Рішення від 14.12.2021 по справі 380/12920/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2021 року справа №380/12920/21

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Мартинюка В.Я.

секретар судового засідання Новак Л.М.

розглянувши у письмовому провадженні у м.Львові адміністративну справу за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ЛКП «Айсберг» про зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Галицька районна адміністрація Львівської міської ради звернулася в суд з позовом до ОСОБА_1 , в якому, з урахуванням уточненої позовної заяви від 02.12.2021 року, просить зобов'язати за власні кошти демонтувати обладнання для підключення кондиціонера та відновити стіну головного фасаду будинку АДРЕСА_1 .

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідачем самовільно встановлено кондиціонер за адресою АДРЕСА_1 . Вказує, що неодноразово скеровував попередження та припис відповідачу про демонтаж вказаного кондиціонера, однак такі виконані не були. Посилається на те, що лише після подання даного позову до суду відповідачем було демонтовано кондиціонер, однак ним не демонтовано обладнання для підключення кондиціонера та не відновлено стіну головного фасаду будинку. Відтак, позовні вимоги виконані не в повному обсязі.

Окрім того, 26.10.2021 року відповідачем подано заяву, в якій він зазначає, що кондиціонер, кронштейни для його кріплення, обладнання для його підключення, яке було встановлено на головному фасаді будинку АДРЕСА_1 були демонтовані 24.08.2021 року.

Ухвалою суду від 25.08.2021 року відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі.

Ухвалою занесеною до протоколу судового засідання від 21.10.2021 року строк підготовчого провадження продовжено на 30 днів.

Ухвалою занесеною до протоколу судового засідання від 23.11.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Підготовчі судові засідання неодноразово відкладалися з мотивів запровадженням карантину, пов'язаного із запобігання поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19).

Розглянувши матеріали справи та дослідивши докази, судом встановлено такі обставини.

Як вбачається із довідки з місця проживання про склад сім'ї і прописки, яка міститься в матеріалах справи, власником квартири АДРЕСА_2 є відповідач.

Згідно із приписом №442 від 04.04.2021 року ЛКП «Айсберг» зобов'язало відповідача у термін до 05.04.2021 року надати дозвільні документи на встановлення кондиціонера на головному фасаді будинку АДРЕСА_1 .

06.04.2021 року ЛКМ «Айсберг» складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.150 КУпАП №34 про те, відповідач без дозвільних документів встановила кондиціонер на головному фасаді будинку АДРЕСА_1 .

Постановою адміністративної комісії Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №38 від 29.04.2021 року на відповідача накладено штраф у розмірі 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 51 грн. 00 коп.

Вказаний штраф відповідачем сплачено, що підтверджується квитанцією №0.0.2144438070.1 від 30.05.2021 року.

Відповідно до припису ЛКП «Айсберг» №770 від 17.05.2021 року відповідача зобов'язано у добровільному порядку демонтувати самовільно влаштований кондиціонер на головному фасаді будинку АДРЕСА_1 згідно постанови №38 адміністративної комісії Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 29.04.2021 року.

Згідно із актом обстеження технічного стану будинку (квартири) АДРЕСА_2 від 19.05.2021 року складеного ЛКП «Айсберг» власник квартири АДРЕСА_2 без дозвільних документів встановив кондиціонер на головному фасаді будинку.

Як вбачається із витягу з протоколу Засідання міжвідомчої комісії Галицького району №15 від 01.06.2021 року комісія вирішила відповідачу за власні кошти демонтувати самовільно влаштований кондиціонер, кронштейни для його кріплення, обладнання для його підключення та відновити стіну головного фасаду будинку АДРЕСА_1 .

Розпорядженням №137 від 04.06.2021 року Галицька районна адміністрація розпорядилась затвердити висновок міжвідомчої комісії Галицького району; відповідачу за власні кошти демонтувати самовільно влаштований кондиціонер, кронштейни для його кріплення, обладнання для його підключення та відновити стіну головного фасаду будинку АДРЕСА_1 .

Відповідно до припису ЛКП «Айсберг» №968 від 11.06.2021 року відповідача зобов'язано у добровільному порядку демонтувати самовільно влаштований кондиціонер з головного фасаду будинку АДРЕСА_1 згідно Розпорядження №137 від 04.06.2021 року Галицької районної адміністрації Львівської міської ради.

Як вбачається із акта ЛКП «Айсберг» від 16.06.2021 року відповідач не демонтувала кондиціонер на головному фасаді будинку АДРЕСА_1 .

Згідно із довідкою №24/1-08-21 від 24.08.2021 року відповідачем 24.08.2021 року було демонтовано зовнішній блок кондиціонера, кронштейни для його кріплення та обладнання для його підключення, який знаходився на фасаді будинку за адресою АДРЕСА_3 .

Згідно із актом ЛКП «Айсберг» від 04.11.2021 року відповідачем на головному фасаді будинку АДРЕСА_1 демонтовано кондиціонер та кронштейни для його кріплення, але не демонтовано обладнання для його підключення та не відновлено стіну головного фасаду будинку АДРЕСА_1 .

Змістом спірних правовідносин є демонтаж за власні кошти обладнання для підключення кондиціонера та відновлення стіни головного фасаду будинку АДРЕСА_1 .

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.7 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 року №280/97-ВР (з наступними змінами та доповненнями), до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.

Згідно з п.4.34 розділу 4 Положення про Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради від 01.11.2016 року № 977 (з наступними змінами та доповненнями), до повноважень Галицької районної адміністрації віднесено здійснення контролю за утриманням будинків (квартир), які належать громадянам, а також прилеглих територій; розгляд питань та вжиття заходів у порядку, встановленому виконавчим комітетом, щодо фактів самовільного будівництва (погодження, приведення до попереднього стану, демонтажу тощо).

Забезпечення нормального функціонування жилих будівель, проведення єдиної технічної політики в житловій сфері регулюють Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затверджені наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 року №76 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України від 25.08.2005 року за №927/11207 (з наступними змінами та доповненнями) (далі Правила).

Згідно з пп.1.4.1 п.1.4 Правил переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів відповідно до законодавства.

Підпункт 1.4.2 п.1.4 Правил передбачає, що переобладнання жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень містить у собі - улаштування в окремих жилих будинках, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування і переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

Порядок розгляду питань щодо розміщення технічних елементів (пристроїв) ззовні будинків і споруд у м.Львові регулює Положення про порядок розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд на території м. Львова, затверджене рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 28 від 01.02.2002 (з наступними змінами та доповненнями) (далі Положення).

Згідно з п.2.1. розділу 2 Положення технічними елементами (пристроями), що розміщуються ззовні на будівельних конструкціях житлової, громадської і виробничої забудови, є:

- пп.2.1.1. пристрої та устаткування інженерного забезпечення будинків і транспорту;

- пп.2.1.2. пристрої нічного оформлення та освітлення фасадів будинків;

- пп.2.1.3. великі радіоприймальні антени, антени супутникового телебачення;

- пп.2.14. пристрої та устаткування систем опалення, вентиляції і кондиціонування повітря;

- пп.2.1.5. пристрої та устаткування для генерації електроенергії.

Відповідно до пп.3.1.2. п.3.1. розділу 3 Положення забороняється розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпунктах 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3, 2.1.4, 2.1.5, на видимих зі сторони вулиць та площ фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд, які знаходяться на території історичного ареалу, а також на усіх фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд пам'ятках архітектури.

Згідно із додатком №2 до рішення Львівської міської ради №1311 від 09.12.2005 року будинок по вул.Городоцька, 42 входить до історичного ареалу м.Львова.

З матеріалів справи вбачається, що на головному фасаді вказаного будинку було встановлено кондиціонер.

24.08.2021 року згаданий кондиціонер разом із кронштейнами для його кріплення було демонтовано відповідачем.

Наведене сторонами не заперечується.

Однак, після демонтажу кондиціонера на фасаді будинку залишилось обладнання для його підключення та не було відновлено стіну фасаду будинку за адресою АДРЕСА_1 .

Вказане підтверджується фотографіями фасаду будинку, які містяться в матеріалах справи.

Суд звертає увагу, що в матеріалах справи міститься достатньо доказів, які підтверджують, те що відповідач самовільно встановила згаданий кондиціонер на фасаді будинку, оскільки жодних дозволів вона не отримувала.

При цьому, позивач та третя особа неодноразово розпоряджалися демонтувати його, а також кронштейни для кріплення, обладнання для підключення та відновити стіну головного фасаду.

Відповідач, всупереч численним попередженням, тривалий час ухилялася від демонтажу незаконно встановленого кондиціонера, кронштейнів, обладнання для його підключення, а також відновлення стіну фасаду будинку.

Проте, суд зазначає, що з урахуванням того, що кондиціонер та кронштейни все ж було демонтовано, розпорядження позивача було виконано не в повному обсязі.

З огляду на викладене, суд вважає, що з метою повного виконання згаданого розпорядження позивача відповідача необхідно зобов'язати демонтувати обладнання для підключення кондиціонера та відновити стіну головного фасаду будинку АДРЕСА_1 .

Відтак, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

З огляду на викладене, позов підлягає задоволенню у повному обсязі, оскільки згадана бездіяльність відповідача не відповідає критерію правомірності передбаченому п.1 ч.2 ст.2 КАС України.

Що стосується судових витрат, то, у відповідності до вимог ч.2 ст.139 КАС України, такі не підлягають стягненню, оскільки в даній справі не залучалися свідки та не проводились експертизи.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_3 ) за власні кошти демонтувати обладнання для підключення кондиціонера та відновити стіну головного фасаду будинку АДРЕСА_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський оружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Я.Мартинюк