ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-Б тел. 230 31 34
14.05.2007 р.
Справа № 46/169-А
За позовом
Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва
До
Товариства з обмеженою відповідальністю “Селв-Інк»
про
стягнення 11 148,42 грн.
Суддя Шабунін С.В.
Секретар судового засідання Бушеленко О.В.
Представники:
Від позивача
Перепелюк О.В. -представник за довіреністю № 8294/9/10 від 06.11.2006 р.
Від відповідача
Красько О.В. (дов. № 03/1 від 03.01.2007 р.)
14.05.2007 р. у судовому засіданні відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Позивач звернувся до суду в порядку адміністративного судочинства з позовом, яким просить стягнути з відповідача 11 148,42 грн. податкової заборгованості.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.04.2007 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 46/169-А відповідно до правил Кодексу адміністративного судочинства України та призначено справу до судового розгляду на 14.05.2007 р., витребувано від сторін адміністративного процесу документи та докази на підтвердження своїх вимог та заперечень.
Під час проведення судового розгляду справи представник позивача позов підтримав, та просив позов задовольнити, стягнувши з відповідача суму узгодженої податкової заборгованості.
Представник відповідача позов визнав повність, про що надав письмову заяву від 14.05.2007 р. відповідно до ч. 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, оглянувши надані представниками сторін оригінали копій документів, що знаходяться у матеріалах справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
Позивачем заявлено позов про стягнення податкової заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю “Селв-Інк» в сумі 11 148, 42 грн.
Правовою підставою для звернення позивача до господарського суду з позовом про стягнення податкового боргу є пункт 8 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні» № 509-XII від 04.12.1990 р. (із змінами та доповненнями) та пункт 3.1.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000 р. (із змінами та доповненнями), який встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Селв-Інк» зареєстроване Черкаським міськвиконкомом 19.03.2001 р. за № 8741, в зв'язку із зміною юридичної адреси перереєстровано Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності 12.03.2003 р. за № 05002.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Селв-Інк» взято на податковий облік в ДПІ у Подільському районні м. Києва від 25.01.2005 р. за № 9660.
Державною податковою інспекцією у м. Черкасах була проведена перевірка дотримання вимог законодавства про оподаткування, за результатами якої видано Акт № 11/26-2-008 від 20.012003р.
Актом встановлено, що в порушення пп. 2.13.2 п. 2.13 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 19.01.2001 р. за № 72 та зареєстрованого в МЮУ від 15.03.2001 р. за № 237/5428, що були випадки витрачання відповідачем готівкових коштів не за призначенням, тобто на інші цілі ніж визначені у грошових чеках та прибуткових касових ордерах при отриманні з банківських установ.
На підставі вищевказаного Акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 22.01.2003 р. № 0001122620/0 на загальну суму 17366,47 грн.
Відповідно до п.п.6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк (абз. “а» п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 “Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Позивачем була направлена відповідачу перша податкова вимога від 07.03.2003 р. №1/870, якою йому було визначено суму податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями в розмірі 17366,47 грн.
Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки (абзац «б» п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Позивачем була направлена відповідачу друга податкова вимога від 12.05.2003 р. №2/2179, якою було визначено суму податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями в розмірі 17366,47 грн.
Відповідачем вказаний борг перед бюджетом був погашений частково та станом на 30.03.2007 року відповідач має заборгованість сумі 11 148,42 грн.
Вищезазначені податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку оскаржені не були.
Відповідно до п.8.1 ст. 8 Закону України “Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.
Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Під примусовим стягненням у відповідності до п.1.6. ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» слід розуміти звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
У відповідності до п. 1.7 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків - це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Пунктом 2.3.1. п.2.3. Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідно до ч. 2 ст. 51 КАС України відповідач позов визнав.
Враховуючи зазначене вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю “Селв-Інк» про стягнення податкового боргу у сумі 11 148, 42 грн. є обґрунтованими і доведеними відповідними доказами, а позовна заява підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони -суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Позивачем не надано доказів понесення ним вказаних судових витрат, таким чином судові витрати не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Прикінцевими та перехідними положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Селв-Інк» (04080, м. Київ, вул. Костянтинівська, 66, п/р 260082060 у Черкаському відділенні «Райфайзен Банк Аваль», МФО 354411, п/р 26006301787139 у Філії «Промінвестбанку»у м. Черкасах, МФО 354091, код 31423622) на користь Державного бюджету України суму заборгованості в розмірі 11 148 (одинадцять тисяч сто сорок вісім) грн. 42 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Шабунін
Дата виготовлення постанови у повному обсязі: 01.06.2007 р.
м. Київ
За позовом
До
Третя особа
Предмет адміністративного позову
Суддя
Секретар судового засідання