Ухвала від 16.12.2021 по справі 562/3176/20

РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА

16 грудня 2021 року

м. Рівне

Справа № 562/3176/20

Провадження № 22-ц/4815/1657/21

Рівненський апеляційний суд у складі судді Гордійчук С.О., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Здолбунівського районного суду Рівненської області від 25 жовтня 2021 року у справі за заявою ОСОБА_1 про визнання виконавчого листа такими, що не підлягає виконанню,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Рівненського апеляційного суду від 30 листопада 2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху для усунення недоліків, запроповано сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги і надати документ, що підтверджує його сплату. Зазначено, строк виконання ухвали, а також попереджено про наслідки її невиконання.

На адресу апеляційного суду, 13 грудня 2021 року від ОСОБА_1 надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору на підставі ст.8 ЗУ “Про судовий збір” у зв'язку із скрутним матеріальним становищем.

У задоволенні клопотання слід відмовити з таких підстав.

Частиною третьою статті 3 ЦПК України встановлено, що провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини першої статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

У даній справі ОСОБА_1 була відповідачем, а тому заявник не є суб'єктом, на якого розповсюджується дія законодавства щодо зменшення розміру судового збору, звільнення від його сплати, відстрочення або розстрочення його сплати.

Отже, станом на 16 грудня 2021 року скаржник вказані в ухвалі Рівненського апеляційного суду від 30 листопа 2021 року недоліки не усунув.

Відповідно до частини другої статті 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

За таких обставин строк для усунення недоліків необхідно продовжити та повідомити про це заявника.

Керуючись статтею 127 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

У задоволені клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Продовжити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі Рівненського апеляційного суду від 30 листопада 2021 року, який не може перевищувати п'яти днів з дня врученя цієї ухвали.

У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Рівненського

апеляційнго суду С.О. Гордійчук

Попередній документ
101946001
Наступний документ
101946003
Інформація про рішення:
№ рішення: 101946002
№ справи: 562/3176/20
Дата рішення: 16.12.2021
Дата публікації: 20.12.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Рівненський апеляційний суд
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (22.11.2021)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 22.11.2021
Предмет позову: про поділ майна подружжя
Розклад засідань:
19.02.2021 11:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
31.03.2021 11:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
12.04.2021 09:30 Здолбунівський районний суд Рівненської області
31.08.2021 00:00 Рівненський апеляційний суд
21.10.2021 14:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
25.10.2021 12:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
28.10.2021 12:00 Здолбунівський районний суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГОРДІЙЧУК СВІТЛАНА ОЛЕКСІЇВНА
КУШНІР ОЛЕГ ГРИГОРОВИЧ
ХИЛЕВИЧ СЕРГІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
ШУЛЯК АНДРІЙ СТЕПАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ГОРДІЙЧУК СВІТЛАНА ОЛЕКСІЇВНА
КУШНІР ОЛЕГ ГРИГОРОВИЧ
УСИК ГРИГОРІЙ ІВАНОВИЧ
ХИЛЕВИЧ СЕРГІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
ШУЛЯК АНДРІЙ СТЕПАНОВИЧ
боржник:
Остапчук Валерій Петрович
інша особа:
Відділ ДВС у м.Рівне Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Львів)
представник відповідача:
Януль-Сидорчук Христина Вікторівна
представник позивача:
Курганська Олена Вікторівна
скаржник:
Остапчук Ольга Вікторівна
суддя-учасник колегії:
БОЙМИСТРУК СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
ШИМКІВ СТЕПАН СТЕПАНОВИЧ
третя особа:
відділ ДВС у м.Рівне Карпинська А.Ю
член колегії:
ГУЛЕЙКОВ ІГОР ЮРІЙОВИЧ
Гулейков Ігор Юрійович; член колегії
ГУЛЕЙКОВ ІГОР ЮРІЙОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
СТУПАК ОЛЬГА В'ЯЧЕСЛАВІВНА