17.12.21
Справа №690/602/21
Провадження №3/690/299/21
17 грудня 2021 року м. Ватутіне
Суддя Ватутінського міського суду Черкаської області - Здоровило В.А., розглянувши матеріали, які надійшли із Головного управління ДПС у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , фізичної особи підприємця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
29.11.2021 до Ватутінського міського суду Черкаської області, надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №342 від 15.11.2021 ФОП ОСОБА_1 при здійсненні діяльності з реалізації алкогольних напої та тютюнових виробів не забезпечив відображення коду УКТ ЗЕД товарів підакцизної групи у фіскальних чеках РРО 3000086076, 3000851967, 3000900694, та ведення у встановленому законодавством порядку обліку товарних запасів за місцем їхньої реалізації, чим порушено вимоги п. 11 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою не визнав та просив закрити провадження у справі у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП. Про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення він дізнався лише, коли дані матеріали надійшли до суду.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне порушення, оцінивши докази по справі відповідно до ст. 252 КУпАП, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Частиною 1 ст. 256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення повинні зазначатися: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. 9 КУпАП).
Так, інкриміноване в протоколі адміністративне правопорушення не відповідає диспозиції ст.155-1 ч.1 КУпАП, в протоколі не зазначено суть правопорушення, не вказано, в чому саме полягало порушення проведення розрахунків, не зазначено свідків події, не додано їхні письмові покази, крім того, протокол не підписаний особою, відносно якої він складений, останньому не роз'яснені права і обов'язки, передбачені ст.268 КУпАП, чим порушено право на захист.
Суб'єктом правопорушення, яке інкримінують ОСОБА_1 , в частині програмування кодів товарних підкатегорій згідно УКТ ЗЕД є суб'єкт господарювання.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України, суб'єктами господарювання є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
До справи не долучено документи, які підтверджують, що ОСОБА_1 є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 КУпАП.
В матеріалах справи взагалі відсутні докази про обізнаність ОСОБА_1 про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 155-1 ч.1 КУпАП.
Приймаючи до уваги те, що суд розглядає справу про вчинення адміністративного правопорушення в межах і на підставі протоколу, складеного уповноваженими органами, будь-які докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення відсутні, тому провадження в справі відносно нього підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 155-1, 247, 256, 268, 278 КУпАП, -
провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду, через Ватутінський міський суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.А. Здоровило