Справа № 760/32711/21
Провадження № 3/760/12605/21
14.12.2021 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Сергієнко Г.Л., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ГУ ДПС у м. Києві, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, ФОП, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП,-
До Солом'янського районного суду м. Києва надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.278 КУпАП орган та (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Виходячи з протоколу про адміністративне правопорушення №2330 від 24.11.2021 року ОСОБА_1 , 26.02.2021, о 22 год. 55 хв., 23.11.2021, о 13 год. 00 хв., за адресою: АДРЕСА_2, бланк 002179, вчинила правопорушення встановленого порядку проведення розрахунків, а саме: 26.02.2021, о 22 год. 55 хв., при продажу вина «Алазанська долина червоне» на загальну суму 280 грн., розрахункова операція проведена із застосуванням РРО з видачею чека №5898, в якому відсутній код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, також 23.11.2021 при продажі алкогольних напоїв на загальну суму 225 грн., розрахункова операція проведена із застосуванням РРО та без видачі чека, чим порушено пп. 1, 2, 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами), чим порушив ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Виходячи з наведених вимог законодавства України щодо кожного адміністративного правопорушення має складатися окремий протокол.
Проте у протоколі №2330 від 24.11.2021 цих вимог не дотримано, адже зазначено, що часом вчинення адміністративних правопорушень ОСОБА_1 є 26.02.2021, 23.11.2021.
Приписами ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Вказані порушення не дають можливості суду без усунення недоліків у зазначених доказах всебічно, повно і об'єктивно розглянути справу по суті у точній відповідності до закону.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП слід повернути для доопрацювання та належного оформлення.
Керуючись стст. 251, 254, 256, 278 КУпАП, суд,-
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, щодо ОСОБА_1 повернути до ГУ ДПС у м. Києві для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.Л. Сергієнко