Постанова від 10.12.2021 по справі 227/4660/21

10.12.2021 227/4660/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 грудня 2021 року м.Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Здоровиця О.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від відділу поліції №1 Покровського РУП ГУНП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №464959 від 22.11.2021 року відносно ОСОБА_1 складений за ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Згідно адміністративного протоколу серії ВАБ №464959 від 22.11.2021 року вбачається, що 22.11.2021 р. близько 15:00 години гр. ОСОБА_1 будучи власником магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , не була забезпечена документом про повний курс вакцинації, або негативним результатом тестування на COVID-19, чи експрес тестом на визначення антитіл коронавірусу SARS-COV-2, яке проведене не більше як за 72 години, чим порушила п.п4 п.3-5 постанови №1236 від 09.12.2020 р. зі змінами.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.44-3 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, була належним чином повідомлена про дату та час розгляду справи в суді. Надала заяву про розгляд справи без її участі. Також, долучила міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Крім того, в заяві письмово пояснила, що вона є ФОП, 22.11.2021 р. з перевіркою до магазину «Електрон» зайшли поліцейські. Магазин відкритий, оскільки в ньому орендують приміщення і інші ФОП. На момент перевірки вона знаходилась в складі, та займалася прибиранням. Зібрав сміття до коробки, вийшла до торгової зали (єдиний вихід), де поліцейські спитали хто вона, що робить, та запросили сертифікат про вакцинацію. На той час в неї було лише одне щеплення, проте, зазначає, що в торгівельному залі вона не перебувала та з покупцями не спілкувалась, займалась документами та прибиранням, намагалася пояснити співробітникам поліції, що вона не перебуває на робочому місці.

Вiдповiдно до ст.268 КУпАП, за таких обставин, справа може бути розглянута за відсутності ОСОБА_1 .

Вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП з таких підстав.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким чином, вказаною нормою передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення.

Диспозиція ч.1 ст. 44-3 КУпАП, передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хворобо», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Таким чином, об'єктивною стороною складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, є здійснення винною особою діянь, які прямо заборонені Законом України «Про захист населення від інфекційних хворобо», та деталізовані у постанові Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року, а також рішеннями органів місцевого самоврядування.

Пунктом 1 постанови КМУ від 09.12.2020 р. за №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» (в редакції станом на 22.11.2021 року), з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 31 грудня 2021 р. на території України встановлено карантин.

Відповідно до підпункту п.п.4 п.3-5 постанови КМУ від 09.12.2020 р. за №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2», на території регіонів, на яких установлений “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, забороняється: приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення.

Обмеження, передбачені підпунктами 1-7, 9, 14 та 16 цього пункту, не застосовуються за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів, користувачів), крім осіб, які не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу, ринку) негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу, ринку), або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Проте, з фабули протоколу про склад правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 , вбачається, що її притягують до адміністративної відповідальності за те, що вона будучи власником магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не була забезпечена документом про повний курс вакцинації, або негативним результатом тестування на COVID-19, чи експрес тестом на визначення антитіл коронавірусу SARS-COV-2, яке проведене не більше як за 72 години.

Протокол про адміністративне правопорушення є документом, в якому зазначається суть правопорушення та інші дані, необхідні для розгляду справи.

Суть правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, має бути конкретно зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення як того вимагає ст.256 КУпАП.

Проте, суд не вбачає складу правопорушення передбаченого ч. 1 ст.44-3 КУпАП в діях ОСОБА_1 , оскільки суть описано правопорушення, яке інкримінують останній не дає можливість достовірно стверджувати чи здійснювала остання у магазині, власником якого вона не є, а лише орендує його частину, приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, в той час як саме ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечувала той факт, що на момент перевірки поліцейськими вона приймала відвідувачів у зазначеному приміщенні здійснюючи підприємницьку діяльність.

Враховуючи наведене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, у зв'язку із чим провадження у даній справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності складу та події адміністративного правопорушення.

Як передбачено ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст.22, 29, 44-3, 221 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя О.В. Здоровиця