Справа № 152/1529/21
3/152/735/21
іменем України
16 грудня 2021 року м. Шаргород
Справа №152/1529/21
Провадження №3/152/735/21
Суддя Шаргородського районного
суду Вінницької області - Славінська Н. Л.,
з участю особи, яка притягається
до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,
потерпілої - ОСОБА_2 ,
розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №2 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Хоменки Шаргородського району Вінницької області, жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, неодруженого, непрацюючого, не є пенсіонером, не є особою з інвалідністю, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Шаргородським РВ УМВС України у Вінницькій області 07.10.2010 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ,
- за ч.1 ст.173-2 КпАП України,
встановив:
ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП, а саме: 25.11.2021 року приблизно о 20 годині в с. Нові Хоменки вчинив домашнє насильство відносно ОСОБА_2 , з якою проживає однією сім'єю без реєстрації шлюбу, а саме: висловлювався у її адресу нецензурними словами, штовхав, чим завдав шкоди психічному здоров'ю потерпілої.
Частиною 1 ст.276 КУпАП встановлено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено с. Нові Хоменки Жмеринського району Вінницької області.
Означена справа про адміністративне правопорушення підсудна Шаргородському районному суду Вінницької області на підставі ст.276 КУпАП.
Так, відповідно до постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», яка набрала чинності 19.07.2020 року, в Україні утворено 136 нових та ліквідовано 490 районів, в тому числі, ліквідовано Шаргородський район Вінницької області та утворено Жмеринський район.
Пунктом 3.1 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року №807-IX, але не пізніше 1 січня 2023 року.
Село Нові Хоменки входить до територіальної юрисдикції Шаргородського районного суду, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року.
Відтак, справа про адміністративне правопорушення підсудна Шаргородському районному суду.
В суді ОСОБА_1 винуватим себе у вчиненні адміністративного правопорушення при вище наведених обставинах визнав. Пояснив, що 25.11.2021 року приблизно о 20 годині у нього в с. Нові Хоменки виник конфлікт із співмешканкою ОСОБА_2 , в ході якої він висловлювався на адресу останньої нецензурними словами, в чому щиро розкаюється.
Крім признання ОСОБА_1 вини, його винуватість доведена поясненнями потерпілої ОСОБА_2 , яка в суді пояснила, що 25.11.2021 року ввечері між нею та її співмешканцем ОСОБА_1 виник конфлікт, під час якого останній висловлювався в її адресу нецензурними словами. Своїми діями ОСОБА_1 завдав шкоди її психічному здоров'ю. Проте, після події вона з ОСОБА_1 помирилася, на теперішній час не має до нього жодних претензій та просить суд не притягувати його до адміністративної відповідальності, а провадження у справі закрити.
Винуватість ОСОБА_1 також доведена матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №166684 від 25.11.2021 року (а.с.1), оскільки протокол містить відомості, передбачені ст.256 КУпАП, підписаний особою, яка склала протокол та особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також зазначено про роз'яснення ОСОБА_1 прав та обов'язків, повідомлено про розгляд справи у Шаргородському районному суді, надано право подати пояснення до протоколу, яким останній скористався та надав пояснення до протоколу (а.с.1, 4); копією рапорту чергового ВП №2 Жмеринського РВП від 25.11.2021 року, з якого вбачається, що надійшло повідомлення зі служби 102 від ОСОБА_3 про те, що 25.11.2021 року ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство (а.с.2); довідкою-характеристикою, виданою виконавчим комітетом Джуринської сільської ради Жмеринського району Вінницької області, з якої вбачається, що ОСОБА_1 фактично проживає в с. Нові Хоменки зі співмешканкою ОСОБА_2 (а.с.5); письмовим поясненням ОСОБА_3 від 25.11.2021 року про вчинення домашнього насильства ОСОБА_1 щодо ОСОБА_2 (а.с.6).
Потерпіла ОСОБА_2 16.12.2021 року подала до суду клопотання, відповідно до якого просить не притягувати ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, так як вона помирилася з останнім, жодних претензій до нього немає (а.с.15).
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілу, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ч.1 ст.251 КУпАП).
Виходячи з аналізу доказів, що наявні в матеріалах справи, пояснень ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , у діях ОСОБА_1 вбачаю склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КпАП України, - вчинення домашнього насильства.
При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 , враховуються дані про особу порушника і те, що його дії не викликають великої суспільної небезпеки, не заподіяли будь-якої шкоди суспільним або державним інтересам, з огляду на фактичні обставини вчиненого правопорушення, що є малозначним, враховуючи думку потерпілої ОСОБА_2 , приходжу до висновку про можливість застосування ст.22 КУпАП та звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Застосування такого виховного заходу, як усне зауваження, буде достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети, а саме виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень.
Таким чином, враховуючи думку потерпілої ОСОБА_2 , яка просить не притягувати ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, а також малозначність вчиненого правопорушення, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитися усним зауваженням, відповідно до вимог ст.22 КпАП України.
Відповідно до ч.2 ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст.283, 284, ч.1 ст.173-2 КпАП України, на підставі ст.22 КпАП України,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КупАП.
Застосувати до ОСОБА_1 ст.22 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності у зв'язку із малозначністю вчиненого.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Шаргородський районний суд Вінницької області.
Суддя: