08.12.2021 Справа № 914/386/19
місто Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., за участі секретаря судового засідання Прокопів І.І. розглянувши заяву
Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради
про роз'яснення судового рішення
у справі № 914/386/19
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра», м.Львів
до відповідача Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м.Львів
за участі третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Львівської міської ради, м.Львів
за участі третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Комунальної установи «Інститут стратегії культури» м.Львів
про 1. Визнання бездіяльності незаконною.
2. Зобов'язання до вчинення дій.
За участю представників:
від стягувача (позивача) Гай О.О. - адвокат (довіреність від 18.08.2020);
від скаржника (боржника) Чернобай С.С., Мартиняк Р.М. - представники (повноваження відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в порядку самопредставництва);
від третьої особи-1 не з'явився;
від третьої особи-2 не з'явився;
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради за вих.№2302-вих-88954 від 30.09.2021 (вх.№4032/21) про роз'яснення судового рішення у справі №914/386/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» до Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради за участі третіх осіб 1, 2, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Львівської міської ради про та Комунальної установи «Інститут стратегії культури» про: 1. Визнання бездіяльності Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради щодо невиконання ухвали Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7 шляхом не проведення підготовки до приватизації вказаних об'єктів, незаконною. 2. Зобов'язання Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради виконати ухвалу Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7 площею 307 м2 шляхом проведення підготовки до приватизації вказаних об'єктів, в тому числі проведення та затвердження висновку (висновків) незалежної оцінки майна, укладення договору (договорів) купівлі-продажу вказаних нежитлових приміщень та підписання актів приймання-передачі відповідних нежитлових приміщень.
Хід розгляду заяви викладено в ухвалах суду та протоколах судових засідань.
08.12.2021 від ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» надійшло заперечення на заяву про роз'яснення рішення суду (вх.№29583/21).
Представники заявника (боржника/відповідача) в судове засідання 08.12.2021 з'явилися, підтримали заяву про роз'яснення рішення, просили її задовольнити.
Представник стягувача/позивача в судове засідання 08.12.2021 з'явився, заперечив проти задоволення заяви про роз'яснення рішення, просив відмовити у її задоволенні.
Треті особи 1, 2 явки уповноважених представників в судове засідання 08.12.2021 не забезпечили, їх явка не визнавалась судом обов'язковою.
Відводів судді або секретарю судового засідання сторонами не заявлено.
В судовому засіданні 08.12.2021 оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Позиція сторін.
Позиція заявника (відповідача/боржника.)
Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради вказує, що рішення суду є незрозумілим, оскільки допускає декілька варіантів тлумачення, а його виконання утруднено істотними обставинами.
Зокрема, рішенням суду Управління комунальної власності зобов'язано виконати ухвалу Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015р. в частині п.3 додатку. Даним пунктом до переліку об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації способом викупу включено цілісний майновий комплекс ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра». Тобто ухвала міської роди передбачає продаж саме цілісного майнового комплексу. Крім нежитлових приміщень кінотеатру імені «Лесі Українки» залишковою вартістю 3237975 грн., цілісний майновий комплекс переданий в оренду ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за договором № 10 від 26.06.2001 включав також обладнання: кінопроектор 23 КПК залишковою вартістю 544,37 грн.; розподілювач РУК 5/3 залишковою вартістю 75,80 грн.; випрямлювач 50 ВЦК-120; залишковою вартістю 34,15 грн.; підсилювач звуку 11-2 залишковою вартістю 49,06 грн, а всього 33083,13 грн. Дана обставина встановлена рішенням Господарського суду Львівської області від 16.10.2015 у справі №914/2583/15.
Однак рішенням суду у справі №914/386/19 пункт 3 додатку до ухвали міської ради зобов'язано виконати лише щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7.
Таким чином, зміст резолютивної частини рішення суду є незрозумілим: ним зобов'язано виконати пункт 3 додатку до ухвали Львівської міської ради №4434, яким передбачено приватизувати цілісний майновий комплекс. В той же час рішення суду далі встановлює, шо виконати пункт 3 додатку до ухвали треба щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7 площею 307 м2. Тобто різні частини рішення суду зобов'язують Управління комунальної власності вчинити дії щодо різних об'єктів приватизації, а саме рішення містить в собі суперечність.
Крім того, у рішенні суду вказана площа нежитлових приміщень - 307 кв.м. Проте згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно. Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, в Державному реєстрі зареєстрований об'єкт площею 339,2 кв.м.
Заявник покликається на положення статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» згідно якої речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
Проте право комунальної власності на приміщення площею 307 кв.м. пл.А.Міцкевича. 6/7 у м. Львові не зареєстровано у встановленому порядку. Відповідно, такого об'єкта цивільних прав «нежнтлові приміщення за адресою пл.А.Міцкевича. 6/7 площею 307 кв.м.» не існує, що унеможливлює укласти нотаріального посвідчений договір відчуження такого об'єкта. До моменту цієї реєстрації, площа спірних приміщень визначалась згідно з технічним паспортом станом на 19.07.2016 інвентарна справа №895 та становила 307,5 кв.м.
Для цілей державної реєстрації було виготовлено новий технічний паспорт станом на 02.10.2018р. інвентарна справа №14, згідно з яким площа спірних приміщень становить 339,2 кв.м. При цьому згідно із довідкою ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради» від 02.10.2018р. така площа встановлена згідно переобміру та уточнення.
При співставленні цих двох технічних паспортів встановлено, що зміна площі відбулась внаслідок переобміру, перепланування приміщень, влаштування антресолі (зокрема приміщення 6-5) та інших приміщень, які не мають окремого входу, тобто виокремити з площі 339,2 кв.м. об'єкт площею 307 кв.м. технічно неможливо.
З огляду на вказане Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради просить суд роз'яснити судове рішення, а саме:
- Підготовку до приватизації щодо якого об'єкта зобов'язано провести Управління комунальної власності: щодо цілісного майнового комплексу (включаючи як нежитлові приміщення, так і обладнання, з врахуванням встановлених законодавством особливостей приватизації ЦМК, збереження профілю діяльності тощо) чи лише щодо нежитлових приміщень?
- Підготовку до приватизації щодо нежитлових приміщень ( в складі ЦМК чи окремо) якою площею зобов'язано провести Управління комунальної власності: 307 кв. м. (як вказано в ухвалі міської ради) чи 339,2 кв.м. (згідно з реєстрацією, враховуючи, що виокремити з об'єкта площею 339,2 кв.м. об'єкт площею 307 кв.м. неможливо)?
Позиція стягувача (позивача).
Покликаючись на правові висновки викладені у постановах Верховного Суду від 28.01.2019 у справі № 914/208/17, від 28.02.2018 у справі № 910/12754, від 24.04.2018 у справі №910/19810/17 стягувач зазначає, що роз'яснюючи рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення або про внесення до нього нових даних або про роз'яснення мотивів прийняття рішення, або фактично про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд відмовляє в роз'ясненні рішення.
Отже, роз'яснення судового рішення спрямоване на його виконання у більш зрозумілій формі та здійснюється господарським судом без зміни його змісту та в межах тих питань, які були предметом судового розгляду.
Доводи викладені у заяві про роз'яснення рішення фактично порушують питання про зміну рішення та про внесення до нього нових відомостей, що суперечать вимогам статті 254 Господарського процесуального кодексу України, а відтак заява про роз'яснення рішення задоволенню не підлягає.
Позиція третіх осіб.
Треті особи не викладали свої позиції з приводу поданої заяви.
Суд встановив наступне.
Рішенням Господарського суду Львівської області від 14 вересня 2020 року у справі №914/386/19 позов задоволено повністю. Визнано незаконною бездіяльність Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради щодо невиконання ухвали Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме: щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл. А.Міцкевича, 6/7 шляхом не проведення підготовки до приватизації вказаних об'єктів; зобов'язано Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради виконати ухвалу Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 року «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме: щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл. А.Міцкевича, 6/7 площею 307 м2, шляхом проведення підготовки до приватизації вказаних об'єктів, в тому числі проведення та затвердження висновку (висновків) незалежної оцінки майна, укладення договору (договорів) купівлі-продажу вказаних нежитлових приміщень та підписання актів приймання-передачі відповідних нежитлових приміщень; стягнуто Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (79008,м.Львів, вул.Галицька, 15, ідентифікаційний номер 25558625) на користь ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» (79000, м.Львів, пл.Міцкевича, 6/7, ідентифікаційний номер 30051871) судовий збір в сумі 3 842,00 грн.
Постановою Західного апеляційного господарського суду від 08.02.2021 рішення Господарського суду Львівської області від 14 вересня 2020 року у справі №914/386/19, залишено без змін, а апеляційну скаргу Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради - без задоволення.
24.02.2021 на виконання рішення Господарського суду Львівської області від 14.09.2020 залишеного без змін постановою Західного апеляційного господарського суду від 08.02.2021, Господарським судом Львівської області видано два накази у справі №914/386/19, а саме про стягнення з Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради на користь ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» судового збору в сумі 3 842,00 грн; про зобов'язання Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради виконати ухвалу Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7 площею 307 м2 шляхом проведення підготовки до приватизації вказаних об'єктів, в тому числі проведення та затвердження висновку (висновків) незалежної оцінки майна, укладення договору (договорів) купівлі-продажу вказаних нежитлових приміщень та підписання актів приймання-передачі відповідних нежитлових приміщень.
На виконанні у Відділі примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місто Львів) перебувало виконавче провадження ВП №66740997 з примусового виконання виконавчого листа №914/386/19 від 24.02. 2021 року, що видав Господарський суд Львівської області про зобов'язання Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради виконати ухвалу Львівської міської ради № 4434 від 19.03.2015 р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності місто Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п. 3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7 площею 307 м2 шляхом проведення підготовки до приватизації вказаних об'єктів, в тому числі проведення та затвердження висновку (висновків) незалежної оцінки майна, укладення договору (договорів) купівлі-продажу вказаних нежитлових приміщень та підписання актів приймання-передачі відповідних нежитлових приміщень.
Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради вказує, що рішення суду є незрозумілим, оскільки допускає декілька варіантів тлумачення, а його виконання утруднено істотними обставинами.
Зазначає, що рішенням суду Управління комунальної власності зобов'язано виконати ухвалу Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015р. в частині пункту 3 додатку. Даним пунктом до переліку об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації способом викупу включено цілісний майновий комплекс ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра». Тобто ухвала міської роди передбачає продаж саме цілісного майнового комплексу. Крім нежитлових приміщень кінотеатру імені «Лесі Українки» залишковою вартістю 3237975 грн, цілісний майновий комплекс переданий в оренду ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» та договором № 10 під 26 06.2001, включав також обладнання: кінопроектор 23 КПК залишковою вартістю 544,37 грн.; розподілювач РУК 5/3 залишковою вартістю 75,80 грн.; випрямлювач 50 ВЦК-120; залишковою вартістю 34,15 грн; підсилювач звуку 11-2 залишковою вартістю 49,06 грн а всього 33083,13 грн, дана обставина встановлена зокрема рішенням Господарського суду Львівської області від 16.10.2015 у справі №914/2583/15.
Заявник зазначає, що рішенням суду у справі №914/386/19 пункт 3 додатку до ухвали міської ради зобов'язано виконати лише щодо нежитлоних приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7. Таким чином, зміст резолютивної частини рішення суду с незрозумілим: ним зобов'язано виконати пункт 3 додатку до ухвали Львівської міської ради №4434, яким передбачено приватизувати цілісний майновий комплекс. В їхні же час рішення суду далі встановлює, шо виконати пункт 3 додатку до ухвали треба щодо нежитлоних приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7 площею 307 м2. Тобто різні частини рішення суду зобов'язують Управління комунальної власності вчинити дії щодо різних об'єктів приватизації, а саме рішення містить в собі суперечність.
Крім того, заявник зазначає, що у рішенні суду вказана площа нежитлових приміщень - 307 кв.м. Проте згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно. Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, в Державному реєстрі зареєстрований об'єкт площею 339,2 кв.м.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
Проте право комунальної власності на приміщення площею 307 кв.м. пл.А.Міцкевича, 6/7 у м. Львові не зареєстровано у встановленому порядку. Відповідно, такого об'єкта цивільних прав «нежитлові приміщення за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7 площею 307 кв.м.» не існує, що унеможливлює укласти нотаріального посвідчений договір відчуження такого об'єкта.
До моменту цієї реєстрації, площа спірних приміщень визначалась згідно з технічним паспортом станом на 19.07.2016 інвентарна справа №895 та становила 307,5 кв.м. Для цілей державної реєстрації було виготовлено новий технічний паспорт станом на 02.10.2018р. інвентарна справа №14, згідно з яким площа спірних приміщень становить 339,2 кв.м. При цьому згідно із довідкою ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради» від 02.10.2018р. така площа встановлена згідно переобміру та уточнення.
При співставленні цих двох технічних паспортів встановлено, що зміна площі відбулась внаслідок переобміру, перепланування приміщень, влаштування антресолі (зокрема приміщення 6-5) та інших приміщень, які не мають окремого входу, тобто виокремити з площі 339,2 кв.м. об'єкт площею 307 кв.м. технічно неможливо.
З огляду на вказане Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради просить суд роз'яснити судове рішення, а саме:
- Підготовку до приватизації щодо якого об'єкта зобов'язано провести Управління комунальної власності: щодо цілісного майнового комплексу (включаючи як нежитлові приміщення, так і обладнання, з врахуванням встановлених законодавством особливостей приватизації ЦМК, збереження профілю діяльності тощо) чи лише щодо нежитлових приміщень?
- Підготовку до приватизації щодо нежитлових приміщень ( в складі ЦМК чи окремо) якою площею зобов'язано провести Управління комунальної власності: 307 кв. м. (як вказанов ухвалі міської ради) чи 339,2 кв.м.(згідно з реєстраціюєю, враховуючи, що виокремити з об'єкта площею 339,2 кв.м. об'єкт площею 307 кв.м. неможливо)?
Висновки суду.
Згідно статті 245 Господарського процесуального кодексу України, за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз'яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред'явлене до примусового виконання.
Рішення Господарського суду Львівської області від 14.09.2020р. у справі № 914/386/19 набрало законної сили 08.02.2021 року після прийняття судом апеляційної інстанції постанови, якою рішення Господарського суду Львівської області від 14.09.2020р. у справі №914/386/19 залишено без змін, а апеляційну скаргу Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради без задоволення. На виконання рішення Господарським судом Львівської області видано накази.
Вказаним рішенням визнано незаконною бездіяльність Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради щодо невиконання ухвали Львівської міської ради № 4434 від 19.03.2015р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.З додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича 6/7 шляхом непроведення підготовки до приватизації вказаних об'єктів. Зобов'язано Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради виконати ухвалу Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині п.3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7 площею 307 м2 шляхом проведення підготовки до приватизації вказаних об'єктів, в тому числі проведення та затвердження висновку (висновків) незалежної оцінки майна, укладення договору (договорів) купівлі-продажу вказаних нежитлових приміщень та підписання актів приймання-передачі відповідних нежитлових приміщень.
Пунктом 3 додатку до ухвали Львівської міської ради № 4434 від 19.03.2015р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова. що підлягають приватизації способом викупу» зазначено об'єкт приватизації - цілісний майновий комплекс.
Станом на час прийняття ухвали Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» КВДЦ ТзОВ «Кассандра» був орендарем вказаного приміщення, набув право викупу такого в силу норм Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», в редакції, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин.
16.10.2015 рішенням Господарського суду Львівської області розірвано договір оренди цілісного майнового комплексу №10 від 26.06.2001р., укладений між Управлінням ресурсів Львівської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра»; зобов'язано Тровариство з обмеженою відповідальністю «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» повернути Управлінню комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради цілісний майновий комплекс державного комунального підприємства «Кіновідеоцентр «Кассандра», розташований за адресою: м.Львів, пл.Міцкевича, 6/7.
Об'єктом приватизації шляхом викупу у відповідності до ухвали Львівської міської ради № 4434 від 19.03.2015р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» зазначений саме об'єкт - цілісний майновий комплекс, що розташований за адресою: м.Львів, пл.Міцкевича, 6/7, право на викуп якого ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» набуло за договором оренди цілісного майнового комплексу № 10 від 26.06.2001р, нежитлове приміщення площею 307,5 кв.м. є складовою частиною об'єкта цілісного майнового комплексу. Отже Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради зобов'язане виконати ухвалу Львівської міської ради № 4434 від 19.03.2015р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» щодо об'єкта зазначеного у пункті 3 додатку до ухвали.
Як зазначив у постанові від 28 січня 2019 р. у справі № 914/208/17 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, виходячи із змісту наведеної норми роз'яснення судового рішення - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового акта. Тобто йдеться про викладення судового рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Необхідність такого роз'яснення випливає з обставин неоднозначного розуміння рішення суду з метою його виконання. Вказаною нормою надано право учасникам справи на подання до господарського суду заяви про роз'яснення судового рішення, яке набрало законної сили, за умови, що таке роз'яснення не матиме наслідком зміни змісту судового рішення. Здійснюючи роз'яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних або про роз'яснення мотивів прийняття рішення, або фактично про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд відмовляє в роз'ясненні рішення, про що виноситься ухвала.
Отже, роз'яснення судового рішення спрямоване на його викладення у більш зрозумілій формі та здійснюється господарським судом без зміни його змісту та в межах тих питань, які були предметом судового розгляду.
Відповідно до статті 129 Конституції України та статей 2, 5 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суди в Україні, відповідно до покладених на них повноважень, здійснюють правосуддя на засадах верховенства права та забезпечують кожному право на справедливий суд. Однак, до повноважень судів України не належить роз'яснення наслідків прийняття певного судового рішення. Заява про роз'яснення судового рішення відповідно до статті 245 Господарського процесуального кодексу України не підлягає задоволенню, якщо заявник фактично порушує питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз'яснення мотивів прийняття рішення, або фактично про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення (висновки щодо застосування норм права викладені у постановах Верховного Суду від 28.02.2018 у справі N 910/12754/14. від 24.04.2018 у справі N910/19810/17).
Щодо зміни площі об'єкта приватизації, суд зазначає таке.
Предметом судового розгляду у справі №914/386/19 є спір про зобов'язання Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради виконати ухвалу Львівської міської ради №4434 від 19.03.2015 р. «Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності м.Львова, що підлягають приватизації способом викупу» в частині пункту 3 додатку, а саме щодо нежитлових приміщень ТзОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля «Кассандра» за адресою пл.А.Міцкевича, 6/7 площею 307 м2.
Станом на час розгляду справи судом, відповідач не долучав, та відповідно суд не досліджував, ні рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №1274 від 23.11.2018р. «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 29.08.2016р. №769», ні технічний паспорт на нежитлові приміщення за адресою: м,Львів. пл.Міцкевича, 6/7 виготовлений станом на 07.10.2018р., які були долучені Управлінням комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до заяви про роз'яснення рішення суду.
Відтак, суд зазначає, що у заяві фактично порушується питання про зміну рішення та про внесення до нього нових даних, що є підставою для відмови в роз'ясненні рішення відповідно до статті 245 Господарського процесуального кодексу України.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку відсутності підстав для задоволення заяви про роз'яснення рішення суду.
Розподіл судових витрат.
На підставі статті 129 Господарського процесуального кодексу України та підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір, сплачений за подання заяви про роз'яснення судового рішення, слід покласти на заявника.
Керуючись статтями 234, 235, 245 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. У задоволенні заяви Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради про роз'яснення рішення суду від 14.09.2021 року у справі №914/386/19 відмовити.
2. Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена протягом 10 днів з дня складення повного тексту ухвали безпосередньо до Західного апеляційного господарського суду.
Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua.
Повний текст ухвали складений 13.12.2021
Суддя Сухович Ю.О.