цьому, відповідно до наданих декларантом трек-листів переміщення контейнерів, в яких перевозився товар, його було двічі перевантажено з одного судна на інше, в свою чергу, наявність перевантаження свідчить про наявність транспортного документа, що не був наданий до митного оформлення, та наявність додаткових витрат, пов'язаних з перевантаженням товарів з одного транспортного засобу на інший; в рахунках про надання ТЕО від 10.04.2020 № L30829, від 21.04.2020р. № L30879, від 20.05.2020 № L31159, від 31.08.2020 № L32292зазначено вартість морського фрахту 1 контейнеру, включаючи перевантаження, а у наданих до митного оформлення заявках на перевезення від 10.01.2020 №1/15, від 12.02.2020 №1/16-3, від 03.03.2020р. №1/17-3 та від 10.06.2020 №1/23-3 містяться різні відомості про включення додаткових витрат, при цьому, вартість фрахту по маршруту, вказана з урахуванням перевантаження, не змінюється, не зважаючи на вказівку про наявність інших додаткових витрат, зокрема, включених у вартість фрахту надбавок БАФ, КАФ, дод. збір за безпеку; у рахунку про надання ТЕО від 20.05.2020 № L31159 визначено термін оплати: 10.06.2020. Декларантом 09.06.2020 надано банківське платіжне доручення від 04.06.2020 №11 на загальну суму 2680 дол. США, призначення платежу Payment freight contract 1510/912/2019 dd 15.10.19, inv L30922 dd 04.05.2020, L31086 dd 13.05.2020, L31163, L31159 dd 20.05.2020», проте, вказані у платіжному дорученні рахунки декларантом до митниці не надавались, а банківські реквізити платника у платіжному дорученні від 04.06.2020 №11, зокрема, банк та номер рахунку, не відповідають відомостям розділу 8 Договору ТЕО від 15.10.2019 №1510/912/2019; вказаний банківський документ не містить відміток банку щодо виконання платіжної операції, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів. Виявлені невідповідності викликали сумніви у достовірності наданих даних, що унеможливило перевірку числового значення всіх понесених витрат на транспортування, а документів на спростування сумнівів декларантом не надано; згідно з відомостями ЕМД поставки оцінюваних партій товарів здійснено морськими суднами за домашніми коносаментами, в яких у графі «For delivery apply to» (для доставки звертатися до) зазначено ICS LTD, водночас, документального підтвердження договірних відносин ТОВ «ПК «ДТЗ» та/або Перевізника «Global Container lines Latvija SIA» з вищевказаною компанією до митного контролю надано не було; 5) щодо наданого прайс-листа та комерційної пропозиції: наданий прайс-лист містить перелік товарів виключно заявлений до митного оформлення за конкретною ЕМД, а також містить умови поставки тотожні заявленим, за формою та змістом повторюючи надану комерційну пропозицію, що не відповідає вимогам ч. 2 п.2 статті 52 МК України; 6) надані до митного оформлення комерційні документи (специфікація, інвойс) не містять інформацію стосовно вартості послуг навантаження чи включення вказаних витрат до ціни товару. В подальшому, за результатами перевірки документів, наданих до митного оформлення оцінюваних партій товару, а також з урахуванням відсутності підтвердження числових значень складових митної вартості товарів та ціни, що фактично сплачена, повноти включення до заявленого рівня вартості транспортної складової, відповідач прийшов до висновку, що метод визначення митної вартості товарів за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються, не може бути застосований відповідно ч, 2. ст. 58 МК України, ч. 6 ст. 54 МК України. Отже, оскільки позивачем не усунуто вищеозначені обґрунтовані сумніви митного органу щодо правильності визначення заявленої митної вартості, останній цілком обґрунтовано прийняв рішення про коригування митної вартості та шляхом послідовного застосування методів визначення митної вартості визначив її за резервним методом. За таких обставин, на думку митного органу, підстави для скасування спірних рішень про коригування митної вартості товарів та задоволення позовних вимог відсутні.

28 грудня 2021 року на електронну адресу суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив на позовну заяву, в якій останнім викладено доводи аналогічні висловленим у власній позовній заяві.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 січня 2021 року вирішено перейти до розгляду адміністративної справи №160/15015/20 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія «ДТЗ» до Дніпровської митниці Державної митної служби України про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товару за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 16 лютого 2021 року о 10:30 год.

Відповідно до довідки секретаря судового засідання Молоданова М.Ю. від 16 лютого 2021 р. №155, справа №160/5015/20 знята з розгляду 16 лютого 2021 року у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Турової Олени Михайлівни.

При цьому, відповідно до довідки начальника відділу управління персоналом Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 березня 2021 року №41 суддя Турова Олена Михайлівна з 08.02.2021р. по 26.02.2021р., включно, була тимчасово непрацездатна, а з 01.03.2021р. по 05.03.2021р., включно, - перебувала у щорічній відпустці.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.03.2021 року продовжено строк підготовчого провадження в адміністративній справі №160/15015/20 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія «ДТЗ» до Дніпровської митниці Державної митної служби України про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товару до 07 квітня 2021 року.

Наступне підготовче судове засідання призначити на 07 квітня 2021 року о 14:00 год.

Відповідно до довідки секретаря судового засідання Молоданова М.Ю. від 07 квітня 2021 року №283 справа №160/15015/20 знята з розгляду 07 квітня 2021 року у зв'язку з перебуванням судді Турової Олени Михайлівні з 01.04.2021р. по 16.04.2021р., включно у щорічній відпустці

При цьому, відповідно до довідки начальника відділу управління персоналом Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2021 року №60 суддя Турова Олена Михайлівна з 01.04.2021р. по 16.04.2021р., включно - перебувала у щорічній відпустці.

Наступне підготовче судове засідання призначено на 12 травня 2021 року о 10:00 год.

11.05.2021 року до канцелярії Дніпропетровського окружного адміністративного суду від представника позивача надійшла заява, в якій останній повідомив суд про наміри подати докази витрат на правничу (правову) допомогу адвоката, яку поніс позивач під час розгляду даної справи у суді протягом п'яти днів після ухвалення судового рішення у справі.

Представники сторін в підготовче судове засідання 12 травня 2021 року не з'явились, про час, дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується доказами, наявними в матеріалах справи.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.05.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу №160/15015/20 до судового розгляду по суті у судовому засіданні на 09 червня 2021 року об 10:00 год.

Відповідно до довідки помічника судді Бороздун Л.М. від 09 червня 2021 р. №436, справа №160/15015/20 знята з розгляду 09 червня 2021 року у зв'язку з перебуванням судді Турової Олени Михайлівни з 31.05.2021 р. По 18.06.2021 р., включно та з 22.06.2021 р. по 25.06.2021 р., включно - у щорічній відпустці.

При цьому, відповідно до довідки начальника відділу управління персоналом Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 червня 2021 року №107 суддя Турова Олена Михайлівна з 31.05.2021 р. По 18.06.2021 р., включно та з 22.06.2021 р. по 25.06.2021 р., включно, - перебувала у щорічній відпустці.

Наступне судове засідання призначено на 27 липня 2021 року о 13:00 год.

Представник позивача в судове засідання 27.07.2021р. не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, проте останнім 27.07.2021 р. надано до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання 27.07.2021р. також не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується доказами, наявними в матеріалах справи.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом (пункт 10 частини першої статті 4 КАС України).

Фіксування судового засідання відповідно до статті 229 КАС України не здійснювалося, тому керуючись приписами пункту 10 частини 1 статті 4 та частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд заяви судом вирішено здійснювати у порядку письмового провадження.

Таким чином, суд дійшов висновку про продовження розгляду справи в порядку письмового провадження відповідно до пункту 10 частини 1 статті 4 та частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст.193 КАС України суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку. Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.

Частиною 4 статті 243 КАС України встановлено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі, з огляду на таке.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 19.12.2019 року між ТОВ «ПК «ДТЗ» (м. Дніпро), як Покупцем, та компанією із компанією "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD (Китай), як Продавцем, укладено зовнішньоекономічний контракт №YUAN-1-2020, відповідно до якого Продавець продає, а Покупець купує «Товар», в асортименті, кількості, та за цінами, вказаними в Специфікаціях (Додатках), які є невід'ємною частиною даного Контракту (п.1.1 Контракту).

Відповідно до п. 2.1 контракту поставка товару здійснюється партіями і фіксується в Специфікаціях (Додатках) до даного контракту. Допускається поставка товару декількома партіями за однією Специфікацією.

Поставки здійснюються на умовах згідно правил Інкотермс за редакцією 2010 року, які мають обов'язковий характер для Сторін у рамках цього контракту. Конкретні умови поставка партії товару, реквізити вантажоодержувача, а також строки поставки зазначаються в специфікаціях (додатках) до цього контракту. Сторони мають право після підписання Специфікації змінити умови поставки, зазначені у ній, шляхом підписання додаткової угоди (п.3.1 Контракту).

Згідно з п. 4.1 п.4.2 Контракту ціна на товар визначається Покупцем і Продавцем шляхом переговорів і вказується в Специфікаціях (Додатках) до цього Контракту. За домовленістю Сторін, у разі несвоєчасної оплати товару, ціна товару може змінюватися після здійснення поставки. Зміні ціни оформляється додатковою угодою після чого Продавець повинен надати Покупцю коригуючи Специфікацію та інвойс. У ціну Товару включена вартість упаковки і маркування.

Відповідно до п. 5.2 Контракту умови оплати кожної партії товару зазначається у відповідних Специфікаціях (Додатках) до Контракту. За домовленістю сторін умови оплати, зазначені у Специфікації, можуть бути змінені шляхом укладання додаткової угоди.

Також Додатковою угодою №1 від 22.04.2020 р. до контракт №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р., Сторонами було внесено зміни в параграф 11.1. в частині реквізитів та юридичної адреси Продавця.

До вказаного договору сторонами погоджено Специфікацію №1 від 08.01.2020 року, згідно з якою було узгоджено найменування товару, його загальну кількість та вартість.

Крім того, згідно з вказаною Специфікацією №1 від 08.01.2020 року, зокрема, визначалось строк поставки - березень 2020 року; умови поставки: FOB Циндао, Україна, на умовах відповідно до правил Інкотермс станом на 2010 рік ; оплата товару: Попередня оплата здійснюється в розмірі 33590 доларів США здійснюється протягом 120 днів від дати підписання специфікації. Оплата в розмірі 3400 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

Додатковою угодою №2 від 27.04.2020 р. до контракт №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р., Сторонами було внесено зміни в параграф 6 до Специфікації №1, 08.01.2020 до контракту №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р. та викладено його в наступній редакції: «Умови оплати: Попередня оплата здійснюється в розмірі 33560 доларів США. Оплата в розмірі 3430 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

До вказаного договору сторонами погоджено Специфікацію №2 від 12.02.2020 року, згідно з якою було узгоджено найменування товару, його загальну кількість та вартість.

Крім того, згідно з вказаною Специфікацією №2 від 12.02.2020 року, зокрема, визначалось строк поставки - квітень 2020 року; умови поставки: FOB Циндао, Україна, на умовах відповідно до правил Інкотермс станом на 2010 рік ; оплата товару: Попередня оплата здійснюється в розмірі 16565,50 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати підписання специфікації. Оплата в розмірі 4234 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

Додатковою угодою №3 від 09.06.2020 р. до контракт №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р., Сторонами було внесено зміни в параграф 6 до Специфікації №2, 12.02.2020 до контракту №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р. та викладено його в наступній редакції: «Умови оплати: Попередня оплата здійснюється в розмірі 16545,50 доларів США. Оплата в розмірі 4254 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

До вказаного договору сторонами погоджено Специфікацію №3 від 03.03.2020 року, згідно з якою було узгоджено найменування товару, його загальну кількість та вартість.

Крім того, згідно з вказаною Специфікацією №3 від 03.03.2020 року, зокрема, визначалось строк поставки - травень 2020 року; умови поставки: FOB Циндао, Україна, на умовах відповідно до правил Інкотермс станом на 2010 рік ; оплата товару: Попередня оплата здійснюється в розмірі 32918,30 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати підписання специфікації. Оплата в розмірі 4165 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

До вказаного договору сторонами погоджено Специфікацію №4 від 10.06.2020 року, згідно з якою було узгоджено найменування товару, його загальну кількість та вартість.

Крім того, згідно з вказаною Специфікацією №4 від 10.06.2020 року, зокрема, визначалось строк поставки - серпень 2020 року; умови поставки: FOB Циндао, Україна, на умовах відповідно до правил Інкотермс станом на 2010 рік ; оплата товару: Попередня оплата здійснюється в розмірі 23623,90 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати підписання специфікації. Оплата в розмірі 13954,00 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

14.05.2020 року ТОВ «ПК «ДТЗ» задекларувало до митного поста «Дніпро-правобережний» товар - «Тачки (візки) ручні несамохідні, виробництва торгівельної марки «Vitals» призначені для легких будівельних та садово-городніх робіт з суцільним металевим каркасом та коритом з листового металу (сталь), з опорою на два колеса, у розібраному для транспортування стані: тачки (візки) ручні двоколісні, вантажопідйомність 110- 250 кг:- мод. 80/150-2 -720 шт.; - мод. 65/110-2 - 900 шт.; - мод.100/250-3 -1300 шт. Завантажені окремо у розібраному стані», що надійшли в Україну згідно з вищезазначеним Контрактом на підставі Специфікації №1 від 08.01.20р., коносаменту №590756299 від 22.01.20 р. Загальна вартість поставлених товарів склала 36990,00 дол. США.

З метою здійснення митного оформлення ввезених в режимі імпорту вищевказаних товарів представником позивача до Дніпровської митниці Держмитслужби подано електронну митну декларацію (далі - ЕМД): № 110150/2020/0007580 від 14.05.2020 р., в якій митна вартість поставленого товару визначена за ціною контракту (основний метод).

На підтвердження заявленої митної вартості товарів під час проведення митного контролю та митного оформлення позивачем разом з вказаною митною декларацією надано документи, передбачені ч.2 ст.53 Митного кодексу України, що перелічені у графі 44 цієї МД, зокрема:

1) для підтвердження вартості товару, яка повинна бути сплачена продавцю:

- декларацію митної вартості;

- зовнішньоекономічний контракт від 19.12.2019 № YUAN-1-2020;

- додаткова угода №1 від 22.04.2020 p. до контракт від 19.12.2019 № YUAN-1-2020;

- специфікацію №1 від 08.01.2020 до контракту;

- рахунок-фактура №20191101YUAN від 16.01.2020;

- пакувальний лист від 16.01.2020р.,

- платіжне доручення в іноземній валюті №104 від23.04.2020р.

2) для підтвердження транспортних витрат (фрахту) до кордону України:

- договір міжнародного морського перевезення(фрахту) №1510/912/2019 від 15.10.19р.;

- коносамент № 590756299 від 22.01.2020p.;

- рахунок на оплату морського фрахту № L30879 від 21.04.20р.;

- акт виконаних робіт від 21.04.2020р.;

- залізничну транспортну накладну №42297168 від 05.05.2020р.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митниця дійшла висновку про наявність розбіжностей у наданих на підтвердження заявленої митної вартості документах, які, на думку митниці, впливають на числове значення митної вартості, у зв'язку із чим повідомлено декларанта про те, що подані ним документи не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів.

Судом встановлено, що митним органом виявлено наступні розбіжності у поданих позивачем документах (повідомлення №1):

1) поставка товару заявлена до митного оформлення на підставі зовнішньоекономічного контракту з виробником №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р. між "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD тa TOB «ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ДТЗ», специфікації від 08.01.2020 №1, інвойсу від 16.01.2020 № 20191101YUAN. Відповідно до специфікації від 08.01.2020 №1 до контракту, попередня оплата у розмірі 33590 дол. США здійснюється протягом 120 днів від дати підписання, специфікації, оплата в розмірі 3400 дол. США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів. З урахуванням зазначеного, передоплата за товар повинна вже бути здійснена, а отже до документів, що підтверджують митну вартість, відносяться банківські платіжні документи. До митного оформлення надано копію платіжного доручення в іноземній валюті від 23.04.2020 №104 на суму 33560 дол. США, проте враховуючи погоджену контрактом суму попередньої оплати (33590 дол.США) та зазначену у платіжному дорученні (33560 дол.США), відсутнє підтвердження здійснення передоплати у повному обсязі. Надане платіжне доручення н від 23.04.2020 №104 не містить відміток банку щодо проведення платежу, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів на адресу іноземного контрагента;

2) надані до митного оформлення комерційні документи (специфікація, інвойс) не містять інформацію сто воно вартості послуг навантаження чи включення вказаних витрат до ціни товару;

3) відповідно до відомостей, що містяться у наданих до митного оформлення документах, поставка оцінюваного товару здійснюється на комерційних умовах поставки FOB - Qingdao, Chine, згідно Інкотермс 2010. Враховуючи заявлений характер зовнішньоекономічної угоди - контракт з виробником, умови поставки FOB (якими передбачено здійснення митних формальностей у країні відправлення продавцем) та пункт 3.1.1 Контракту від №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р., продавцем здійснено митні формальності у країні відправлення. Документального підтвердження умов здійснення експортної операції із вивезення оцінюваної партії товарів (вартості, умов поставки, ваги) не надано;

4) з метою підтвердження заявленого рівня транспортної складової декларантом, надано: Договір перевезення вантажу морським транспортом №1510/912/2019 від 15.10.2019; рахунок від 21.04.2020 №L30879, проте заявку з детальним описом морського перевезення до митного контролю не надано. Відповідно до наданих декларантом документів, перевезення оцінюваної партії товару здійснено у контейнерах MSKV0245966, MRSU3851952 за коносаментом від 22.01.2020 №590756299 на морському судні MSC Maja. При цьому, у гр.21 «Транспортний засіб на кордоні» ЕМД від 14.05,2020 №UA110150/2020/007580 наявне посилання па морське судно SANTA CRUZ. Зазначене може свідчити про наявність перевантаження та транспортного документу, що у порушення вимог cт.335 МКУ, до митного оформлення не надавався та наявність додаткових витрат пов'язаних з перевантаженням товару з одного транспортного засобу на інший, що є складовими митної вартості товару;

5) до митного оформлення надано рахунок компанії «Global Container Lines Latvija» від 21.04.2020 №L30879, відповідно до якого вартість морського перевезення контейнерів MSKU0245966, MRSU3851952. включаючи надбавки БАФ, КАФ та перевантаження складає 2080 дол. США. Відповідно до вказаного рахунку, термін оплати за надані послуги спливає 23.04.2020. З урахуванням зазначеного, на дату подання митної декларації оплата за послуги морського перевезення повинна вже бути здійснена, проте, платіжні документи до митного оформлення не надано.

Враховуючи викладене та посилаючись на ч.5 ст.54 Митного кодексу України, відповідач з метою упевнюватися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи розрахунку, поданих для цілей визначення митної вартості, в рамках проведення консультацій з метою обґрунтування вибору методу визначення митної вартості, зобов'язав декларанта протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: 1) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару: за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 2) транспортні (перевізні) документи, з урахуванням відомостей про перевантаження оцінюваної партії товару; 3) виписку з бухгалтерської документації; 4) прайс-листи виробника товару; 5) копію митної декларації країни відправлення; 6) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями.

Листом від 18.05.2020р. за вих. №02-18/05 позивачем додатково надано митному органу: заявку на міжнародне перевезення № 1/15 від 10.01.2020р., лист ТОВ «»ПК «ДТЗ» від 14.05.2020р. №02-15/05, акт виконаних робіт від 21.04.2020 б/н (код 3000), додаткову угоду від 15.10.2019р. №1510/912/2019; комерційну пропозицію (оферта) від 03.01.2020 б/н; прас-лист від 26.12.2019р. б/н; додаткову угоду №7 від 23.04.2020р., а також пояснення щодо неможливості надання інших додаткових документів, з огляду на те, що усі наявні у підприємства документи, які підтверджують вартість товарів та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару, надані митниці разом з митною декларацією, вони повною мірою підтверджують заявлену декларантом митну вартість товару.

Повідомленням №2 митний орган поінформував позивача про те, що викладені в листі декларанта від 18.05.2020р. за вих. №02-18/05 доводи та надані разом із ним додаткові документи не спростували обґрунтовані сумніви митного органу щодо правильності визначення позивачем митної вартості товару та не усунули виявлені у поданих документах розбіжності, зокрема, згідно заявки на перевезення від 10.01.2020 №1/15 визначено маршрут перевезення та відповідно маршрут надання послуг Перевізником «Global Container lines Latvija SIA»: Port QINGDAO, China - port Pivdennyi - city Dnipro, Ukraine, при цьому, у рахунку про надання ТЕО від 10.04.2020 № L30829 наявні відомості лише щодо вартості морського перевезення (фрахту) за маршрутом Port QINGDAO, China - port Pivdennyi; враховуючи відмітки на коносаменті від 22.01.2020 №590756299 Одеської митниці - 05.05.2020, акт виконаних робіт від 17.03.2020р. №18 та довідка про транспортні витрати від 21.04.2020р. складено до моменту фактичної поставки товару, що не дає можливості перевірити наявність додаткових витрат та включення їх до загальної вартості наданих транспортних послуг. Крім того, в наданому рахунку ТЕО від 10.04.2020 № L30829 зазначена вартість фрахту 2 контейнерів по маршруту, з урахуванням перевантаження, на суму 2080 дол. США, проте, у наданій до митного оформлення заявці від 10.01.2020 №1/15 містяться різні відомості про включення додаткових витрат, а саме в п.11 вартість послуг (включаючи додаткові витрати), при цьому, вартість фрахту по маршруту вказана, з урахуванням перевантаження, на загальну суму 2080 дол. США, відомості щодо включення надбавок, БАФ, КАФ, дод. збору за безпеку до загальної вартості фрахту в заявці від 10.01.2020 №1/15 відсутні.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів шляхом перевірки наданих до митного оформлення документів та проведення відповідних консультацій з декларантом, Дніпровською митницею Держмитслужби прийнято рішення про коригування митної вартості товару від 18.05.2020р. №UA110000/2020/000197/2, відповідно до якого загальна митна вартість задекларованих товарів була скоригована за другорядним методом визначення митної вартості - 2-r - резервний метод згідно з положеннями ст.64 Митного кодексу України, та ґрунтується на підставі раніше визнаних (визначених) органами доходів і зборів митних вартостях.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 52 МК України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, мають право на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються, у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу X цього Кодексу в розмірі, визначеному митним органом відповідно до частини сьомої статті 55 цього Кодексу.

Скориставшись цим правом, підприємство задекларувало зазначені товари, а митниця випустила їх у вільний обіг за ЕМД №UA110150/2020/007829 від 18.05.2020р.

06.06.2020 року ТОВ «ПК «ДТЗ» задекларувало до митного поста «Дніпро-правобережний» товар - «Тачки (візки) ручні несамохідні, виробництва торгівельної марки «Vitals» призначені для легких будівельних та садово-городніх робіт з суцільним металевим каркасом та коритом з листового металу (сталь), з опорою на два колеса, у розібраному для транспортування стані: тачки (візки) «Vitals» ручні, вантажопідйомність 100- 110 кг:тачка двоколісна- мод. 65/110-2 - 170 шт.; тачка одноколісна - мод.65/100-2 -1900 шт. Завантажені окремо у розібраному стані», що надійшли в Україну згідно з вищезазначеним Контрактом на підставі Специфікації №2 від 12.02.20р., інвойсу №20191101YUAN-2 від 20.02.2020, коносаменту №586432183 від 03.03.2020 р. Загальна вартість поставлених товарів склала 20799,50 дол. США.

З метою здійснення митного оформлення ввезених в режимі імпорту вищевказаних товарів представником позивача до Дніпровської митниці Держмитслужби подано електронну митну декларацію (далі - ЕМД): №110150/2020/0009065 від 06.06.2020р., в якій митна вартість поставленого товару визначена за ціною контракту (основний метод).

На підтвердження заявленої митної вартості товарів під час проведення митного контролю та митного оформлення позивачем разом з вказаною митною декларацією надано документи, передбачені ч.2 ст.53 Митного кодексу України, що перелічені у графі 44 цієї МД, зокрема:

1) для підтвердження вартості товару, яка повинна бути сплачена продавцю:

- декларацію митної вартості;

- зовнішньоекономічний контракт від 19.12.2019 № YUAN-1-2020;

- додаткова угода №3 від 09.06.2020 p. до контракт від 19.12.2019 № YUAN-1-2020;

- специфікацію №2 від 12.02.2020 до контракту;

- рахунок-фактура №20191101YUAN-2 від 20.02.2020;

- пакувальний лист від 20.02.2020р.,

- платіжне доручення в іноземній валюті №155 від03.06.2020р.

2) для підтвердження транспортних витрат (фрахту) до кордону України:

- договір міжнародного морського перевезення(фрахту) №1510/912/2019 від 15.10.19р.;

- заявку на перевезення № 1/16-3 від 12.02.2020р.;

- коносамент №586432183 від 03.03.2020 p.;

- рахунок на оплату морського фрахту № L31159 від 20.05.20р.;

- залізничну транспортну накладну №40166886 від 01.06.2020р.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митниця дійшла висновку про наявність розбіжностей у наданих на підтвердження заявленої митної вартості документах, які, на думку митниці, впливають на числове значення митної вартості, у зв'язку із чим повідомлено декларанта про те, що подані ним документи не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів.

Судом встановлено, що митним органом виявлено наступні розбіжності у поданих позивачем документах (повідомлення №1):

1) відповідно до відомостей, що містяться у наданих до митного оформлення документах, поставка оцінюваного товару здійснюється на комерційних умовах поставки FOB - Qingdao, Chine, згідно Інкотермс 2010. Враховуючи заявлений характер зовнішньоекономічної угоди - контракт з виробником, умови поставки FOB (якими передбачено здійснення митних формальностей у країні відправлення продавцем) та пункт 3.1.1 Контракту від №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р., продавцем здійснено митні формальності у країні відправлення, проте, документального підтвердження умов здійснення експортної операції із вивезення оцінюваної партії товарів (вартості, умов поставки, ваги) не надано;

2) поставка товару заявлена до митного оформлення на підставі зовнішньоекономічного контракту з виробником №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р. між "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD тa TOB «ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ДТЗ», специфікації від 12.02.2020 №2, інвойсу від 20.02.2020 № 20191101YUAN-2 Відповідно до специфікації від 12.02.2020 №2 до контракту, попередня оплата у розмірі 16565,50 дол. США здійснюється протягом 120 днів від дати підписання, специфікації, оплата в розмірі 4234 дол. США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів. З урахуванням зазначеного, передоплата за товар повинна вже бути здійснена, а отже до документів, що підтверджують митну вартість, відносяться банківські платіжні документи. Термін здійснення передоплати за специфікацією від 12.02.2020 №2 у розмірі 16565,50 дол. США спливає 11.06.2020р., отже, якщо рахунок сплачено, то до документів, що підтверджують митну вартість, відносяться банківські платіжні документи, які позивачем надані не були;

3) з метою підтвердження заявленого рівня транспортної складової декларантом, надано: Договір перевезення вантажу морським транспортом №1510/912/2019 від 15.10.2019; заявку №1/16-3 від 12.02.2020 р., рахунок про надання ТЕО від 20.05.2020 №L31159. Відповідно до наданих декларантом документів, перевезення оцінюваної партії товару здійснено у контейнері MRКU5248879 за домашнім коносаментом від 03.03.2020 №586432183 на морському судні LUNA MAERSK. У домашньому коносаменті №586432183 від 03.03.2020 у графі «For delivery apply to» (Для доставки звертатися до) зазначено - ICS LTD, проте документального підтвердження договірних відносин ТОВ «ПК «ДТЗ» тa/або «Global Container Lines Latvija SIA» з вищевказаною компанією до митного контролю та оформлення не надано. При цьому, згідно коносаменту №586432183 від 03.03.2020 перевезення контейнеру №MRKU5248879 здійснено на судні MSC VIVIANA 010W, що не відповідає задекларованим відомостям у графі 21 ЕМД. Декларантам додатково надано трек-лист переміщення вищевказаного контейнеру, відповідно до якого товар двічі було перевантажено з судна MSC VIVIANА на судно MSC PALOMA, та потім на судно LUNA MAERSK. Зазначене може свідчити про наявність перевантаження та транспортного документу, що у порушення вимог cт.335 МК України до митного оформлення не надавався та наявність додаткових витрат, пов'язаних з перевантаженням товару з одного транспортного засобу на інший, що є складовими митної вартості товару;

4) в наданому рахунку про надання ТЕО від 10.04.2020 №L30829 вказано контейнер MRКU5248879 та зазначено вартість морського фрахту 1 контейнеру, включаючи перевантаження на загальну суму - 1040 дол.США, однак у наданій до митного оформлення Заявці №1/16-3 від 12.02.2020 вартість фрахту 1 контейнеру по маршруту вказана з урахуванням перевантаження на загальну суму 1040 дол.США. Таким чином, у наданій до митного оформлення Заявці №1/16-3 від 12.02.2020 містяться різні відомості про включення додаткових витрат, а саме в п. 11 вартість послуг (виключаючи додаткові витрати), при цьому, вартість фрахту по маршруту вказана з урахуванням перевантаження на загальну суму 1040 дол.США.

5) згідно Заявки №1/16-3 від 12.02.2020 визначено маршрут перевезення та відповідно маршрут надання послуг Перевізником «Global Container Lines Latvija SІA»: Port QINGDAO, China - port Pivdennyi - city Dnipro, Ukraine. При цьому, у рахунку про надання ТЕО від 20.05.2020 №L31159 наявні відомості лише щодо вартості морського перевезення (фрахту) за маршрутом Port QINGDAO, China - port Pivdennyi;

6) пунктом 2.4 Договору ТЕО №1510/912/2019 від 15.10.2019 передбачено надання акта виконаних робіт, який до митного оформлення не надавався;

7) у рахунку про надання ТЕО від 20.05.2020 №L31159 визначено термін оплати до 10.06.2020, проте, до митного оформлення платіжні документ не надано.

Враховуючи викладене та посилаючись на ч.5 ст.54 Митного кодексу України, відповідач з метою упевнюватися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи розрахунку, поданих для цілей визначення митної вартості, в рамках проведення консультацій з метою обґрунтування вибору методу визначення митної вартості, зобов'язав декларанта протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: 1) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 2) а наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 3) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, щомістять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; 4) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 5) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 6) виписку з бухгалтерської документації; 7) копію митної декларації країни відправлення; 8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформацію біржових організацій про вартість товару або сировини.

Листом від 09.06.2020р. за вих. №01-09/06 позивачем додатково надано митному органу: мастер-коносамент №586432183 від 03.03.2020; акт виконаних робіт №б/н від 20.05.2020; каталог виробника товару №б/н від 05.06.2020; прайс-лист б/н від 29.01.2020; комерційну пропозицію (оферта) №б/н від 05.02.2020; лист підприємства №01-05/06 від 05.06.2020; платіжне доручення №155 від 03.06.2020; платіжне доручення №11 від 04.06.2020р; додаток №2 від 27.04.2020р., а також пояснення щодо неможливості надання інших додаткових документів, з огляду на те, що усі наявні у підприємства документи, які підтверджують вартість товарів та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару, надані митниці разом з митною декларацією, вони повною мірою підтверджують заявлену декларантом митну вартість товару.

Повідомленням №2 митний орган поінформував позивача про те, що викладені в листі декларанта від 09.06.2020р. за вих. №01-09/06 доводи та надані разом із ним додаткові документи не спростували обґрунтовані сумніви митного органу щодо правильності визначення позивачем митної вартості товару та не усунули виявлені у поданих документах розбіжності, оскільки, зокрема, будь-яка легальна експортно-імпортна операція у Китаї супроводжується оформленням у митному відношенні та декларуванні товарів, що ввозяться або вивозяться, що передбачено Законом КНР «Про порядок заповнення вантажної експортно-імпортної декларації», затвердженого маніфестом Головного митного управління КНР №52 2008 року, таким чином, твердження декларанта про відсутність експортної декларації - не відповідає дійсності; відсутнє підтвердження здійснення передбаченої умовами Специфікацій передоплати за поставлений товар; в графі «призначення платежу» платіжного доручення від 03.06.2020р. №155 на загальну суму 19975,50 дол. США, зазначено «Paym.3430.00, ргер. 16545.50 for wheel barrows and wheeles contract YUAN-1-2020 dd 19.12.2019, sp.l dd 08.01.20, sp.2 dd 12.02.20», проте, відсутнє посилання на рахунок, згідно з яким здійснено цю оплату, а також це платіжне доручення не містить відміток банку щодо виконання платіжної операції, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів на користь іноземного контрагента; сплачені суми за платіжним дорученням №155 не відповідають визначеним умовам оплати згідно Специфікації №2; крім того, вказаний банківський документ не містить відміток банку щодо виконання платіжної операції, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів на користь іноземного контрагента; документального підтвердження договірних відносин з компанією-агентом ІСS SIA та транспортних перевізних документів, що підтверджують перевезення на судні MSC PALOMA, та потім на судні LUNA MAERSK декларантом не надано, що унеможливило перевірку включення понесених витрат па послуги перевезення додатково залучених перевізників; згідно наданого банківського платіжного доручення від 04.06.2020 №11 на загальну суму 2680 дол. США, призначення платежу - «Payment freight contract 1510/912/2019 dd 15.10.19, inv L30922 dd 04.05.2020, L31086 dd 13.05.2020, L31163, L31159 dd 20.05.2020», проте, вказані у платіжному дорученні рахунки декларантом до митниці не надавались, а банківські реквізити платника у платіжному дорученні від 04.06.2020 №11, зокрема, банк та номер рахунку, не відповідають відомостям розділу 8 Договору ТЕО від 15.10.2019 №1510/912/2019; вказаний банківський документ не містить відміток банку щодо виконання платіжної операції, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів; наданий прайс-лист містить перелік товарів виключно заявлений до митного оформлення за конкретною ЕМД, а також містить умови поставки тотожні заявленим, за формою та змістом повторюючи надану комерційну пропозицію, що не відповідає вимогам ч. 2 п.2 статті 52 МК України.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів шляхом перевірки наданих до митного оформлення документів та проведення відповідних консультацій з декларантом, Дніпровською митницею Держмитслужби прийнято рішення про коригування митної вартості товару від 10.06.2020р. №UA110000/2020/000245/2, відповідно до якого загальна митна вартість задекларованих товарів була скоригована за другорядним методом визначення митної вартості - 2-r - резервний метод згідно з положеннями ст.64 Митного кодексу України, та ґрунтується на підставі раніше визнаних (визначених) органами доходів і зборів митних вартостях.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 52 МК України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, мають право на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються, у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу X цього Кодексу в розмірі, визначеному митним органом відповідно до частини сьомої статті 55 цього Кодексу.

Скориставшись цим правом, підприємство задекларувало зазначені товари, а митниця випустила їх у вільний обіг за ЕМД №UA110150/2020/009226 від 10.06.2020 р.

25.06.2020 року ТОВ «ПК «ДТЗ» задекларувало до митного поста «Дніпро-правобережний» товар - «Тачки (візки) ручні несамохідні, виробництва торгівельної марки «Vitals» призначені для легких будівельних та садово-городніх робіт з суцільним металевим каркасом та коритом з листового металу (сталь), з опорою на два колеса, у розібраному для транспортування стані: тачки (візки) «Vitals» ручні двоколісні, вантажопідйомність 250- 110 кг: - мод. 100/250-3 - 1900 шт.; Завантажені окремо у розібраному стані», «Покришки для тачок пневматичні гумові, нові - до ручних будівельних візків виробництва торгівельних марок «Vitals»/ «Limex»: покришка в комплекті з камерою, ширина 4,8 дюйми/висота профілю - 4,0 дюйми/ посадковий d=8 дюймів/індекс навантаження 2PR)-2350 шт.», «Камери пневматичні гумові для тачок, нові - до ручних будівельних» візків виробництва торгівельних марок «Vitals»/ «Limex»:камера арт.4,00-8 (висота профілю -- 4,0 дюйми/ посадковий d=8 дюймів)-1060 шт.», «Частини до ручних будівельних візків виробництва торгівельних марок «Vitals»/ «Limex»: колеса універсальні до тачок типу 100л/180кг - сталевий диск з маточиною, з суцільною шиною у зборі (зовн. D =16 дюймів/ширига -4,8 дюйма/ D1 диска - 8 дюймів/маточина d=20 дюймів): колесо для тачки з суцільною шиною - поліуретан, арт. 100/180 (П) - 1090 шт.; колесо для тачки з суцільною шиною - каучук, арт. 100/180 (К) - 1000 шт.», що надійшли в Україну згідно з вищезазначеним Контрактом на підставі Специфікації №3 від 03.03.20р., інвойсу №20191101YUAN-3 від 20.02.2020, коносаменту №586432242 від 18.03.2020 р. Загальна вартість поставлених товарів склала 37083,30 дол. США.

З метою здійснення митного оформлення ввезених в режимі імпорту вищевказаних товарів представником позивача до Дніпровської митниці Держмитслужби подано електронну митну декларацію (далі - ЕМД): №110150/2020/010316 від 25.06.2020 р., в якій митна вартість поставленого товару визначена за ціною контракту (основний метод).

На підтвердження заявленої митної вартості товарів під час проведення митного контролю та митного оформлення позивачем разом з вказаною митною декларацією надано документи, передбачені ч.2 ст.53 Митного кодексу України, що перелічені у графі 44 цієї МД, зокрема:

1) для підтвердження вартості товару, яка повинна бути сплачена продавцю:

- декларацію митної вартості;

- зовнішньоекономічний контракт від 19.12.2019 № YUAN-1-2020;

- специфікацію №3 від 03.03.2020 до контракту

- рахунок-фактура №20191101YUAN-3 від 10.03.2020;

- пакувальний лист від 10.03.2020р.,

- платіжне доручення в іноземній валюті №167 від03.06.2020р.

2) для підтвердження транспортних витрат (фрахту) до кордону України:

- договір міжнародного морського перевезення(фрахту) №1510/912/2019 від 15.10.19р.;

- заявку на перевезення № 1/17-3 від 03.03.2020р.;

- коносамент №586432242 від 18.03.2020 р.;

- рахунок на оплату морського фрахту № L31358 від 10.06.20р.;

- залізничну транспортну накладну №40783623 від 20.06.2020р.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митниця дійшла висновку про наявність розбіжностей у наданих на підтвердження заявленої митної вартості документах, які, на думку митниці, впливають на числове значення митної вартості, у зв'язку із чим повідомлено декларанта про те, що подані ним документи не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів.

Судом встановлено, що митним органом виявлено наступні розбіжності у поданих позивачем документах (повідомлення №1):

1) відповідно до відомостей, що містяться у наданих до митного оформлення документах, поставка оцінюваного товару здійснюється на комерційних умовах поставки FOB - Qingdao, Chine, згідно Інкотермс 2010. Враховуючи заявлений характер зовнішньоекономічної угоди - контракт з виробником, умови поставки FOB (якими передбачено здійснення митних формальностей у країні відправлення продавцем) та пункт 3.1.1 Контракту від №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р., продавцем здійснено митні формальності у країні відправлення, проте, документального підтвердження умов здійснення експортної операції із вивезення оцінюваної партії товарів (вартості, умов поставки, ваги) не надано;

2) поставка товару заявлена до митного оформлення на підставі зовнішньоекономічного контракту з виробником №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р. між "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD тa TOB «ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ДТЗ», специфікації від 03.03.2020 №3, інвойсу від 10.03.2020 № 20191101YUAN-3. Відповідно до специфікації від 03.03.2020 №3 до контракту, попередня оплата у розмірі 32918,30 дол. США здійснюється протягом 120 днів від дати підписання, специфікації, оплата в розмірі 4165 дол. США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів. З урахуванням зазначеного, передоплата за товар повинна вже бути здійснена, а отже до документів, що підтверджують митну вартість, відносяться банківські платіжні документи. До митного оформлення надано копію платіжного доручення в іноземній валюті від 10.06.2020 №167 на суму 32918,30 дол. США. Крім того, надане платіжне доручення не містить відбиток банку щодо виконання платіжної операції, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів на адресу іноземного контрагента;

3) з метою підтвердження заявленого рівня транспортної складової декларантом, надано: Договір перевезення вантажу морським транспортом №1510/912/2019 від 15.10.2019; заявку №1/17-3 від 03.03.2020 р., рахунок про надання ТЕО від 10.06.2020 №L31358. Відповідно до наданих декларантом документів, перевезення оцінюваної партії товару здійснено у контейнерах MRКU4145691, ТСLU5149356 за домашнім коносаментом від 18.03.2020 №586432242 на морському судні MAERSK КІЕL. У домашньому коносаменті від 18.03.2020 № 586432242 у графі «For delivery apply to» (Для доставки звертатися до) зазначено - ICS LTD, проте документального підтвердження договірних відносин ТОВ «ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ДТЗ» тa/або «Global Container Lines Latvija SIA» з вищевказаною компанією до митного контролю та оформлення не надано. При цьому, згідно коносаменту від 18.03.2020 №586432242 перевезення контейнерів MRКU4145691, ТСLU5149356 здійснено на судні MSC DIANA, що не відповідає задекларованим відомостям у графі 21 ЕМД. Декларантам додатково надано трек-лист переміщення контейнеру MRКU4145691, відповідно до якого товар двічі було перевантажено з судна MSC DIANA на судно MSC ТІNA, та потім на судно MAERSK КІЕL. Зазначене може свідчити про наявність перевантаження та транспортного документу, що у порушення вимог cт.335 МК України до митного оформлення не надавався та наявність додаткових витрат пов'язаних з перевантаженням товару з одного транспортного засобу на інший, що є складовими митної вартості товару;

4) в наданому рахунку про надання ТЕО від 10.06.2020 №L31358 вказано контейнери MRКU4145691, ТСLU5149356, зазначено вартість морського фрахту контейнерів, включаючи перевантаження на загальну суму - 2080 дол. США, однак у наданій до митного оформлення Заявці №1/17-3 від 03.03.2020 вартість фрахту контейнерів по маршруту вказана з урахуванням перевантаження на загальну суму 2080 дол. США. Таким чином, у наданій до митного оформлення Заявці №1/17-3 від 03.03.2020 містяться різні відомості про включення додаткових витрат, а саме в п. 11 вартість послуг (виключаючи додаткові витрати), при цьому вартість фрахту по маршруту вказана з урахуванням перевантаження на загальну суму 2080 дол. США;

5) згідно Заявки №1/17-3 від 03.03.2020 визначено маршрут перевезення та відповідно маршрут надання послуг Перевізником «Global Container Lines Latvija SІA»: Port QINGDAO, China - port Pivdennyi - city Dnipro, Ukraine. При цьому, у рахунку про надання ТЕО від 10.06.2020 №L31358 наявні відомості лише щодо вартості морського перевезення (фрахту) за маршрутом Port QINGDAO, China - port Pivdennyi;

6) пунктом 2.4 Договору ТЕО №1510/912/2019 від 15.10.2019 передбачено надання акта виконаних робіт, який до митного оформлення не надавався;

7) у рахунку про надання ТЕО від 10.06.2020 №L31358 визначено термін оплати до 01.07.2020, проте, до митного оформлення платіжні документ не надано.

Враховуючи викладене та посилаючись на ч.5 ст.54 Митного кодексу України, відповідач з метою упевнюватися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи розрахунку, поданих для цілей визначення митної вартості, в рамках проведення консультацій з метою обґрунтування вибору методу визначення митної вартості, зобов'язав декларанта протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: 1) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 2) а наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 3) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, щомістять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; 4) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 5) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 6) виписку з бухгалтерської документації; 7) копію митної декларації країни відправлення; 8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформацію біржових організацій про вартість товару або сировини.

Листом від 30.06.2020р. за вих. №04-30/06 позивачем додатково надано митному органу: акт виконаних робіт №б/н від 10.06.2020: пропозиція (оферта) №б/н від 26.02.2020; лист підприємства №01-25/06 від 25.06.2020; прайс-лист б/н від 19.02.2020, а також пояснення щодо неможливості надання інших додаткових документів, з огляду на те, що усі наявні у підприємства документи, які підтверджують вартість товарів та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару, надані митниці разом з митною декларацією, вони повною мірою підтверджують заявлену декларантом митну вартість товару.

Повідомленням №2 митний орган поінформував позивача про те, що викладені в листі декларанта від 30.06.2020р. за вих. №04-30/06 доводи та надані разом із ним додаткові документи не спростували обґрунтовані сумніви митного органу щодо правильності визначення позивачем митної вартості товару та не усунули виявлені у поданих документах розбіжності, зокрема, будь-яка легальна експортно-імпортна операція у Китаї супроводжується оформленням у митному відношенні та декларуванні товарів, що ввозяться або вивозяться, що передбачено Законом КНР «Про порядок заповнення вантажної експортно-імпортної декларації», затвердженого маніфестом Головного митного управління КНР №52 2008 року, таким чином, твердження декларанта про відсутність експортної декларації - не відповідає дійсності; платіжне доручення від 10.06.2020 № 167 на суму оплати 32918,30 дол. США не містить відміток банку щодо виконання платіжної операції, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів на користь іноземного контрагента. Банківські платіжні документи, що підтверджують остаточну оплату оцінюваного товару станом на 30.06.2020 декларантом не надано; документального підтвердження договірних відносин з компанією-агентом ІСS SIA та транспортних перевізних документів, що підтверджують перевезення на суднах MSC DIANA, MSC ТІNA та MAERSK КІЕL декларантом не надано, що унеможливило перевірку включення понесених витрат па послуги перевезення додатково залучених перевізників; наданий прайс-лист містить перелік товарів виключно заявлений до митного оформлення за конкретною ЕМД, а також містить умови поставки тотожні заявленим, за формою та змістом повторюючи надану комерційну пропозицію, що не відповідає вимогам ч. 2 п.2 статті 52 МК України.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів шляхом перевірки наданих до митного оформлення документів та проведення відповідних консультацій з декларантом, Дніпровською митницею Держмитслужби прийнято рішення про коригування митної вартості товару від 30.06.2020р. №UA110000/2020/000281/2, відповідно до якого загальна митна вартість задекларованих товарів була скоригована за другорядним методом визначення митної вартості - 2-r - резервний метод згідно з положеннями ст.64 Митного кодексу України, та ґрунтується на підставі раніше визнаних (визначених) органами доходів і зборів митних вартостях.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 52 МК України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, мають право на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються, у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу X цього Кодексу в розмірі, визначеному митним органом відповідно до частини сьомої статті 55 цього Кодексу.

Скориставшись цим правом, підприємство задекларувало зазначені товари, а митниця випустила їх у вільний обіг за ЕМД №UA110150/2020/010585 від 01.07.2020 р.

07.09.2020 року ТОВ «ПК «ДТЗ» задекларувало до митного поста «Дніпро-правобережний» товар - «Тачки (візки) ручні несамохідні, виробництва торгівельної марки «Vitals» призначені для легких будівельних та садово-городніх робіт з суцільним металевим каркасом та коритом з листового металу (сталь), з опорою на одне та два колеса, у розібраному для транспортування стані: тачки (візки) «Vitals» ручні, вантажопідйомність 100- 250 кг: тачка двоколісна- мод. 100/250-3 - 1500 шт.; тачка двоколісна- мод. 65/110-2 - 400 шт.; тачка одноколісна- мод. 65/100-2 - 800 шт.; тачка двоколісна- мод. 80/150-2 - 200 шт.; Завантажені окремо у розібраному стані», «Покришки для тачок пневматичні гумові, нові - до ручних будівельних візків виробництва торгівельних марок «Vitals»/ «Limex»: покришка в комплекті з камерою, арт. 4,8/4,00-8 2PR (тип протектора універсальний/ ширина 4,8 дюйми/висота профілю - 4,0 дюйми/ посадковий d=8 дюймів/індекс навантаження 2PR)-1000 шт.», «Камери пневматичні гумові для тачок, нові - до ручних будівельних візків виробництва торгівельних марок «Vitals»/ «Limex»:камера арт.4,00-8 (висота профілю -- 4,0 дюйми/ посадковий d=8 дюймів)-480 шт.», «Частини до ручних будівельних візків виробництва торгівельних марок «Vitals»/ «Limex»: колеса універсальні до тачок типу 100л/180кг - сталевий диск з маточиною, з суцільною шиною у зборі (зовн. D =16 дюймів/ширига -4,8 дюйма/ D1 диска - 8 дюймів/маточина d=20 дюймів): колесо для тачки з суцільною шиною - поліуретан, арт. 100/180 (П) - 240 шт.; колесо для тачки з суцільною шиною - каучук, арт. 100/180 (К) - 300 шт.; колесо для тачки з пневматичною шиною у зборі, арт. 100/180 - 150 шт.», що надійшли в Україну згідно з вищезазначеним Контрактом на підставі Специфікації №4 від 10.06.2020р., інвойсу №20191101YUAN-4 від 22.06.2020, коносаменту №203571299 від 30.06.2020 p. Загальна вартість поставлених товарів склала 33530,00 дол. США.

З метою здійснення митного оформлення ввезених в режимі імпорту вищевказаних товарів представником позивача до Дніпровської митниці Держмитслужби подано електронну митну декларацію (далі - ЕМД): №110150/2020/014773 від 07.09.2020 р., в якій митна вартість поставленого товару визначена за ціною контракту (основний метод).

На підтвердження заявленої митної вартості товарів під час проведення митного контролю та митного оформлення позивачем разом з вказаною митною декларацією надано документи, передбачені ч.2 ст.53 Митного кодексу України, що перелічені у графі 44 цієї МД, зокрема:

1) для підтвердження вартості товару, яка повинна бути сплачена продавцю:

- декларацію митної вартості;

- зовнішньоекономічний контракт від 19.12.2019 № YUAN-1-2020;

- специфікацію №4 від 10.06.2020 до контракту;

- рахунок-фактура №20191101YUAN-4 від 22.06.2020;

- пакувальний лист від 22.06.2020р.,

- платіжне доручення в іноземній валюті №4 від20.08.2020р.

2) для підтвердження транспортних витрат (фрахту) до кордону України:

- договір міжнародного морського перевезення(фрахту) №1510/912/2019 від 15.10.19р.;

- заявку на перевезення № 1/23-3 від 10.06.2020р.;

- коносамент №203571299 від 30.06.2020p.;

- рахунок на оплату морського фрахту № L32292 від 31.08.20р.;

- залізничну транспортну накладну №40380222 від 02.09.2020р.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митниця дійшла висновку про наявність розбіжностей у наданих на підтвердження заявленої митної вартості документах, які, на думку митниці, впливають на числове значення митної вартості, у зв'язку із чим повідомлено декларанта про те, що подані ним документи не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів.

Судом встановлено, що митним органом виявлено наступні розбіжності у поданих позивачем документах (повідомлення №1):

1) відповідно до відомостей, що містяться у наданих до митного оформлення документах, поставка оцінюваного товару здійснюється на комерційних умовах поставки FOB - Qingdao, Chine, згідно Інкотермс 2010. Враховуючи заявлений характер зовнішньоекономічної угоди - контракт з виробником, умови поставки FOB (якими передбачено здійснення митних формальностей у країні відправлення продавцем) та пункт 3.1.1 Контракту від №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р., продавцем здійснено митні формальності у країні відправлення, проте, документального підтвердження умов здійснення експортної операції із вивезення оцінюваної партії товарів (вартості, умов поставки, ваги) не надано;

2) поставка товару заявлена до митного оформлення на підставі зовнішньоекономічного контракту з виробником №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р. між "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD тa TOB «ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ДТЗ», специфікації від 10.06.2020 №4, інвойсу №20191101YUAN-4 від 22.06.2020. Відповідно до специфікації від 10.06.2020 №4 до контракту, попередня оплата у розмірі 23623,90 дол. США здійснюється протягом 120 днів від дати підписання, специфікації, оплата в розмірі 13954 дол. США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів. До документів, що підтверджують митну вартість, відносяться банківські платіжні документи, а отже, якщо рахунок сплачено, то до документів, що підтверджують митну вартість, відносяться банківські платіжні документи, які позивачем надані не були;

3) з метою підтвердження заявленого рівня транспортної складової декларантом, надано: Договір перевезення вантажу морським транспортом №1510/912/2019 від 15.10.2019; заявку №1/23-3 від 10.06.2020 р., рахунок про надання ТЕО від 31.08.2020 №L32292. Відповідно до наданих декларантом документів, перевезення оцінюваної партії товару здійснено у контейнерах MRКU250245, MRКU3892183 за домашнім коносаментом від 30.06.2020 № 203571299 на морському судні MAERSK КІМІ. У домашньому коносаменті від 30.06.2020 № 203571299 у графі «For delivery apply to» (Для доставки звертатися до) зазначено - ICS LTD, проте документального підтвердження договірних відносин ТОВ «ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ДТЗ» тa/або «Global Container Lines Latvija SIA» з вищевказаною компанією до митного контролю та оформлення не надано. При цьому, згідно коносаменту №203571299 від 30.06.2020 перевезення контейнерів MRКU2502450, MRКU3892183 здійснено на судні MSC LЕNІ, що не відповідає задекларованим відомостям у графі 21 ЕМД. Декларантам додатково надано трек-лист переміщення вищевказаного контейнеру MRКU250245, відповідно до якого товар було перевантажено з судна MSC LЕNІ на судно MAERSK КІМІ. Зазначене може свідчити про наявність перевантаження та транспортного документу, що у порушення вимог cт.335 МК України до митного оформлення не надавався та наявність додаткових витрат, пов'язаних з перевантаженням товару з одного транспортного засобу на інший, що є складовими митної вартості товару;

4) в наданому рахунку про надання ТЕО від 31.08.2020 №L32292 вказано контейнери MRКU250245, MRКU3892183 та зазначено вартість морського фрахту контейнерів, включаючи перевантаження, на загальну суму - 2080 дол. США. згідно Заявки №1/23-3 від 10.06.2020 визначено маршрут перевезення та відповідно маршрут надання послуг Перевізником «Global Container Lines Latvija SІA»: Port QINGDAO, China - port Pivdennyi - city Dnipro, Ukraine. При цьому, у рахунку про надання ТЕО від 31.08.2020 №L32292 наявні відомості лише щодо вартості морського перевезення (фрахту) за маршрутом Port QINGDAO, China - port Pivdennyi;

5) враховуючи відмітки на коносаменті №203571299 від 30.06.2020 (яким було здійснено поставку оцінюваної партії товарів) Одеської митниці ДФС - 02.09.2020, Дніпровської митниці - 07.09.2020, рахунок від 31.08.2020 № L32292 складено до моменту фактичної поставки товару, що не дає можливості перевірити наявність додаткових витрат та включення їх до загальної вартості наданих послуг;

6) пунктом 2.4. Договору перевезення вантажу морським транспортом №1510/912/2019 від 15.10.2019 передбачено надання акту виконаних робіт, проте до митного оформлення не надавався;

7) у рахунку про надання ТЕО від 31.08.2020 №L32292 визначено термін оплати - 03.10.2020р., а отже до документів, що підтверджують митну вартість, відносяться банківські платіжні документи, які позивачем надані не були.

Враховуючи викладене та посилаючись на ч.5 ст.54 Митного кодексу України, відповідач з метою упевнюватися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи розрахунку, поданих для цілей визначення митної вартості, в рамках проведення консультацій з метою обґрунтування вибору методу визначення митної вартості, зобов'язав декларанта протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: 1) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 2) а наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 3) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, щомістять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; 4) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 5) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 6) виписку з бухгалтерської документації; 7) копію митної декларації країни відправлення; 8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформацію біржових організацій про вартість товару або сировини.

Листом від 08.09.2020р. за вих. №01-08/09 позивачем додатково надано митному органу: акт виконаних робіт №б/н від 31.08.2020; пропозиція (оферта) №б/н від 05.06.2020; лист підприємства №01-07/09 від 07.09.2020; прайс-лист б/н від 01.06.2020, платіжне доручення SWIFT №4 від 20.08.2020р., а також пояснення щодо неможливості надання інших додаткових документів, з огляду на те, що усі наявні у підприємства документи, які підтверджують вартість товарів та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару, надані митниці разом з митною декларацією, вони повною мірою підтверджують заявлену декларантом митну вартість товару.

Повідомленням №2 митний орган поінформував позивача про те, що викладені в листі декларанта від 08.09.2020р. за вих. №01-08/09 доводи та надані разом із ним додаткові документи не спростували обґрунтовані сумніви митного органу щодо правильності визначення позивачем митної вартості товару та не усунули виявлені у поданих документах розбіжності, зокрема, будь-яка легальна експортно-імпортна операція у Китаї супроводжується оформленням у митному відношенні та декларуванні товарів, що ввозяться або вивозяться, що передбачено Законом КНР «Про порядок заповнення вантажної експортно-імпортної декларації», затвердженого маніфестом Головного митного управління КНР №52 2008 року, таким чином, твердження декларанта про відсутність експортної декларації - не відповідає дійсності; платіжне доручення від 20.08.2020 № 4 на суму оплати 32042,90 дол. США не містить відміток банку щодо виконання платіжної операції, що унеможливлює підтвердження фактичного перерахування коштів на користь іноземного контрагента. Банківські платіжні документи, що підтверджують остаточну оплату оцінюваного товару станом на 30.06.2020 декларантом не надано; документального підтвердження договірних відносин з компанією-агентом ІСS SIA та транспортних перевізних документів, що підтверджують перевезення на суднах MSC LENI та MAERSK КІMI декларантом не надано, що унеможливило перевірку включення понесених витрат па послуги перевезення додатково залучених перевізників; наданий прайс-лист містить перелік товарів виключно заявлений до митного оформлення за конкретною ЕМД, а також містить умови поставки тотожні заявленим, за формою та змістом повторюючи надану комерційну пропозицію, що не відповідає вимогам ч. 2 п.2 статті 52 МК України.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів шляхом перевірки наданих до митного оформлення документів та проведення відповідних консультацій з декларантом, Дніпровською митницею Держмитслужби прийнято рішення про коригування митної вартості товару від 09.09.2020р. №UA110150/2020/000085/1, відповідно до якого загальна митна вартість задекларованих товарів була скоригована за другорядним методом визначення митної вартості - 2-r - резервний метод згідно з положеннями ст.64 Митного кодексу України, та ґрунтується на підставі раніше визнаних (визначених) органами доходів і зборів митних вартостях.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 52 МК України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, мають право на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються, у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу X цього Кодексу в розмірі, визначеному митним органом відповідно до частини сьомої статті 55 цього Кодексу.

Скориставшись цим правом, підприємство задекларувало зазначені товари, а митниця випустила їх у вільний обіг за ЕМД №UA110150/2020/014938 від 10.09.2020 р.

Водночас, не погодившись з вищевказаними рішеннями відповідача про коригування митної вартості товару, позивач звернувся з цим адміністративним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.

Відповідно до ч.1 ст.49 Митного кодексу України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Згідно з ч.ч.1,2 ст.51 Митного кодексу України митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм цього Кодексу. Митна вартість товарів, що ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, визначається відповідно до глави 9 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.52 Митного кодексу України заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою під час декларування товарів у порядку, встановленому розділом VIII цього Кодексу та цією главою. Декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов'язані: 1) заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з митним органом; 2) подавати митному органу достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню; 3) нести всі додаткові витрати, пов'язані з коригуванням митної вартості або наданням митному органу додаткової інформації.

Згідно з ч.1 ст.53 Митного кодексу України у випадках, передбачених цим Кодексом, декларант подає митному органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.

Суд зазначає, що ч.2 ст.53 Митного кодексу України містить вичерпний перелік документів, які подаються декларантом для підтвердження заявленої митної вартості товарів та обраного методу її визначення. До них відносяться: 1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п'ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості; 2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності; 3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу); 4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; 7) ліцензія на імпорт товару, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню; 8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.

Забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті.

З аналізу частин першої та другої статті 53 Митного кодексу України слідує, що Митним кодексом передбачено вичерпний перелік документів, що подається декларантом органу доходів і зборів для підтвердження заявленої митної вартості товарів та обраного методу її визначення.

Дана норма кореспондується з положеннями статті 318 Митного кодексу України, у частині третій якої встановлено, що митний контроль має передбачати виконання органами доходів і зборів мінімуму митних формальностей, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань державної митної справи.

Це також відповідає стандартним правилам, встановленим пунктами 3.16 та 6.2 Загального додатку до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур, до якої Україна приєдналась згідно із Законом України від 15 лютого 2011 року «Про внесення змін до Закону України «Про приєднання України до Протоколу про внесення змін до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур», якими запроваджено стандартні правила, а саме на підтвердження декларації на товари митна служба вимагає тільки ті документи, які є необхідними для проведення контролю за даною операцією та забезпечення виконання усіх вимог щодо застосування митного законодавства; митний контроль обмежується мінімумом, необхідним для забезпечення дотримання митного законодавства.

Крім того, це узгоджується з проголошеними у статті 8 Митного кодексу України принципами здійснення державної митної справи на засадах законності та презумпції невинуватості, єдиного порядку переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України, спрощення законної торгівлі, заохочення доброчесності, гласності та прозорості.

За правилами ч.3 ст.53 Митного кодексу України у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, які мають вплив на правильність визначення митної вартості, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу митного органу зобов'язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: 1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту); 4) виписку з бухгалтерської документації; 5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів; 6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; 7) копію митної декларації країни відправлення; 8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Таким чином, право митного органу на витребування додаткових документів не є абсолютним, а виникає за наявності хоча б однієї з таких підстав: надані декларантом документи містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

З наведеним висновком кореспондуються положення п.2 ч.5 ст.54 Митного кодексу України, за змістом якої відповідач має право письмово запитувати від декларанта або уповноваженої ним особи встановлені статтею 53 цього Кодексу додаткові документи та відомості лише у випадках, встановлених цим Кодексом.

Статтею 54 Митного кодексу України передбачено, що контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості.

Контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом.

Відповідно до ч.3 ст.54 Митного кодексу України за результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митний орган визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування, відповідно до положень статті 55 цього Кодексу.

Частиною 6 статті 54 Митного кодексу України визначено, що митний орган може відмовити у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю виключно за наявності обґрунтованих підстав вважати, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, у разі: 1) невірно проведеного декларантом або уповноваженою ним особою розрахунку митної вартості; 2) неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах другій - четвертій статті 53 цього Кодексу, або відсутності у цих документах всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари; 3) невідповідності обраного декларантом або уповноваженою ним особою методу визначення митної вартості товару умовам, наведеним у главі 9 цього Кодексу; 4) надходження до митного органу документально підтвердженої офіційної інформації митних органів інших країн щодо недостовірності заявленої митної вартості.

За приписами ч.1 ст.55 Митного кодексу України рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається митним органом у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо митним органом у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів.

Згідно з ч.1 ст.57 Митного кодексу України визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: 1) основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); 2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.

Відповідно до ч.ч.2-8 ст.57 Митного кодексу України основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції). Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу, відповідно до норм цього Кодексу. Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між митним органом та декларантом з метою визначення основи вартості, згідно з положеннями статей59 і 60 цього Кодексу. Під час таких консультацій митний орган та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності. У разі неможливості визначення митної вартості товарів, згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу за основу для її визначення може братися або ціна, за якою ідентичні або подібні (аналогічні) товари були продані в Україні не пов'язаному із продавцем покупцю відповідно до статті 62 цього Кодексу, або вартість товарів, обчислена відповідно до статті 63 цього Кодексу. При цьому, кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу. Методи на основі віднімання та додавання вартості (обчислена вартість) можуть застосовуватися у будь-якій послідовності на прохання декларанта або уповноваженої ним особи. У разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених статтею 64 цього Кодексу.

Частиною 7 статті 54 Митного кодексу України передбачено, що у разі, якщо під час проведення митного контролю митний орган не може аргументовано довести, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, заявлена декларантом або уповноваженою ним особою митна вартість вважається визнаною автоматично.

Також за приписами частин першої, другої статті 64 Митного кодексу України, у разі якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом послідовного використання методів, зазначених у статтях 58 - 63 цього Кодексу, митна вартість оцінюваних товарів визначається з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT). Митна вартість, визначена згідно з положеннями цієї статті, повинна ґрунтуватися на раніше визнаних (визначених) митними органами митних вартостях.

Системний аналіз вказаних положень Митного кодексу України дає підстави дійти висновків, що митні органи мають виключну компетенцію в питаннях перевірки та контролю правильності обчислення декларантом митної вартості, однак, дискреційні повноваження митних органів мають законодавчі обмеження у випадках незгоди із задекларованою митною вартістю. До таких, зокрема, належать процедура консультацій між митним органом та декларантом з метою обґрунтованого вибору підстав для визначення митної вартості та обов'язок послідовного вибору методів (від першого до шостого) визначення митної вартості товарів. У разі якщо під час проведення митного контролю митний орган не може аргументовано довести, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, заявлена декларантом або уповноваженою ним особою митна вартість вважається визнаною автоматично (частина сьома статті 54 Митного кодексу України).

Згідно з частиною шостою статті 53 Митного кодексу України декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару.

В той же час, витребуванню підлягають лише ті документи, які дають можливість пересвідчитись у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а визначення митної вартості не за першим методом можливе тільки тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують сумнів у достовірності наданої інформації.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що митні органи мають право здійснювати контроль правильності обчислення декларантом митної вартості, але ці повноваження здійснюються у спосіб, визначений законом, зокрема, витребування додаткових документів на підтвердження задекларованої митної вартості може мати місце тільки у випадку наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей. Такі сумніви можуть бути зумовлені неповнотою поданих документів для підтвердження заявленої митної вартості товарів, невідповідністю характеристик товарів, зазначених у поданих документах, митному огляду цих товарів, порівнянням рівня заявленої митної вартості товарів з рівнем митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких уже здійснено.

Наявність у митного органу обґрунтованого сумніву в правильності визначення митної вартості є обов'язковою, оскільки з цією обставиною закон пов'язує можливість витребування додаткових документів у декларанта та надає митному органу право вчиняти наступні дії, спрямовані на визначення дійсної митної вартості товарів.

Разом з тим, витребувати необхідно ті документи, які дають можливість пересвідчитись у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а не всі, які передбачені статтею 53 МК України. Ненадання повного переліку витребуваних документів може бути підставою для визначення митної вартості не за першим методом лише тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують сумнів у достовірності наданої інформації.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 27.06.2019р. в адміністративній справі №803/667/17.

Відтак, наведені приписи зобов'язують митний орган зазначити конкретні обставини, які викликали відповідні сумніви, причини неможливості їх перевірки на підставі наданих декларантом документів, а також обґрунтувати необхідність перевірки спірних відомостей та зазначити документи, надання яких може усунути сумніви у їх достовірності. Тягар доведення неправильності заявленої митної вартості лежить на митному органі.

Встановивши відсутність достатніх відомостей, що підтверджують задекларовану митну вартість товарів, митниця повинна вказати, які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, чому з поданих документів неможливо встановити дані складові, та які документи необхідні для підтвердження того чи іншого показника.

В свою чергу, відсутність в рішенні про коригування митної вартості товарів інформації з належним обґрунтуванням того, що документи, подані декларантом для митного оформлення товару, є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, витребування митницею додаткових документів без зазначення обставин, які ці документи повинні підтвердити, свідчать про протиправність рішення щодо застосування іншого, ніж основний метод, визначення митної вартості товарів.

Таке правозастосування узгоджується з висновком Верховного Суду України, викладеним у постанові від 31.03.2015р. у справі №21-127а15, який має враховуватись при застосуванні норм права у подібних правовідносинах відповідно до підпункту 8 пункту 1 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Як слідує з матеріалів справи, позивачем надано відповідачу для митного оформлення імпортованого товару документи, що передбачені частиною другою статті 53 МК України.

Судом встановлено, що відповідач за результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів, заявленої позивачем, дійшов висновку, що в наданих декларантом документах міститься ряд розбіжностей, наявність яких унеможливлює підтвердження всіх числових значень складових митної вартості, однак, суд не погоджується з такими висновками митного органу, з огляду на таке.

Надаючи оцінку доводам відповідача, які стали підставою для прийняття спірних рішень про коригування митної вартості товарів, суд зазначає наступне.

Щодо вимог відповідача надати копії декларації країни відправлення, то суд погоджується з твердженням позивача стосовно того, що копія митної декларації країни відправлення передбачена як додатковий документ, що надається (за його наявності) на запит митниці, якщо надані документи, передбачені ч.2 ст.53 МК України містять розбіжності, які мають вплив на правильність визначення митної вартості, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

При цьому, ч.5 ст.53 МК України прямо забороняє вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті.

Згідно з п.3.1.1 контракту від 19.12.2019 № YUAN-1-2020, у разі використання правил Інкотермс FОВ у порту відвантаження продавець зобов'язаний за свій рахунок здійснити завантаження товару на борт зазначеного покупцем судна в узгоджену дату або в межах обумовленого терміну в названому порту відвантаження відповідно до звичаїв порту, а також виконати митні формальності, необхідні для вивозу. Покупець повинен за свій рахунок зафрахтувати судно і своєчасно сповістити продавця про терміни, умови та місце навантаження, назву, часу прибуття судна. Ціна FОВ (FОВ price) означає, що контрактна ціна за товар включає в себе суму вартості самого товару, експортного митного оформлення цього товару з оплатою експортних мит і інших зборів, а також вартості доставки в порт відвантаження і завантаження вантажу на борт судна без вартості перевезення (фрахту) у порт призначення.

Згідно з базисом поставки FOB Інкотермс 2010 продавець виконав постачання, коли товар перейшов через поручні судна в названому порту відвантаження. Це означає, що з цього моменту усі витрати й ризики втрати чи пошкодження товару повинен нести покупець. За умовами терміна FOB на продавця покладається обов'язок по митному очищенню товару для експорту. Даний термін може застосовуватися тільки під час перевезення товару морським або внутрішнім водним транспортом. Отже, ціна FOB складається з: закупівельної ціни товару; упаковки, маркування; отримання ліцензій та дозволів; держмита та інших митних зборів, податків (імпортні та експортні); витрат на транспортування в порт відправлення; фрахту судна; завантаження та розміщення товару на кораблі.

Отже, термін FOB за Інкотермс 2010 передбачає оплату продавцем витрат на завантаження вантажу на борт судна і ці витрати включаються в контрактну ціну товару.

Контрактом від 19.12.2019 № YUAN-1-2020 з "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD (п.3.5, п.3.6) сторонами узгоджені документи, які повинні надаватись для підтвердження поставки товару, серед яких митна декларація країни відправлення відсутня.

Здійснення митного оформлення в країні відправлення є обов'язком китайського підприємства-постачальника відповідно до законодавства КНР. Діючим митним законодавством ані України, ані КНР не передбачено зобов'язання українського підприємства надавати підтвердження митного оформлення в країні відправлення.

При цьому, в процесі такого контролю відповідачем не наведені обґрунтування вимоги необхідності надання митної декларації країни відправлення і які саме розбіжності у наданих документах та складових митної вартості усуватиме така декларація.

Верховним Судом з аналогічних правовідносин було сформовано правову позицію, висловлену ним у постанові від 19 березня 2019 року у справі №810/4116/17, відповідно до якої ненадання позивачем митної декларації країни відправлення не може бути підставою для невизнання заявленої позивачем вартості товару, оскільки така (вартість) повністю підтверджувалася поданими позивачем при проходженні митних формальностей первинними документами, а надання такої митної декларації не є обов'язковим за вказаних обставин підтвердження митної вартості товару.

Посилання митниці на нормативно-правовий акт КНР як міжнародно-правовий акт, є необґрунтованим і безпідставним, оскільки Законом КНР «Про порядок заповнення вантажної експортно-імпортної декларації», затвердженим маніфестом Головного митного управління КНР №52 2008 року, передбачено виключно порядок заповнення митної декларації суб'єктами господарської діяльності КНР і жодним чином не передбачено зобов'язання для підприємства КНР надання копії такої декларації підприємству України та не встановлено зобов'язання надання копії декларації КНР підприємством України митному органу України, тому твердження митниці про наявність такої декларації у ТОВ «ПК «ДТЗ» ґрунтується виключно на припущеннях і є безпідставним.

Суд також зазначає, що документи, які були надані позивачем митному органу, підтверджують вартість товару, а вказані в них відомості узгоджуються між собою та дають змогу ідентифікувати товар, що перевозився та його вартість. Водночас, відповідачем не обґрунтовано, які саме складові митної вартості товару має підтвердити (або спростувати) митна декларація країни відправлення.

Отже, не надання копії декларації країни відправлення до митного оформлення не може слугувати підставою для витребування у декларанта додаткових документів та не підтвердження через її ненадання заявленої митної вартості.

Стосовно висновків відповідача про не надання належних банківських платіжних документів, що підтверджують вартість товару, суд зазначає таке.

Як зазначалося вище, відповідно до п.5.2 Контракту від 19.12.2019 № YUAN-1-2020 умови оплати кожної партії товару зазначаються у відповідних Специфікаціях до Контракту.

Специфікацією №1 від 08.01.2020 року, зокрема, визначалось оплата товару: Попередня оплата здійснюється в розмірі 33590 доларів США здійснюється протягом 120 днів від дати підписання специфікації. Оплата в розмірі 3400 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

Додатковою угодою №2 від 27.04.2020р. до контракту №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р., Сторонами було внесено зміни в параграф 6 до Специфікації №1, 08.01.2020 до контракту №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р. та викладено його в наступній редакції: «Умови оплати: Попередня оплата здійснюється в розмірі 33560 доларів США. Оплата в розмірі 3430 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

Відповідно до платіжного доручення в іноземній валюті №104 від 23.04.2020 р., ТОВ «ПК «ДТЗ» здійснило банківській переказ на рахунок "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD в розмірі 33560,00 дол. США.

Водночас, враховуючи умови оплати за Специфікацією №1 від 08.01.2020 року, в редакції Додаткової угоди №2 від 27.04.2020р. до контракту №YUAN-1-2020 від 19.12.2019р. (відстрочення на 90 днів з моменту фактичного отримання товару), термін оплати в розмірі 3430 доларів США на момент декларування не сплинув, а, отже, вимога митниці щодо надання банківських платіжних документів про здійснення оплати за поставлений товар є безпідставною.

Водночас, позивачем в подальшому було надано д митного органу платіжне доручення від 03.06.2020р. №155, відповідно до якого ТОВ «ПК «ДТЗ» здійснило банківській переказ на рахунок "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD в розмірі 3430 дол. США, що додатково підтверджує факт повної оплати за поставлений товар.

Згідно із Специфікацією №2 від 12.02.2020 року, зокрема, визначався порядок оплати товару: Попередня оплата здійснюється в розмірі 16565,50 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати підписання специфікації. Оплата в розмірі 4234 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

Додатковою угодою №3 від 09.06.2020р. до контракту №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р. Сторонами було внесено зміни в параграф 6 до Специфікації №2, 12.02.2020 до контракту №YUAN-1-2020 від 19.12.2019 р. та викладено його в наступній редакції: «Умови оплати: Попередня оплата здійснюється в розмірі 16545,50 доларів США. Оплата в розмірі 4254 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

Відповідно до платіжного доручення в іноземній валюті №155 від 03.06.2020р. ТОВ «ПК «ДТЗ» здійснило банківській переказ на рахунок "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD в розмірі 19975,50 дол. США. (спільно за Специфікацією №1 від 08.01.2020 року та №2 від 12.02.2020 року).

Водночас, враховуючи умови оплати за Специфікацією №2 від 12.02.2020 року, в редакції Додаткової угоди №3 від 09.06.2020р. до контракт №YUAN-1-2020 від 19.12.2019р. (відстрочення на 90 днів з моменту фактичного отримання товару), термін оплати в розмірі 4254 доларів США на момент декларування не сплинув, а, отже, вимога митниці щодо надання банківських платіжних документів про здійснення другої частини оплати за поставлений товар є безпідставною.

Специфікацією №3 від 03.03.2020 року було визначено строк оплати товару: Попередня оплата здійснюється в розмірі 32918,30 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати підписання специфікації. Оплата в розмірі 4165 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

Відповідно до платіжного доручення в іноземній валюті №167 від 10.06.2020 р., ТОВ «ПК «ДТЗ» здійснило банківській переказ на рахунок "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD в розмірі 32918,30 дол. США. (за Специфікацією №3 від 03.03.2020 року).

Водночас, враховуючи умови оплати за Специфікацією №3 від 03.03.2020 року, (відстрочення на 90 днів з моменту фактичного отримання товару), термін оплати в розмірі 4165 доларів США на момент декларування не сплинув, а,отже, вимога митниці щодо надання банківських платіжних документів про здійснення оплати за поставлений товар є безпідставною.

Специфікацією №4 від 10.06.2020 року, зокрема, було визначено: Попередня оплата здійснюється в розмірі 23623,90 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати підписання специфікації. Оплата в розмірі 13954,00 доларів США здійснюється протягом 90 днів від дати фактичного отримання товарів.»

Відповідно до платіжного доручення в іноземній валюті №4 від 20.08.2020р. ТОВ «ПК «ДТЗ» здійснило банківській переказ на рахунок "QINGDAO YUANHENG HAND TRUCK" CO LTD в розмірі 32042,90 дол. США. (за Специфікацією №4 від 10.06.2020 року).

Водночас, враховуючи умови оплати за Специфікацією №4 від 10.06.2020 року, (відстрочення на 90 днів з моменту фактичного отримання товару), термін оплати в розмірі 13954,00 доларів США на момент декларування не сплинув, а,отже, вимога митниці щодо надання банківських платіжних документів про здійснення оплати за поставлений товар є безпідставною.

Щодо тверджень митниці щодо відсутності відміток банку щодо проведення оплати, зазначених у повідомленнях-1, то такі доводи є необґрунтованими, оскільки перерахування коштів позивачем його контрагентам здійснювалось з використанням електронної банківської системи «Клієнт-Банк», яка не вимагає наявності на електронному платіжному документі підпису та печатки банку. Платіжне доручення підписане керівником товариства та завірене печаткою, відомості у ньому щодо перерахування коштів є достовірними. Жодних претензій від власного контрагента на адресу товариства з приводу неналежного розрахунку не надходило, тому сумніви митниці ґрунтуються виключно на припущеннях, тим паче, що окрім платіжного доручення вартість спірних партій товарів доводиться іншими поданими декларантом документами, відомості у яких не містять розбіжностей та дозволяють митниці перевірити розрахунок митної вартості, здійснений декларантом.

Водночас, суд наголошує, що у процедурах контролю за митною вартістю товару предметом доказування є ціна товару та інші складові митної вартості товару. У свою чергу умови плати безпосередньо ціни товару не стосуються. У зв'язку з цим відомості про умови оплати товару не повинні братися митним органом до уваги при контролі за митною вартістю, а відтак суперечності між цими відомостями не можуть бути підставою для твердження про наявність розбіжностей у даних про митну вартість товару.

Суперечності у відомостях щодо умов оплати товару у документах, доданих до митних декларацій на підтвердження митної вартості товарів, не можуть бути підставою для витребування органом доходів і зборів додаткових документів у декларанта.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 11.04.2018р. у справі №804/4680/16.

Щодо доводів відповідача про необхідність надання декларантом до митного контролю документального підтвердження договірних відносин ТОВ «ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ДТЗ» тa/або перевізника за Договором ТЕО №1510/912/2019 від 15.10.2019 - «Global Container Lines Latvija SIA» з компанією ICS LTD, яка вказана у домашніх коносаментах №586432183 від 03.03.2020, № 586432242 від 18.03.2020 та від 30.06.2020 №203571299, як відправник та отримувач, відповідно, суд зазначає про таке.

Судом встановлено, що ТОВ «ПК «ДТЗ», як Замовником, укладено з компанією «Global Container Lines Latvija SIA», як Перевізником, Договір перевезення вантажу морським транспортом (фрахту) №1510/912/2019 від 15.10.2019р., відповідно до якого Замовник доручає, а Перевізник приймає на себе зобов'язання за плату виконати міжнародне морське перевезення (фрахт) вантажів Замовника в порядку та на умовах цього Договору.

Пунктом 1.2 Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. передбачено, що детальні умови морського перевезення визначаються в заявках, підписаних Замовником, які є невід'ємною частиною цього Договору.

За умовами п.2.2 Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. протягом 5-10 днів після виходу судна з порту відправлення Перевізник видає коносамент; коносамент направляється Замовнику в електронній копії, що буде мати таку силу, як і оригінал. Перевізник видає коносамент, який є достатнім доказом здійснення перевезення та підставою для вивантаження та подальших операцій з вантажем в порту призначення.

Відповідно до Заявки на міжнародне перевезення №1/15 від 10.01.2020 сторонами Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. узгоджена сума фрахту по маршруту Циндао-Південний - 2080,00 дол. США за перевезення вантажу в двох контейнерах 2х40НQ (MSKV0245966, MRSU385J952).

На виконання умов п.2.2 Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. перевізником «Global Container Lines Latvija SIA» видано коносамент (Bill of Lading) №590756299 від 22.01.2020, який підтверджує факт здійснення перевезення вищевказаного вантажу, а також виставлено рахунок № L30879 від 21.04.2020 на оплату морського фрахту вантажу в контейнерах: 2х40'НС.Wheelbarrows на суму 2080,00 дол. США.

21.04.2020р. сторонами Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. складено та підписано акт виконаних робіт за цим Договором, в якому зазначена загальна сума перевезення вантажу 2х40'НС у контейнерах MSKV0245966, MRSU385J952 - 2080 дол. США.

Платіжним дорученням в іноземній валюті або банківських металах №10 від 27.05.2020р. позивач здійснив оплату вказаного фрахту.

Всі вищевказані документи були надані декларантом до митного оформлення.

Відповідно до Заявки на міжнародне перевезення №1/16-3 від 12.02.2020 сторонами Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. узгоджена сума фрахту по маршруту Циндао-Південний - 1040,00 дол. США за перевезення вантажу в контейнері 1х40НQ (MRKU5248879).

На виконання умов п.2.2 Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. перевізником «Global Container Lines Latvija SIA» видано коносамент (Bill of Lading) №586432183 від 03.03.2020, який підтверджує факт здійснення перевезення вищевказаного вантажу, а також виставлено рахунок № L31159 від 20.05.2020 на оплату морського фрахту вантажу в контейнері: 1х40'НС.Wheelbarrows на суму 1040,00 дол. США.

20.05.2020р. сторонами Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. складено та підписано акт виконаних робіт за цим Договором, в якому зазначена загальна сума перевезення вантажу 1х40'НС у контейнері MRKU5248879- 1040 дол. США.

Платіжним дорученням в іноземній валюті або банківських металах №11 від 04.06.2020р. позивач здійснив оплату вказаного фрахту.

Всі вищевказані документи були надані декларантом до митного оформлення.

Відповідно до Заявки на міжнародне перевезення №1/17-3 від 03.03.2020 сторонами Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. узгоджена сума фрахту по маршруту Циндао-Південний - 2080,00 дол. США за перевезення вантажу в двох контейнерах 2х40НQ (MRКU4145691, ТСLU5149356).

На виконання умов п.2.2 Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. перевізником «Global Container Lines Latvija SIA» видано коносамент (Bill of Lading) №586432242 від 18.03.2020, який підтверджує факт здійснення перевезення вищевказаного вантажу, а також виставлено рахунок № L31358 від 10.06.2020 на оплату морського фрахту вантажу в контейнерах: 2х40'НС.Wheelbarrows and wheels на суму 2080,00 дол. США.

10.06.2020р. сторонами Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. складено та підписано акт виконаних робіт за цим Договором, в якому зазначена загальна сума перевезення вантажу 2х40'НС у контейнерах MRКU4145691, ТСLU5149356- 2080 дол. США.

Платіжним дорученням в іноземній валюті або банківських металах №13 від 23.06.2020р. позивач здійснив оплату вказаного фрахту.

Всі вищевказані документи були надані декларантом до митного оформлення.

Відповідно до Заявки на міжнародне перевезення №1/23-3 від 10.06.2020 сторонами Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. узгоджена сума фрахту по маршруту Циндао-Південний - 2080,00 дол. США за перевезення вантажу в двох контейнерах 2х40НQ (MRКU250245, MRКU3892183).

На виконання умов п.2.2 Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. перевізником «Global Container Lines Latvija SIA» видано коносамент (Bill of Lading) №203571299 від 30.06.2020, який підтверджує факт здійснення перевезення вищевказаного вантажу, а також виставлено рахунок № L32292 від 31.08.2020 на оплату морського фрахту вантажу в контейнерах: 2х40'НС.Wheelbarrows and wheels на суму 2080,00 дол. США.

31.08.2020р. сторонами Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. складено та підписано акт виконаних робіт за цим Договором, в якому зазначена загальна сума перевезення вантажу 2х40'НС у контейнерах MRКU250245, MRКU3892183 - 2080 дол. США.

Платіжним дорученням в іноземній валюті або банківських металах №14 від 05.10.2020р. позивач здійснив оплату вказаного фрахту.

Всі вищевказані документи були надані декларантом до митного оформлення.

Надані до митного оформлення документи за №586432183 від 03.03.2020, №586432242 від 18.03.2020 та від 30.06.2020 № 203571299 по своїй суті та призначенню є «Необоротною морською накладною» («NON-NEGOTIABLE WAYBILL))), а не коносаментом.

При цьому, головною відмінністю морської накладної (Sea waybill) від морського коносамента (Bill of Lading) є те, що морська накладна не є ані товаророзпорядчим (не надає право власності на вантаж), ні оборотним документом, а підтверджує лише факт укладання договору перевезення та факт отримання вантажу Перевізником (судновласником) до перевезення у зазначеній кількості .

В зазначених накладних №586432183 від 03.03.2020, № 586432242 від 18.03.2020 та від 30.06.2020 № 203571299 сторонами (Відправником та Отримувачем вантажу) зазначені агенти морської лінії та фактичного Отримувача вантажу (ТОВ «ПК «ДТЗ») у портах відправлення та призначення - компанія ТОВ «Інтернешнл Карго Севіс Ейч.Ді» («ICS LTD»), що є загальноприйнятою світовою практикою морських перевезень і не вимагає підтвердження наявності договірних відносин із зазначеними особами.

З урахуванням викладеного, твердження митниці про наявність у ТОВ «ПК «ДТЗ» транспортних перевізних документів, що підтверджують перевезення товару на вказаних у коносаментах суднах, та ненадання їх декларантом для підтвердження митної вартості товарів також є необґрунтованим та безпідставним, оскільки, як зазначено вище, відповідно до умов договору перевезення вантажу морським транспортом (фрахту) №1510/912/2019 та виданих на виконання умов цього договору коносаментів №586432183 від 03.03.2020, №586432242 від 18.03.2020 та від 30.06.2020 № 203571299 перевізником міжнародного морського перевезення (фрахту) вантажів ТОВ «ПК «ДТЗ» виступає саме компанія «Global Container Lines Latvija SIA».

При цьому, умовами Договору перевезення вантажу морським транспортом (фрахту) №1510/912/2019 від 15.10.2019р. (п.4.3) прямо передбачено, що у разі перевантаження (перевалки) контейнера (контейнерів) на інше судно в проміжному порту, вартість даного перевантаження включається в загальну вартість морського перевезення (фрахту), зазначену в рахунку (інвойсі) і акті виконаних робіт.

Водночас, у заявках на здійснення міжнародних перевезень №1/15 від 10.01.2020, №1/16-3 від 12.02.2020, №1/17-3 від 03.03.2020, №1/23-3 від 10.06.2020 та актах виконаних робіт від 21.04.2020р., від 20.05.2020р., від 10.06.2020р. та від 31.08.2020р. зазначено, що перевантаження входить у загальну вартість фрахту.

Таким чином, перевантаження контейнерів на інше судно у порту перевалки відноситься до основних умов перевезення, узгоджених сторонами контракту, а твердження митниці про наявність у позивача додаткового транспортного документу щодо перевантаження контейнеру з товарною партією з судна на судно ґрунтується виключно на припущеннях.

Відповідно до наказу Мінфіну № 651 від 30.05.2012р «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа», відомості про відправника, якщо переміщення товарів здійснювалось послідовно за декількома товарно-транспортними документами, декількома видами транспорту, відомості про особу яка є відправником, зазначається згідно з першим із зазначених документів.

З урахуванням викладеного, достатнім є надання домашнього коносаменту як єдиного транспортного документа для визначення числових значень транспортної складової митної вартості, які і було подано декларантом митниці під час здійснення митного оформлення спірних партій товарів.

При цьому, за наведених вище обставин також помилковими та безпідставними є посилання митного органу на те, що наявність факту перевантаження контейнерів з товаром з судна на судно, свідчить про наявність транспортного документу, що у порушення вимог cт.335 МК України до митного оформлення не надавався, та наявність додаткових витрат, пов'язаних з перевантаженням товару з одного транспортного засобу на інший, що є складовими митної вартості товару, оскільки, як встановлено судом за умовами Договору перевезення вантажу морським транспортом (фрахту) №1510/912/2019 від 15.10.2019р. (п.4.3.) у разі перевантаження (перевалки) контейнера (контейнерів) на інше судно в проміжному порту, вартість даного перевантаження включається в загальну вартість морського перевезення (фрахту), зазначену в рахунку (інвойсі) і акті виконаних робіт, що спростовує доводи відповідача про наявність додаткових витрат, пов'язаних з перевантаженням товару з одного транспортного засобу на інший, а також виключає наявність у позивача додаткового транспортного документу, пов'язаного з таким перевантаженням, оскільки позивач в прямі взаємовідносини з агентами морської лінії - ТОВ «Інтернешнл Карго Севіс Ейч.Ді» («ICS LTD») не вступав, позаяк відповідно до умов Договору №1510/912/2019 та виданих на виконання умов цього договору коносаментів (Bill of Lading), перевізником міжнародного морського перевезення (фрахту) вантажів ТОВ «ПК «ДТЗ» виступає саме компанія «Global Container Lines Latvija SIA».

Щодо доводів відповідача про те, що в наданих рахунках про надання ТЕО № L30879 від 21.04.2020, № L31159 від 20.05.2020, № L31358 від 10.06.2020, № L32292 від 31.08.2020, зазначена вартість морського фрахту, включаючи всі надбавки, перевантаження, надбавки БАФ, КАФ, дод. збір за безпеку, проте, у наданих до митного оформлення заявках на здійснення міжнародних перевезень №1/15 від 10.01.2020, №1/16-3 від 12.02.2020, №1/17-3 від 03.03.2020, №1/23-3 від 10.06.2020 містяться різні відомості про включення додаткових витрат, а саме в п. 11 вартість послуг (виключаючи додаткові витрати), при цьому, вартість фрахту по маршруту вказана з урахуванням перевантаження, а відомості щодо включення надбавок, БАФ, КАФ, додатковий збір за безпеку до загальної вартості фрахту в заявках №1/15 від 10.01.2020, №1/16-3 від 12.02.2020, №1/17-3 від 03.03.2020, №1/23-3 від 10.06.2020 - відсутні, водночас згідно з Заявками №1/15 від 10.01.2020, №1/16-3 від 12.02.2020, №1/17-3 від 03.03.2020, №1/23-3 від 10.06.2020 визначено маршрут перевезення та відповідно маршрут надання послуг Перевізником «Global Container Lines Latvija SIA»: Port QINGDAO, China - port Pivdennyi -city Dnipro, Ukraine, при цьому, у рахунках про надання ТЕО від № L30879 від 21.04.2020, № L31159 від 20.05.2020, № L31358 від 10.06.2020, № L32292 від 31.08.2020 наявні відомості лише щодо вартості морського перевезення (фрахту) за маршрутом Port QINGDAO, China - port Pivdennyi - city Dnipro, Ukraine, судом встановлено таке.

Як зазначалося вище, пунктом 1.2 Договору №1510/912/2019 від 15.10.2019р. передбачено, що детальні умови морського перевезення визначаються в заявках, підписаних Замовником, які є невід'ємною частиною цього Договору.

Відповідно до п.4.1 Договору перевезення вантажу морським транспортом (фрахту) №1510/912/2019 від 15.10.2019р. загальна сума цього Договору складається з сум, що наведені в рахунках (інвойсах) та/або актах виконаних робіт, що виставлені Перевізником Замовнику.

Як слідує з Заявок №1/15 від 10.01.2020, №1/16-3 від 12.02.2020, №1/17-3 від 03.03.2020, №1/23-3 від 10.06.2020, в графі 1 зазначено загальний маршрут проходження вантажу, а саме: «Port QINGDAO, China - port Pivdennyi - city Dnipro, Ukraine». В графі ж 11 цієї Заявки зазначено вартість послуги саме з міжнародного морського перевезення вантажу у контейнерах від порту QINGDAO (КНР) до порту Південний (Україна).

Саме вартість морського перевезення відповідно до умов поставки є транспортною складовою митної вартості товару в даному випадку, оскільки відповідно до ч.11 ст.58 МК України до транспортних витрат, як складової митної вартості включаються виключно витрати до митного кордону України.

Відомості стосовно вартості фрахту (числових показників транспортної складової митної вартості) у графі 11 Заявок №1/15 від 10.01.2020, №1/16-3 від 12.02.2020, №1/17-3 від 03.03.2020, №1/23-3 від 10.06.2020 повністю відповідають цим же відомостям, зазначеним у рахунках про надання ТЕО від № L30879 від 21.04.2020, № L31159 від 20.05.2020, № L31358 від 10.06.2020, № L32292 від 31.08.2020 та актах виконаних робіт від 21.04.2020р., від 20.05.2020р., від 10.06.2020р. та від 31.08.2020р., тобто ніяких розбіжностей між числовими показниками митної вартості в усіх зазначених документах не існує, а трактовка перекладу з англійської мови на українську мову може бути різною, оскільки форма документів та їх зміст, регулюється надавачем послуги перевезення відповідно до національного законодавства (Латвія).

Стосовно твердження митниці про те, що, з урахуванням відмітки на коносаменті №203571299 від 30.06.2020 (за яким було здійснено поставку оцінюваної партії товару) Одеської митниці - 02.09.2020, Дніпропетровської митниці - 07.09.2020, наданий декларантом рахунок від 31.08.2020 р. №L32292 та Акт виконаних робіт від 31.08.2020 р. складено до моменту фактичної поставки товару, що не дає можливості перевірити наявність додаткових витрат та включення їх до загальної вартості наданих послуг, суд зазначає таке.

Відмітка штампу “Під митним контролем” на коносаменті №203571299 Одеською митницею проставлена 02.09.2020р., тобто в день вивезення контейнерів з порту для перевезення у кінцевий пункт призначення, про що свідчать надані відомості на вагони та накладна на вагони №40380305 та №40380222 від 03.09.2020р., на підставі яких здійснювалось перевезення контейнерів з порту “Південний” до м. Дніпро, вибуття контейнеру з порту відбулось 02.09.2020р.

Після прибуття до кінцевого пункту призначення - м. Дніпро на зазначених документах було також проставлено штамп “Під митним контролем” посадовою особою Дніпровської митниці - 07.09.2020р.

Зазначене свідчить про те, що штамп Одеської митниці “Під митним контролем” від 02.09.2020р. проставлено її посадовою особою не в день надходження контейнерів в порт, а перед вивезенням вагону з контейнером з порту до кінцевого місця призначення.

Відповідно до пунктів 5, 14, 15 Типової технологічної схеми пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевірників і товарів, що перемішуються ними, затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 21.05.2012 року №451, особи, транспортні засоби і товари пропускаються через державний кордон після здійснення відповідно до вимог нормативно-правових актів щодо прикордонного, митного контролю (п.5).

Контроль осіб, транспортних засобів і товарів вважається закінченим, якщо в товаросупровідних (товаротранспортних) документах на транспортний засіб і товари проставлено відповідні відмітки посадових осіб митного органу (п.14).

Пропуск осіб, транспортних засобів і товарів через державний кордон здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону за наявності відміток про перетинання державного кордону та відміток посадових осіб митного органу (пункт 15 Технологічної схеми).

У зазначених пунктах Технологічної схеми мова йде про закінчення контролю транспортних засобів і товарів, що повинно підтверджуватись відповідними відмітками посадових осіб митного органу.

Про закінчення контролю в морському порту і вивезення контейнера з порту саме свідчить той факт, що відмітка штампу “Під митним контролем” проставлена на накладній, на підставі якої контейнери перевозились з порту “Південний” до м. Дніпро.

Таким чином, акт виконаних робіт та відповідний рахунок на оплату складено після прибуття товару в порт “Південний”, тобто після здійснення фактичної поставки товару.

Окрім того, невідповідність в датах, зазначених в документах ніяким чином не впливає на числові значення складових митної вартості, що дозволяло митниці здійснити контроль шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, тим паче, що така невідповідність утворилася внаслідок дій саме посадових осіб митного органу, які проставляли відповідні штампи.

Щодо тверджень митниці про неспівпадання банківських реквізитів платника у платіжному дорученні про оплату послуг морського перевезення від 04.06.2020 №11 з відомостями розділу 8 Договору перевезення щодо назви банку та номеру рахунку, а також щодо відсутності відміток банку щодо проведення оплати, то такі доводи є необґрунтованими, оскільки перерахування коштів позивачем перевізнику за зазначені послуги здійснювалось з використанням електронної банківської системи Клієнт-Банк, яка не вимагає наявності на електронному платіжному документі підпису та печатки банку. Платіжне доручення підписане керівником товариства та завірене печаткою, відомості у ньому щодо перерахування коштів є достовірними. Товариство має декілька розрахункових рахунків в різних банках. Перерахування коштів з іншого рахунку, ніж зазначений у Договорі, жодним чином не впливає на визначення числових показників транспортної складової митної вартості у даному випадку. Жодних претензій від перевізника на адресу товариства з приводу неналежного розрахунку не надходило, тому сумніви митниці ґрунтуються виключно на припущеннях, тим паче, що окрім платіжного доручення вартість послуг морського перевезення спірної партії товарів доводиться іншими поданими декларантом документами: заявкою на перевезення, рахунком на оплату, актом виконаних робіт, відомості у яких не містять розбіжностей та дозволяють митниці перевірити розрахунок митної вартості, здійснений декларантом.

Відносно доводів відповідача про те, що надані до митного оформлення комерційні документи (специфікація, інвойс) не містять інформацію стосовно вартості послуг навантаження чи включення вказаних витрат до ціни товару, суд зазначає наступне.

Як зазначалося вище, у даному випадку постачання товару здійснювалося на умовах поставки FOB Інкотермс 2010.

Згідно з базисом поставки FOB Інкотермс 2010 продавець виконав постачання, коли товар перейшов через поручні судна в названому порту відвантаження. Це означає, що з цього моменту усі витрати й ризики втрати чи пошкодження товару повинен нести покупець. За умовами терміна FOB на продавця покладається обов'язок по митному очищенню товару для експорту. Даний термін може застосовуватися тільки під час перевезення товару морським або внутрішнім водним транспортом. Отже, ціна FOB складається з: закупівельної ціни товару; упаковки, маркування; отримання ліцензій та дозволів; держмита та інших митних зборів, податків (імпортні та експортні); витрат на транспортування в порт відправлення; фрахту судна; завантаження та розміщення товару на кораблі.

Отже, термін FOB за Інкотермс 2010 передбачає оплату продавцем витрат на завантаження вантажу на борт судна і ці витрати включаються в контрактну ціну товару.

Таким чином, зважаючи на умови контракту, а також умови поставки FOB за Інкотермс 2010, суд доходить висновку, що до ціни товару було включено вартість послуг з завантаження товару на борт судна, а, отже доводи митниці про відсутність інформації стосовно вартості послуг навантаження чи включення вказаних витрат до ціни товару є безпідставними.

Таким чином, оскільки в даному випадку в Контракті та Специфікаціях до нього зазначено конкретний базис поставки Інкотермс - FОВ, а жодна з умов Контрату та Специфікацій до нього не суперечить умовам цієї поставки, то зауваження митниці в цій частині є безпідставними.

Також безпідставними та формальними є зауваження митного органу, висловлені у спірних рішеннях за наслідками розгляду листів декларанта та додатково поданих документів, відносно наданих декларантом прайс-листів із посиланням на те, що надані прайс-листи містять перелік товарів виключно задекларованих за ЕМД від 18.05.2020р. №UA110000/2020/000197/2, від 10.06.2020р. №UA110000/2020/000245/2, від 30.06.2020р. №UA110000/2020/000281/2 та від 09.09.2020р. №UA110150/2020/000085/1, а також, містить умови поставки тотожні заявленим, за формою та змістом повторюючи надані комерційні пропозиції, що не відповідає вимогам ч.2 п.2 ст.52 МК України, оскільки зазначені обставини не можуть вважатись розбіжністю у наданих документах, яка має вплив на правильність визначення митної вартості, оскільки інформація щодо запропонованої ціни, зазначена у наданих прайс-листах та комерційних пропозиціях, повністю співпадає з іншими наданими до митного оформлення документами - відповідними Специфікаціями та інвойсами.

Крім того, чинне законодавство України не встановлює вимог щодо форми та змісту прайс-листа. Наявність або відсутність у прайс-листі певних відомостей (реквізитів), зокрема, щодо умов оплати, не може свідчити про заниження позивачем митної вартості. Згідно з загальноприйнятою світовою практикою прайс-лист, як правило, не має суб'єктивної спрямованості, та містить інформацію, яка доводиться до відома всіх потенціальних споживачів, незалежно від приналежності до країн, регіонів тощо, і має містити відомості, яких достатньо будь-якому покупцю для отримання інформації щодо умов продажу: найменування товару, якість (за необхідності), одиниці виміру (штуки, упаковки), ціну з зазначенням валюти.

Комерційна пропозиція не може вважатись первинним документом, а є лише способом для продавця запропонувати свій товар.

Таким чином, доводи відповідача щодо неналежності поданих прайс-листів суд оцінює критично, оскільки прайс-лист не є документом, на підставі якого визначаються складові митної вартості, відомості з нього можуть лише бути додатковими, надто у разі, коли між відомостями контракту, специфікації, рахунків, платіжних документів немає суперечностей чи ознак підробки.

Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 07.08.2018р. у справі №804/14558/15 та від 16.04.2019р. у справі №810/4440/16.

З наведеного слідує, що подані декларантом до митного органу документи у своїй сукупності підтверджують заявлену підприємством митну вартість та її складові частини, не мають розбіжностей, відомості про визначення митної вартості в цих документах є достовірними, базуються на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.

Натомість, зазначені митницею у повідомленнях декларанту та рішеннях про коригування митної вартості зауваження та розбіжності, які стали підставою для витребування митницею додаткових документів та прийняття рішень про коригування митної вартості, не можуть бути визнані об'єктивними, обґрунтованими та такими, що впливають на числові значення заявленої митної вартості.

По суті вказані митним органом зауваження носять формальний характер, що у їх сукупності та окремо кожне не вказує на наявність підстав для коригування заявленої декларантом вартості товару.

Крім того, розбіжність між рівнем заявленої декларантом митної вартості товарів та рівнем митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких вже здійснено, може бути лише підставою для сумніву у правильності визначення митної вартості, проте не є достатньою підставою для висновку про недостовірність даних щодо заявленої декларантом митної вартості товару. В цьому випадку митниця повинна здійснити дослідження документів щодо поставки товару з метою встановлення доказів, які підтверджують або спростовують цей сумнів.

Відповідно до пунктів 2, 4 частини другої статті 55 МК України, прийняте митним органом письмове рішення про коригування заявленої митної вартості товарів має містити: наявну в митного органу інформацію (у тому числі щодо числових значень складових митної вартості, митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, інших умов, що могли вплинути на ціну товарів), яка призвела до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості та до прийняття рішення про коригування митної вартості, заявленої декларантом; обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої митним органом, та фактів, які вплинули на таке коригування. Між тим, спірні Рішення про коригування митної вартості товарів такої інформації не містить, що не дає підстав вважати його обґрунтованим та мотивованим у контексті положень пунктів 2, 4 частини другої статті 55 МК України.

Наявність в інформаційних базах даних митного органу інформації про те, що у попередні періоди аналогічні товари були розмитнені із зазначенням більшої митної вартості жодним чином не доводить неправильність її визначення Позивачем, оскільки митна вартість залежить від ряду обставин і визначається в кожному конкретному випадку.

Обставина про наявність в автоматизованій системі аналізу та управління ризиками інформації про те, що подібний товар у попередні періоди розмитнювався за вартістю більшою, ніж задекларована декларантом, за відсутності інших визначених законом підстав, що обумовлюють межі і способи здійснення органом доходів і зборів контролю митної вартості, не утворює підстав для відмови у визнанні заявленої декларантом митної вартості за основним методом та її визначенні за резервним методом, адже торгові відносини є різноманітними, здійснюються на принципах автономії валі та свободи договору, при цьому безліч обставин можуть впливати на їх ціну (характеристика товару, виробник, торгова марка, умови і обсяги поставок, наявність знижок тощо).

Автоматизована система аналізу та управління ризиками з об'єктивних причин не може містити усієї інформації, що стосується суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, товарів і умов їх продажу, тому такі дані не можуть мати більше значення, ніж надані декларантом первинні документи про товар.

Водночас, ціна є грошовим вираженням лише у разі коли існує рівновага між попитом та пропозицією. В інших випадках коливання цін спричиняються не вартістю, а іншими причинами.

Отже, факт наявності у автоматизованій системі митного органу інформації, що товар, який задекларовано Позивачем, розмитнювався ним раніше чи іншими особами за значно вищою вартістю, за відсутності інших визначених законом підстав, не свідчить про наявність порушень з боку декларанта і не призводить до автоматичного збільшення митної вартості товарів, адже законодавство таких підстав прямо не встановлює, тому не є перешкодою для застосування першого методу визначення митної вартості товару.

Аналогічні правові висновки викладені у постановах Верховного Суду від 29.01.2019 справа №815/6827/17, від 22.04.2019 справа № 815/6242/17, від 07.08.2018 справа №815/3400/17.

З урахуванням вищевикладеного, суд доходить висновку, що надані позивачем до митного оформлення документи, повною мірою підтверджують числові значення складових митної вартості, відомості в них не мають протиріч та розбіжностей, які б не дозволяли митному органу провести обчислення митної вартості за основним методом, а тому вказані митницею у спірних рішеннях обставини не можуть бути підставами для відмови у прийнятті митної вартості товарів, заявленої позивачем, та коригування такої митної вартості.

Зважаючи на те, що під час митного оформлення митницею не було висловлено жодних обґрунтованих сумнівів щодо розбіжностей у числових значеннях складових митної вартості товарів у вищенаведених поданих декларантом документах щодо ціни товарів, про що свідчить аналіз змісту спірних рішень про коригування митної вартості товару, слід дійти висновку, що наведені документи не містили жодних розбіжностей саме у числових значеннях складових митної вартості товарів, у зв'язку із чим наявні підстави вважати, що митний орган не навів жодних обґрунтованих сумнівів щодо неможливості визначення митної вартості товарів за поданими декларантом документами, а тому відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не мав правових підстав для витребування додаткових документів у декларанта.

З огляду на вищезазначене, зауваження митного органу до наданих на підтвердження заявленої митної вартості товарів документів, що викладені у спірних рішеннях про коригування митної вартості товарів, суд вважає безпідставними та необґрунтованими, оскільки їх не можна віднести до таких, які можуть слугувати підставою для відмови у визначенні митної вартості товарів за ціною договору (контракту), адже вказані обставини не впливають на формування митної вартості товару.

У зв'язку з наведеним суд вважає, що доводи, які зазначені відповідачем у рішеннях про коригування митної вартості, не є підставою для витребування додаткових документів у декларанта та для коригування заявленої ним митної вартості товару, оскільки в документах відсутні розбіжності, або явні ознаки підробки. Відповідач не надав суду доказів того, що документи, які подані позивачем для митного оформлення товару, є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації. А надані позивачем до митного оформлення документи містять всі необхідні реквізити та відомості, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, відомостей щодо ціни, що була сплачена за ці товари. Таким чином, суд дійшов висновку, що у відповідача були в наявності всі документи, які давали можливість встановити дійсну митну вартість товару за ціною договору.

Суд також звертає увагу, що факт неподання декларантом додаткових документів без належного обґрунтування відповідачем, що вони можуть усунути сумніви спірних відомостей, не можуть слугувати підставою для відмови в митному оформленні товару.

Ненадання повного переліку витребуваних документів може бути підставою для визначення митної вартості не за першим методом лише тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують сумнів у достовірності наданої інформації.

Законом чітко встановлено умови, за наявності яких, у відповідача виникає право на застосування таких повноважень, як витребування додаткових документів та відмова у митному оформленні за заявленою декларантом митною вартістю товарів.

Такою імперативною умовою є наявність обґрунтованих сумнівів у правильності зазначеної декларантом митної вартості товарів.

На думку законодавця, сумніви є обґрунтованими, якщо документи: містять розбіжності; наявні ознаки підробки; не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Відтак, приписи закону зобов'язують відповідача зазначити конкретні обставини, які викликали відповідні сумніви, причини неможливості їх перевірки на підставі наданих декларантом документів, а також обґрунтувати необхідність перевірки спірних відомостей та зазначити документи, надання яких може усунути сумніви у їх достовірності.

Встановивши відсутність достатніх відомостей, що підтверджують задекларовану митну вартість товарів, відповідач повинен вказати, які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, чому з поданих документів неможливо встановити дані складові та які документи необхідні для підтвердження того чи іншого показника.

Натомість, під час розгляду цієї справи відповідач не підтвердив належними та допустимими доказами, а також аргументованими доводами наявність у поданих позивачем документах розбіжностей, ознак підробки або відсутності всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена за ці товари.

Тобто, правильність визначення позивачем митної вартості товару за ціною договору, а також об'єктивна можливість застосування першого методу не були спростовані відповідачем.

Суд зазначає, що досліджені первинні документи, які також були подані позивачем до митного органу, повністю підтверджують митну вартість товару, задекларовану за основним методом.

Відповідачем не надано належних та переконливих доказів того, що подані декларантом для митного оформлення документи не надавили можливості встановити всі складові митної вартості товари, мали розбіжності або виправлення, у зв'язку з чим рішення митного органу про коригування митної вартості товару не можуть вважатися обґрунтованими та правомірними.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень ст.9 Конституції України та ст.17, ч.5 ст.19 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.

Європейський Суд підкреслює особливу важливість принципу «належного урядування». Він передбачає, що в разі коли йдеться про питання загального інтересу, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (див. рішення у справах «Беєлер проти Італії» [ВП] (Beyeler v. Italy [GC]), заява №33202/96, п.120, ECHR 2000, «Онер'їлдіз проти Туреччини» [ВП] (Oneryэldэz v. Turkey [GC]), заява №48939/99, п.128, ECHR 2004-XII, «Megadat.com S.r.l. проти Молдови» (Megadat.com S.r.l. v. Moldova), заява №21151/04, п.72, від 8 квітня 2008 року, і «Москаль проти Польщі» (Moskal v. Poland), заява №10373/05, п.51, від 15 вересня 2009 року). Також, на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (див., наприклад, рішення у справах «Лелас проти Хорватії» (Lelas v. Croatia), заява №55555/08, п.74, від 20.05.2010 року, і «Тошкуце та інші проти Румунії» (Toscuta and Others v. Romania), заява №36900/03, п.37, від 25.11.2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах.

Крім того, ЄСПЛ у своєму рішенні по справі «Yvonne van Duyn v.Home Office» зазначив, що «принцип юридичної визначеності» означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов'язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов'язання містяться в законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії». З огляду на «принцип юридичної визначеності», держава не може посилатись на відсутність певного нормативного акта, який би визначав механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституції чи інших актах. Така дія названого принципу пов'язана з іншим принципом - відповідальності держави, який полягає в тому, що держава не може посилатися на власне порушення зобов'язань для запобігання відповідальності. Захист принципу обґрунтованих сподівань та юридичної визначеності є досить важливим у сфері державного управління та соціального захисту. Так, якщо держава чи орган публічної влади схвалили певну концепцію своєї політики чи поведінки, така держава чи такий орган вважатимуться такими, що діють протиправно, якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки щодо фізичних та юридичних осіб на власний розсуд та без завчасного повідомлення про зміни у такій політиці чи поведінці, позаяк схвалення названої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у названих осіб стосовно додержання державою чи органом публічної влади такої політики чи поведінки.

За таких обставин, оскаржувані рішення про коригування митної вартості товарів є протиправними та підлягають скасуванню, а позовні вимоги - задоволенню у повному обсязі.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України суд виходить із того, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З урахуванням наведеного, а також зважаючи на задоволення позовних вимог у повному обсязі, судові витрати зі сплати судового збору, понесені позивачем при зверненні до суду з цією позовною заявою, у сумі 8408,00грн. підлягають відшкодуванню на користь останнього шляхом стягнення їх з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись ст. ст. 242-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія «ДТЗ» (код ЄДРПОУ 42634661, місцезнаходження: вул. Н. Алексеєнко, буд.100, прим. 1, м. Дніпро, 49000) до Дніпровської митниці Державної митної служби України (код ЄДРПОУ 43350935, місцезнаходження: вул. Княгині Ольги, буд.22, м. Дніпро, 49038) про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товару - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Дніпровської митниці Державної митної служби України про коригування митної вартості товару від 18.05.2020р. №UA110000/2020/000197/2.

Визнати протиправним та скасувати рішення Дніпровської митниці Державної митної служби України про коригування митної вартості товару від 10.06.2020р. №UA110000/2020/000245/2;

Визнати протиправним та скасувати рішення Дніпровської митниці Державної митної служби України про коригування митної вартості товару від 30.06.2020р. №UA110000/2020/000281/2.

Визнати протиправним та скасувати рішення Дніпровської митниці Державної митної служби України про коригування митної вартості товару від 09.09.2020р. №UA110150/2020/000085/1.

Стягнути з Дніпровської митниці Державної митної служби України (код ЄДРПОУ 43350935, місцезнаходження: вул. Княгині Ольги, буд.22, м. Дніпро, 49038) за рахунок її бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія «ДТЗ» (код ЄДРПОУ 42634661, місцезнаходження: вул. Н. Алексеєнко, буд.100, прим. 1, м. Дніпро, 49000) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 8408,00грн. (вісім тисяч чотириста вісім гривень 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, передбачені ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 27.07.2021р.

Суддя: О.М. Турова