Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"26" червня 2007 р. Справа № АС-33/159-07
вх. № 6105/3-33
Суддя господарського суду Харківської області Савченко А.А.
за участю секретаря судового засідання Шаршакова Н.А.
представників сторін
позивача - Шебаніц Н.М., дов. № 06ю-6/79 від 16.01.2007р.
відповідача - Кравченко Ю.А., директор
по справі за позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Харків
до ПП "Екологія-15", м. Харків
про стягнення 4875, 00 грн.
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача адміністративно-господарські санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2006 році, в сумі 4875,00 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що у 2006 році відповідач повинен був створити 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів, а оскільки у відповідача не працювало жодного інваліда, то таким чином відповідач не виконав встановлений чинним законодавством норматив і повинен сплатити адміністративно-господарські санкції за 1 незайняте інвалідами в 2006 році робоче місце у розмірі середньої річної заробітної плати на його підприємстві.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що відповідно до вимог діючого законодавства, відповідачем були створені робочі місця для інвалідів та зазначив, що відповідач надавав до Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006р. по формі № 10-ПІ.
Відповідно до п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (скорочено - КАС України) до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до абз. 5 п. 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України адміністративні справи, провадження в яких було відкрито місцевими та апеляційними господарськими судами до початку діяльності відповідного адміністративного суду, розглядаються і вирішуються цими судами відповідно до абзацу першого пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України .
За таких обставин, справа розглядається в порядку, встановленому КАС України.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, встановив наступне.
Статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" встановлено для підприємств (об'єднань), установ і організацій нормативи робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Згідно з ч. 1 ст. 18 цього Закону працевлаштування інвалідів здійснюється органами Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, місцевими радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів (далі - органи працевлаштування інвалідів).
Відповідно до п. 1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 р. N 1434, у складі Мінпраці діє Фонд соціального захисту інвалідів.
Пунктом 3 цього Положення (1434-2002-п) передбачено, що одним з основних завдань Фонду є здійснення контролю за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Відповідно до пп. 3 п. 4 та пп. 3 п. 5 зазначеного Положення Фонду надано право здійснювати контроль за своєчасним перерахуванням підприємствами сум штрафних санкцій за недодержання ними нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів та проводити перевірки підприємств щодо додержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Частиною 2 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" встановлено, що відповідальність за незабезпечення вказаних нормативів несуть керівники підприємств.
Згідно з ч. 1 ст. 20 Закону підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
При дослідженні матеріалів справи встановлено, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2006 році становила 10 осіб. Отже норматив числа інвалідів, яких необхідно було працевлаштувати, складає 1 чоловік.
Як зазначив відповідач у звіті на адресу позивача, поданого в лютому 2007 року, фактично на підприємстві інваліди в 2006 році не працювали.
Але, на підставі доказів, поданих відповідачем до суду, встановлено, що в 2006 році на підприємстві працювало 2 інваліда, що підтверджується наказами про приймання та звільнення з роботи, посвідченнями про призначення пенсії інвалідам та медичними довідками.
Таким чином відповідачем помилково не було відмічено про працевлаштування інваліда, подано 18.06.07р. звіт №10-ПІ з виправленнями, за яким зазначено про працевлаштування інваліда.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що відповідачем дотримано встановлений ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, на нього не може бути покладена відповідальність, передбачена ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".
Керуючись 18, 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», статтями 86, 94, 98, 160 - 163 п. 6 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
В позові відмовити повністю.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Савченко А.А.