Рішення від 17.12.2021 по справі 280/3813/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

17 грудня 2021 року Справа № 280/3813/21 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., розглянувши в порядку письмового, за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний 158-Б)

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

13.05.2021 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:

визнати протиправним неврахування Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області періодів роботи ОСОБА_1 з 01.01.2003 по 15.05.2007, з 16.05.2007 по 14.05.2008, з 16.05.2008 по 13.05.2009, 14.05.2009 по 05.04.2010, з 08.04.2010 по 05.04.2011, з 07.04.2011 по 11.03.2012 в Федеральному державному унітарному підприємстві ММВП «Салют» (Російська Федерація), з 01.01.2017 по 02.08.2018, з 23.08.2018 по 05.08.2019 в Акціонерному товаристві «Науково-виробничий центр газобудівництва «Салют» (Російська Федерація), з 15.08.2019 по 29.07.2020, з 10.08.2020 по 31.03.2021 в Акціонерному товаристві «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація» (Російська Федерація) та Довідок про заробітну плату від 03.12.2019 № 162, від 06.09.2019 № 113 та від 06.09.2019 № 112, виданих АТ «ОДК» (Російська Федерація);

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити з 02.01.2021 перерахунок та виплату (з врахуванням виплачених сум) призначеної ОСОБА_1 пенсії, з врахуванням до страхового стажу періодів роботи ОСОБА_1 з 01.01.2003 по 15.05.2007, з 16.05.2007 по 14.05.2008, з 16.05.2008 по 13.05.2009, 14.05.2009 по 05.04.2010, з 08.04.2010 по 05.04.2011, з 07.04.2011 по 11.03.2012 в Федеральному державному унітарному підприємстві ММВП «Салют» (Російська Федерація), з 01.01.2017 по 02.08.2018, з 23.08.2018 по 05.08.2019 в Акціонерному товаристві «Науково- виробничий центр газобудівництва «Салют» (Російська Федерація), з 15.08.2019 по 29.07.2020, з 10.08.2020 по 31.03.2021 в Акціонерному товаристві «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація» (Російська Федерація) та Довідок про заробітну плату від 03.12.2019 № 162, від 06.09.2019 № 113 та від 06.09.2019 № 112, виданих АТ «ОДК» (Російська Федерація).

Позовна заява обґрунтована тим, що відповідач відмовив ОСОБА_1 у перерахунку пенсії із зарахуванням до страхового стажу періодів роботи позивача на території Російської Федерації. Позивач із такою відмовою не погоджується, та зазначає, що Угодою про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року визначений стаж, який підлягає безумовному врахуванню при визначенні розміру пенсії, а відтак і заробіток за відповідний період підлягає включенню при обчисленні пенсії. Зазначає, що в період з 2008 по 2011 роки внески до Пенсійного фонду Російської Федерації за нього не сплачувалися, що відображено у довідках про заробітну плату, оскільки громадяни України, які мали статус тимчасово перебуваючих на території Російської Федерації, не були застрахованими особами. Тобто, страхові внески не нараховувались у зв'язку із відсутністю такої вимоги в законодавстві Російської Федерації. Відтак, просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою суду від 17.05.2021 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №280/3813/21.

Відповідач позов не визнав, надав відзив (вх. від 04.06.2021 №32006), в якому посилається на те, що при зверненні за призначенням пенсії за віком позивачем надано довідки про заробітну плату від 06.09.2019 № 108, від 06.09.2019 № 109, від 06.09.2019 № 110 та від 06.09.2019 № 111, видані АТ «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація». Відповідно до вищезазначених довідок Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області зараховано період роботи позивача на підприємстві АТ «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація» до страхового стажу, оскільки вони містять інформацію про сплату відрахувань в Пенсійний фонд Російської Федерації в повній мірі по встановленим тарифам. Відповідно до довідки від 06.09.2019 № 112, виданої АТ «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація» період роботи позивача з 2003 року по 2007 рік не зараховано до страхового стажу ОСОБА_1 , оскільки у довідці відсутня інформація щодо сплати страхових внесків до Пенсійного фонду Російської Федерації. Водночас, період роботи ОСОБА_1 з 01.01.2003 по 31.12.2003 зараховано до страхового стажу позивача відповідно до трудової книжки НОМЕР_1 від 17.08.1976 та згідно з нормами ч. 2 ст. 42 Закону № 1058. Згідно з довідкою від 06.09.2019 № 113, виданою АТ «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація» період роботи позивача з 2008 року по 2011 рік не зараховано до страхового стажу ОСОБА_1 , оскільки в наданій довідці вказано, що відрахування страхових внесків до Пенсійного фонду Російської Федерації не здійснювались, на підставі чого у відповідача відсутні підстави для зарахування вищевказаного періоду до страхового стажу позивача. На підставі довідки від 06.09.2019 № 114, виданої АТ «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація» період роботи позивача з 2012 року по 2016 рік відповідачем зараховано до страхового стажу ОСОБА_1 , оскільки у вищезазначеній довідці вказано, що зі всіх включених у довідку сум здійснені відрахування страхових внесків до Пенсійного фонду Російської Федерації по встановленим тарифам. Відповідно до довідки від 06.09.2019 № 115 та довідки від 03.12.2019 № 162, виданих АТ «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація» період роботи позивача з 2017 року по 2019 рік не зараховано до страхового стажу ОСОБА_1 , оскільки у довідках відсутня інформація щодо сплати страхових внесків до Пенсійного фонду Російської Федерації. Звертає увагу суду на ту обставину, що вимоги позивача стосовно зарахування до страхового стажу періоду роботи з 2020 року по 31.03.2021 рік на підприємстві АТ «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація» є передчасними, оскільки позивач з даною вимогою до відповідача не звертався. Крім того повідомляє, що період роботи з 2020 року по 31.03.2021 рік на підприємстві АТ «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація» позивачем не підтверджено довідками про заробітну плату із зазначенням інформації про сплачені суми страхових внесків до Російської Федерації, тому зарахувати даний період роботи до страхового стажу наразі є неможливим. У задоволенні позову просить відмовити.

Позивачем пред'явлено вимогу, яка згідно пункту 3 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) належить до справ незначної складності та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 02.01.2020 перебуває на обліку в органі Пенсійного фонду як отримувач пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 08.04.2021, в якій просив провести перерахунок страхового стажу та розміру пенсії, із врахуванням періодів роботи з 01.01.2004 по 31.12.2011, з 01.01.2017 по 31.12.2019 на території Російської Федерації.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (Відділу обслуговування громадян №7) від 13.04.2021 №4738-4454/К-02/8-0800/21 позивача повідомлено, що зарахувати спірні періоди до страхового стажу не є можливим у зв'язку із несплатою з 2008 по 2011 рік страхових внесків в Пенсійний фонд Російської Федерації, а також відсутністю інформації щодо сплати страхових внесків в Пенсійний фонд Російської Федерації за 2003 - 2007 роки.

Вважаючи, що неврахування спірних періодів роботи до його страхового стажу є протиправним, ОСОБА_1 звернувся до суду з даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон №1058-IV; у чинній на момент виникнення спірних правовідносин редакції).

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

За визначеннями, наведеними у статті 1 вказаного Закону, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше, надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Частинами першою - третьою статті 24 Закону №1058-IV визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до частини другої статті 4 Закону №1058-IV якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про пенсійне забезпечення, то застосовуються норми міжнародного договору.

Статтею 1 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць СНД в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року закріплено принцип територіальності, згідно з яким пенсійне забезпечення громадян держав-учасників здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

Статтею 5 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року встановлено, що вона розповсюджує свою дію на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені чи будуть установлені законодавством держав-учасниць Угоди.

Згідно з частинами другою, третьою статті 6 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року, для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав-учасників Угоди зараховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР до набрання сили вказаної Угоди. Обчислення пенсій провадиться із заробітку (доходу) за періоди роботи, які зараховуються у трудовий стаж.

Згідно абзаців 2, 3 статті 6 Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації «Про трудову діяльність і соціальний захист громадян України і Росії, які працюють за межами кордонів своїх країн» від 14 січня 1993 року, трудовий стаж, включаючи стаж, який обчислюється у пільговому порядку, і стаж роботи за спеціальністю, набутий у зв'язку з трудовою діяльністю на територіях обох Сторін, взаємно визначається Сторонами. Обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони, на території якої відбувалась трудова діяльність.

Аналіз вищенаведених норм вказує на те, що обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони, на території якої відбувалась трудова діяльність, а пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць проводиться за законодавством держави, на території якого вони проживають.

З наявної в матеріалах справи копії трудової книжки позивача вбачається, що ОСОБА_1 у період з 01.01.2003 по 15.05.2007 працював на посаді шліфувальника 6 розряду на Федеральному державному унітарному підприємстві МППП «САЛЮТ», з 16.05.2007 по 14.05.2008 - шліфувальником 6 розряду на Федеральному державному унітарному підприємстві «Московське машинобудівне виробниче підприємство «САЛЮТ», з 16.05.2008 по 13.05.2009, з 14.05.2009 по 05.04.2010, з 08.04.2010 по 05.04.2011 - шліфувальником 6 розряду на Федеральному державному унітарному підприємстві «Московське машинобудівне виробниче підприємство «САЛЮТ». Також, трудова книжка містить запис про те, що дане підприємство перейменовано на Федеральне державне унітарне підприємство «Науково-виробничий центр газотурбобудування «Салют». З 07.04.2011 по 11.03.2012, з 14.03.2012 по 09.01.2013, з 14.01.2013 по 09.12.2013, з 10.12.2013 по 13.10.2014, з 17.10.2014 по 07.08.2015 позивач продовжував працювати на даному підприємстві на тій самій посаді. З 07.04.2015 підприємство реорганізоване у формі перетворення на Акціонерне товариство «Науково-виробничий центр газотурбобудування «Салют». З 11.08.2015 по 05.08.2016, з 11.08.2016 по 02.08.2018, з 23.08.2018 по 05.08.2019 позивач продовжував працювати на даному підприємстві на тій самій посаді. З 01.01.2019 підприємство реорганізовано у формі приєднання до Акціонерного товариства «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація». З 15.08.2019 по 29.07.2020, з 10.08.2020 по 31.03.2021 позивач продовжував працювати на даному підприємстві на тій самій посаді.

З розрахунку страхового стажу позивача вбачається, що періоди його роботи з 01.01.2003 по 31.12.2003, з 01.01.2012 по 11.03.2012 включені до його страхового стажу.

Водночас, періоди роботи на території Російської Федерації з 01.01.2004 по 15.05.2007, з 16.05.2007 по 14.05.2008, з 16.05.2008 по 13.05.2009, з 14.05.2009 по 05.04.2010, з 08.04.2010 по 05.04.2011, 07.04.2011 по 31.12.2011, з 01.01.2017 по 02.08.2018, з 23.08.2018 по 05.08.2019, з 15.08.2019 по 29.07.2020, з 10.08.2020 по 31.03.2021 не включені до страхового стажу ОСОБА_1 у зв'язку із несплатою страхових внесків до Пенсійного фонду Російської Федерації.

Так, у довідці від 06.09.2019 №112, виданій Акціонерним товариством «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація», відображено нарахування та виплату ОСОБА_1 заробітної плати за період з січня 2003 року по грудень 2007 року. При цьому зазначено, що з 01.01.2001 сплачено ЄСП в органи ФПС за встановленими ставками.

У довідці від 06.09.2019 №113, виданій Акціонерним товариством «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація», відображено нарахування та виплату ОСОБА_1 заробітної плати за період з січня 2008 року по грудень 2011 року. При цьому зазначено, що відрахування страхових внесків в Пенсійний фонд РФ не здійснювалось, оскільки ОСОБА_1 мав статус іноземного громадянина, тимчасово перебуваючого в РФ, тому у відповідності до ст. 7 Федерального закону №167-ФЗ та п. 243 Податкового Кодексу відрахування здійснювались в ЄСП в повному обсязі.

У довідці від 03.12.2019 №162, виданій Акціонерним товариством «Об'єднана двигуннобудівельна корпорація», відображено нарахування та виплату ОСОБА_1 заробітної плати за період з січня 2019 року по грудень 2019 року. При цьому зазначено, що з 2017 року зі всіх сум, включених до довідки, здійснені нарахування страхових внесків в ФПС по встановленим тарифам.

Слід зазначити, що обчислення страхового стажу ОСОБА_1 з 01.01.2004 по 15.05.2007, з 16.05.2007 по 14.05.2008, з 16.05.2008 по 13.05.2009, з 14.05.2009 по 05.04.2010, з 08.04.2010 по 05.04.2011, 07.04.2011 по 31.12.2011, з 01.01.2017 по 02.08.2018, з 23.08.2018 по 05.08.2019, з 15.08.2019 по 29.07.2020, з 10.08.2020 по 31.03.2021 здійснюється згідно з законодавством Російської Федерації, на території якої у спірний період відбувалась трудова діяльність позивача.

Згідно з статтею 2 Федерального Закону Російської Федерації від 17 грудня 2001 року № 173-ФЗ «Про трудові пенсії в Російській Федерації», страховий стаж - враховувана при визначенні права на трудову пенсію сумарна тривалість періодів роботи і (або) іншої діяльності, протягом яких сплачувалися страхові внески до Пенсійного фонду Російської Федерації, а також інших періодів, які зараховуються до страхового стажу.

Відповідно до частини першої статті 10 Федерального Закону Російської Федерації від 17 грудня 2001 року № 173-ФЗ «Про трудові пенсії в Російській Федерації» до страхового стажу включаються періоди роботи та (або) іншої діяльності, які виконувались на території Російської Федерації особами, вказаними в частині першій статті 3 даного Федерального закону, за умови, що за ці періоди сплачувались страхові внески до Пенсійного Фонду Російської Федерації.

При підрахунку страхового стажу періоди роботи та (або) іншої діяльності, передбачені статтями 10 та 11 даного Федерального закону, до реєстрації громадянина у якості застрахованої особи у відповідності до Федерального закону «Про індивідуальний (персоніфікований) облік в системі обов'язкового пенсійного страхування» підтверджується документами, які видаються в установленому порядку роботодавцями або відповідними державними (муніципальними) органами.

При підрахунку страхового стажу періоди роботи та (або) іншої діяльності, передбачені статтями 10 та 11 даного Федерального закону, після реєстрації громадянина в якості застрахованої особи у відповідності до Федерального закону «Про індивідуальний (персоніфікований) облік в системі обов'язкового пенсійного страхування» підтверджується на підставі відомостей індивідуального (персоніфікованого) обліку. (ч.ч. 1, 2 ст. 13 Федерального Закону Російської Федерації від 17 грудня 2001 року № 173-ФЗ «Про трудові пенсії в Російській Федерації»).

Аналогічні за змістом положення щодо визначення страхового стажу, періодів роботи та (або) іншої діяльності, що включаються до страхового стажу, та правил обчислення та порядку підтвердження страхового стажу містяться і у Федеральному Законі Російської Федерації від 28 грудня 2013 року № 400-ФЗ «Про страхові пенсії» (статті 3, 11, 14).

Отже, страховий стаж ОСОБА_1 з 01.01.2004 по 15.05.2007, з 16.05.2007 по 14.05.2008, з 16.05.2008 по 13.05.2009, з 14.05.2009 по 05.04.2010, з 08.04.2010 по 05.04.2011, 07.04.2011 по 31.12.2011, з 01.01.2017 по 02.08.2018, з 23.08.2018 по 05.08.2019, з 15.08.2019 по 29.07.2020, з 10.08.2020 по 31.03.2021 має бути підтверджений на підставі відомостей індивідуального (персоніфікованого) обліку за вказаний період та (або) документів, що видаються роботодавцями або відповідними державними (муніципальними) органами в порядку, який встановлений законодавством Російської Федерації. При цьому, обов'язковою умовою для включення зазначених періодів роботи, яка виконувалась на території Російської Федерації, до страхового стажу є сплата страхових внесків до Пенсійного Фонду Російської Федерації за цей період.

Однак, довідки від 06.09.2019 №112, від 06.09.2019 №113, від 03.12.2019 №162 інформації про сплату страхових внесків за ОСОБА_1 до Пенсійного Фонду Російської Федерації не містять. Відомостей індивідуального (персоніфікованого) обліку за вказаний період позивачем також не надано.

Зважаючи на зміст поняття «страховий стаж», відповідач не допустив порушень законодавства при обчисленні пенсії позивача, не врахувавши у його страховий стаж періоди роботи з 01.01.2004 по 15.05.2007, з 16.05.2007 по 14.05.2008, з 16.05.2008 по 13.05.2009, з 14.05.2009 по 05.04.2010, з 08.04.2010 по 05.04.2011, 07.04.2011 по 31.12.2011, з 01.01.2017 по 02.08.2018, з 23.08.2018 по 05.08.2019, з 15.08.2019 по 29.07.2020, з 10.08.2020 по 31.03.2021, за які внесків до Пенсійного Фонду як Російської Федерації, так і України роботодавцем сплачено не було.

Згідно з частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною другою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням викладеного у сукупності, суд доходить висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

У зв'язку із відмовою у задоволенні позову, розподіл судових витрат судом не здійснюється.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158-Б; код ЄДРПОУ 20490012) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення складено та підписано 17.12.2021.

Суддя Ю.П. Бойченко