Ухвала від 16.12.2021 по справі 640/13224/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

16 грудня 2021 року м. Київ№ 640/13224/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Маруліної Л.О., суддів Добрівської Н.А., Кузьменко А.І., вирішивши у письмовому проваджені питання закриття провадження в частині позовних вимог у справі

за позовом ОСОБА_1

до Кабінету Міністрів України

про визнання дій протиправними, скасування постанови від 19.12.2020 №112, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі також - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України (далі також - відповідач), в якому просить:

1. визнати протиправними дії Кабінету Міністрів України, щодо:

- підготовки, розроблення, аналізу, оприлюднення проекту, встановлення строку для подання пропозицій та зауважень, погодження із уповноваженим органом, погоджень і консультацій, правової експертизи Мін'юстом, розгляду, узгодження, прийняття, підписання, затвердження, реєстрації, оформлення, видання, оприлюднення постанови Кабінету Міністрів України № 112 від 19.02.2020 року "Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»»;

- визначення розміру разової грошової допомоги до 5 травня, у 2020 році, в постанові Кабінету Міністрів України № 112 від 19.02.2020 року «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»»;

- забезпечення виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії ї соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»;

2. визнати протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України № 112 від 19.02.2020 року «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»»;

3. зобов'язати Кабінет Міністрів України, ідентифікаційний код юридичної особи - 00019442, у місячний строк, який обчислюється з дня набрання судовим рішенням у цій справі законної сили, в установленому порядку забезпечити виплату разової грошової допомоги до 5 травня, за 2020 рік, ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, їх соціального захисту» і, «Про жертви нацистських переслідувань» у розмірах, встановлених Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», у редакції з урахуванням:

- рішення Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджеті України);

- правової позиції, викладеної у Рішенні Конституційного Суду України №3-р/2020 від 27.02.2020 року, справа № 1-247/2018(3393/18).

Адміністративний позов обґрунтовано тим, що прийнята Кабінетом Міністрів України оскаржувана постанова від 19.02.2020 року №112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»» суперечить висновкам Конституційного Суду України, викладених у рішеннях № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року та №3-р/2020 від 27.02.2020 року, що спричинило зменшення виплати разової грошової допомоги позивачу до 5 травня 2020 року, як учаснику бойових дій.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.07.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі та правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 02.09.2020 року.

У підготовче засідання 02.09.2020 року сторони не прибули. Фіксування підготовчого засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося. Наступне підготовче засідання призначено на 23.09.2020 року, про що сторін повідомлено у передбаченому статтею 124 Кодексу адміністративного судочинства України порядку.

Через канцелярію суду 08.09.2020 року відповідачем подано відзив на позовну заяву.

Відповідач проти задоволення позову заперечує з огляду на те, що згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» до загальнодержавних видатків Міністерства праці та соціальної політики України віднесено щорічну разову грошову допомогу ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань за бюджетною програмою «Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань та соціальна допомога особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною».

Тобто, Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» врегульовано відносини щодо обсягів фінансування вказаних витрат та ці положення, визначені на законодавчому рівні, реалізовано Кабінетом Міністрів України шляхом прийняття постанови від 19.02.2020 року № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»».

Таким чином, встановивши розміри вищевказаних виплат у межах бюджетних призначень, визначених Законом України «Про Державний бюджет України на 20 рік», Кабінет Міністрів України діяв правомірно та підстави для визнання протиправною та скасування постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»» відсутні.

У підготовче засідання 23.09.2020 року сторони не прибули. Фіксування підготовчого засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося. Наступне підготовче засідання призначено на 25.11.2020 року, про що сторін повідомлено у передбаченому статтею 124 Кодексу адміністративного судочинства України порядку.

У підготовче засідання 25.11.2020 року прибув представник відповідача. Належним чином повідомленим про дату, час та місце підготовчого засідання позивачем участь уповноваженого представника не забезпечено.

Представником позивача заявлено клопотання про оголошення перерви у підготовчому засіданні з метою підготовки письмових пояснень на додаткові пояснення, надані відповідачем.

Судом клопотання представника позивача задоволено, відкладено підготовче засідання на 27.01.2021 року.

У підготовче засідання 27.01.2021 року прибув представник відповідача. Судом повідомлено про надходження через систему "Електронний суд" заяву про здійснення розгляду справи за його відсутності.

Судом поставлено на обговорення питання про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.01.2021 року закрито підготовче провадження; призначено судове засідання для розгляду справи по суті у складі колегії суддів на 18.03.2021 року.

На електронну пошту суду 18.03.2021 року надійшло клопотання Кабінету Міністрів України про відкладення розгляду справи.

У судове засідання 18.03.2021 року уповноважені представники сторін не прибули.

Судом оголошено про відкладення розгляду справи на 08.04.2021 року, про що сторін повідомлено у порядку, встановленому статтею 124 Кодексу адміністративного судочинства України.

Через канцелярію суду 07.04.2021 року відповідачем подано клопотання про відкладення розгляду справи.

Відповідно до змісту Довідки секретаря судового засідання від 08.04.2021 року з огляду на перебування головуючого судді у справі №640/13224/20 на лікарняному, справу знято з розгляду.

Про наступне судове засідання, призначене на 17.06.2021 року, представників сторін повідомлено судом у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку.

Згідно із змістом Довідки секретаря судового засідання від 17.06.2021 року, зважаючи на неявку представників сторін у судове засідання та перебування одного з членів колегії суддів на лікарняному, справу №640/13224/20 знято з розгляду.

Судом призначено наступну дату судового засідання у справі №640/13224/20 на 24.06.2021 року, про що сторін повідомлено у порядку, встановленому статтею 124 Кодексу адміністративного судочинства України.

У судове засідання 24.06.2021 року прибув представник відповідача.

З огляду на наявність у матеріалах справи клопотань позивача про здійснення розгляду справи без його участі, судом оголошено про завершення розгляду справи у порядку письмового провадження, проти чого представник відповідача не заперечує.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до Закону України від 25.12.1998 року №367-XIV «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» статтю 12 доповнено частиною четвертою такого змісту: «Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком».

З метою забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 19.02.2020 року №112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» (далі також - Постанова №112), згідно із змісту якої:

« 1. Установити, що:

1) у 2020 році виплату до 5 травня разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" (далі - грошова допомога), проводить Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення), які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - районні органи соціального захисту населення), центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що відповідають вимогам пункту 47 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат).

Районні органи соціального захисту населення, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат перераховують кошти через відділення зв'язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання) у таких розмірах:

особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи - 4120 гривень;

II групи - 3640 гривень;

III групи - 3160 гривень;

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1390 гривень;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 4120 гривень;

членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 900 гривень;

учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 570 гривень.

2) військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів районними органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби;

3) особам, яких тримають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів Міністерством соціальної політики на зазначені цілі регіональним органам соціального захисту населення, які розподіляють їх між районними органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат. Районні органи соціального захисту населення, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат перераховують кошти на спеціальні рахунки установ виконання покарань і слідчих ізоляторів;

4) особи, які не отримали грошової допомоги, зокрема ті, що набули згідно із статтями 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" відповідний статус до 5 травня 2020 р. включно, мають право звернутися за нею до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2020 року;

5) ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов'язань в органах Державної казначейської служби та операцій, пов'язаних із використанням бюджетних коштів, здійснюється в установленому законодавством порядку.

Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про виконання бюджетної програми та використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

Державна казначейська служба щомісяця до 10 числа інформує Міністерство соціальної політики про обсяги касових видатків у розрізі областей і м. Києва та кодів економічної класифікації видатків бюджету.

2. Забезпечити подання до 23 березня 2020 р. районним органам соціального захисту населення переліків осіб, які мають право на отримання грошової допомоги:

Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією, Державною податковою службою, Державною митною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Міністерством юстиції, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту, Офісом Генерального прокурора, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями - щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України; Пенсійним фондом України - щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.

3. Міністерству фінансів і Державній казначейській службі забезпечити до 6 квітня 2020 р. перерахування коштів Міністерству соціальної політики для їх спрямування регіональним органам соціального захисту населення з метою виплати грошової допомоги.».

Згідно з посвідченням серії НОМЕР_1 від 17.04.2019 року, ОСОБА_1 , позивач у справі, має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-учасників бойових дій.

На переконання позивача, приймаючи оскаржувану постанову, відповідач діяв всупереч нормам Конституції України та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», звужуючи при цьому, обсяг прав, свобод та можливостей позивача як учасника бойових дій щодо ефективного використання права власності на разову щорічну грошову допомогу.

Вважаючи постанову Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 року №112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» протиправним, та таким, що порушує її право на отримання гарантованої державної грошової допомоги, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з частинами першою, другою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Таким чином, обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай безпосередніх індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Поняття «юридичного спору» має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.

Так, у підпункті 3.6 пункту 3 рішення від 01.12.2004 року №18-рп/2004 (у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремих положень частини першої статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (справа про охоронюваний законом інтерес)) Конституційним Судом України зазначено, що поняття «охоронюваний законом інтерес» у всіх випадках вживання його у законах України у логічно-смисловому зв'язку з поняттям «права» має один і той же зміст.

У вказаній справі Конституційним Судом України вирішено, що поняття «охоронюваний законом інтерес», що вживається в частині першій статті 4 Цивільного процесуального кодексу України та інших законах України у логічно-смисловому зв'язку з поняттям «права», треба розуміти як прагнення до користування конкретним матеріальним та/або нематеріальним благом, як зумовлений загальним змістом об'єктивного і прямо не опосередкований у суб'єктивному праві простий легітимний дозвіл, що є самостійним об'єктом судового захисту та інших засобів правової охорони з метою задоволення індивідуальних і колективних потреб, які не суперечать Конституції і законам України, суспільним інтересам, справедливості, добросовісності, розумності та іншим загальноправовим засадам.

Завдання адміністративного судочинства полягають у захисті саме порушених прав особи у публічно-правових відносинах, що звернулася до суду з позовом. Суд зазначає, що обраний позивачем спосіб захисту має бути спрямований на відновлення порушених прав і захист законних інтересів, і у випадку задоволення судом його вимог, прийняте судом рішення повинно мати наслідком відновлення тих прав, за захистом яких позивач і звернувся до суду.

Суд зауважує, що порушення прав та інтересів слід відрізняти від порушень закону. Підставою звернення до суду є протиправні рішення (дії чи бездіяльність), які порушують права (свободи чи інтереси) конкретної особи. Саме лише порушення закону, яке не призводить до порушення прав особи, не дає підстав для задоволення позову такої особи. Позови "в інтересах законності" не мають на меті захист порушених суб'єктивних прав, а тому в таких справах не може бути реалізовано завдання адміністративного судочинства.

Наведені положення не дозволяють скаржитися щодо законодавства або певних обставин абстрактно лише тому, що заявники вважають, що начебто певні положення норм законодавства впливають на їх становище.

З матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 , позивач у справі, має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-учасників бойових дій.

Водночас, пунктом 1 оскаржуваної Постанови №112 врегульовано вичерпний перелік категорій осіб, наділених відповідним пільговим статусом, до яких зокрема, входить й категорія учасників бойових дій.

Суд зауважує, що позивач посилається на порушення Постановою №112 своїх конституційних прав, як учасника бойових дій, на отримання разової грошової допомоги до 5 травня 2020 року у розмірі, встановленому Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Проте, позивачем не обґрунтовано, не підтверджено належними, допустимими та достатніми доказами в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, порушене право Постановою №112 іншими положеннями останньої, які стосуються інших пільгових категорій осіб.

Встановлене в сукупності свідчить про недоведеність позивачем обставин наявності суб'єктивного порушеного права усіма положеннями Постанови №112, з огляду на що, суд розглядає позовні вимоги лише в частині протиправності абзацу 7 підпункту 1 пункту 1 Постанови №112, що стосується ймовірного порушеного права позивача.

Між тим, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі №640/13224/20 в цій частині позовних вимог, з огляду на наступні обставини.

З комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» та Єдиного державного реєстру судових рішень судом встановлено, що у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва (суддя Катющенко В.П.) перебувала адміністративна справа №640/21867/20 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України про:

- визнання протиправними дій Кабінету Міністрів України щодо встановлення «у 2020 році виплати до 5 травня разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»... учасникам бойових дій - 1390 гривень» постановою від 19.02.2020 № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»;

- визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта Кабінету Міністрів України, а саме: постанову Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 №112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», у частині: « 1. Установити, що: 1) у 2020 році виплату до 5 травня разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» (далі - грошова допомога), проводить Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення... у таких розмірах: ... учасникам бойових дій... - 1390 гривень»;

- зобов'язання Кабінету Міністрів України прийняти нову постанову, якою відновити порушені права і соціальні гарантії позивача, або викласти оскаржувану частину постанови від 19.02.2020 №112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», у наступній редакції: « 1. Установити, що: 1) у 2020 році виплату до 5 травня разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» (далі - грошова допомога), проводить Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення у таких розмірах:...учасникам бойових дій... - 8190 гривень».

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.04.2021 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2021 року, адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково. Визнано протиправним та нечинним підпункт 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 №112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» щодо виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» в частині визначення розміру виплати разової грошової допомоги учасникам бойових дій у сумі - 1390 гривень. У задоволенні інших позовних вимог - відмовлено.

Тобто, рішення суду від 14.04.2021 року у справі №640/21867/20, яким визнано протиправним та нечинним абзац 7 підпункту 1 пункту 1 Постанови №112, який є предметом оскарження у справі №640/13224/20 в призмі порушеного права позивача ОСОБА_1 , набрало законної сили 22.07.2021 року в порядку частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з пунктом 6 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі щодо оскарження нормативно-правових актів суб'єктів владних повноважень чи окремих їх положень, якщо оскаржуваний нормативно-правовий акт або відповідні його положення визнано протиправними і нечинними рішенням суду, яке набрало законної сили.

Зважаючи на встановлені судом обставини, на підставі пункту 6 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд дійшов в висновку про закриття провадження у справі №640/13224/20 в частині позовних вимог про визнання протиправним та нечинним абзацу 7 підпункту 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 року № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»», яким встановлено розмір разової грошової допомоги учасникам бойових дій.

Керуючись статтями 6, 9, 238, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі №640/13224/20 в частині позовних вимог про визнання протиправним та нечинним абзацу 7 підпункту 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 року № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»», яким встановлено розмір разової грошової допомоги учасникам бойових дій.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду у порядку та строки, встановлені статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України:

Позивач: ОСОБА_1 (іпн. НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 );

Відповідач: Кабінет Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2).

Повну ухвалу складено 16.12.2021 року.

Головуючий суддя Л.О. Маруліна

Суддя Н.А. Добрівська

Суддя А.І. Кузьменко