Справа № 569/16518/21
29 жовтня 2021 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області О.Г. Крижова, розглянувши матеріали, які надійшли з ГУ НП в Рівненській області Рівненського районного управління поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, суддя -
05 травня 2021 року близько 16 год. 00 хв. ОСОБА_1 перебуваючи в м.Рівне по вул.Майдан Просвіти, 2 у приміщенні ЦНАП, без захисної маски, вчинила злісну непокору законному розпорядженню поліцейського при виконанні ним службових обов'язків по охороні громадського порядку, а саме: на прохання працівників поліції одягнути маску не реагувала та при спробі працівника поліції вивести її на вулицю ОСОБА_1 вкусила його за кисть правої руки.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала, пояснила, що 05 травня 2021 року близько 16 год. 00 хв. вона в приміщенні ЦНАПу в м.Рівне, намагалась отримати інформацію з приводу її прописки, однак працівники вищевказаної установи викликати працівників поліції, які вивели ОСОБА_1 на вулицю, одягнули кайданки та повезли у міський відділ поліції. Просила закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення.
Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні вказала, що 05 травня 2021 року перебувала в приміщенні ЦНАПу в м.Рівне разом із ОСОБА_1 та намагались отримати пояснення від працівників ЦНАПу стосовно справи про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 .. Через деякий час приїхали працівники поліції та вивели їх на вулицю, після чого одягнули на ОСОБА_1 кайданки та повезли у міський відділ поліції.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що провадження по даній справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків тощо.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення ВАБ №727675 від 29 липня 2021 року про вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП відносно ОСОБА_1 надійшли для розгляду до Рівненського міського суду Рівненської області 11 серпня 2021 року, подія відбулась 05 травня 2021 року, а постанова про закриття кримінального провадження від 30 червня 2021 року.
Причинами відкладення розгляду адміністративної справи були обставини, які перешкоджали суду вчасно розглянути справу у строк, визначений КУпАП, а саме виконання постанови Рівненського міського суду про витребування доказів по справі - матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР «1202118010000838 від 05 травня 2021 року в судове засідання.
З наведеного вбачається, що суд з об'єктивних причин не мав можливості розглянути адміністративну справу у термін, в який особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності після скоєння правопорушення.
У відповідності до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Відповідно до вимог п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.
При цьому наведена норма положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статі 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Отже, враховуючи сплив строку накладення адміністративного стягнення, суд прийшов до висновку про необхідність закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 38, п. 7 ст. 247 КУпАП, суддя, -
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.185 КУпАП - закрити у зв'язку з закінченням строків притягнення його до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду О.Г. Крижова