Справа № 710/1794/21 Провадження № 3/710/1273/21
16.12.2021 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки та зареєстрованої АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 11.04.1997, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.1 ст.44-3 КУпАП,
Відповідно до протоколу серії ВАБ №364925 від 26.10.2021 цього ж дня близько 11 год. 10 хв. ОСОБА_1 перебував в магазині «Продукти» в м. Шпола по вул. Лебединській без будь-яких документів, що посвідчують особу, чим порушила вимоги п. 23.2 Постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані працівниками поліції як вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За змістом ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так, в протоколі серії ВАБ №364925 від 26.10.2021 зазначено, що 26.10.2021 близько 11 год. 10 хв. ОСОБА_1 перебував в магазині «Продукти» в м. Шпола по вул. Лебединській без будь-яких документів, що посвідчують особу, чим порушила вимоги п. 23.2 Постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236.
Однак, п. 23.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції станом на день складання протоколу) визначає ознаки “жовтого” рівня епідемічної небезпеки.
Таким чином, суть адміністративного правопорушення не розкрита, оскільки, викладена в протоколі суть адміністративного правопорушення, суперечить вказаному нормативно-правовому акту, що встановлює заборону вчиняти такі дії.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року (зі змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відповідно до статей 245, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Отже, судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №364925 від 26.10.2021 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення, у зв'язку з чим справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП підлягає поверненню до Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області на доопрацювання, в ході якого необхідно усунути зазначені вище недоліки у відповідності до вимог чинного законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст. 58 Конституції України, ст. 8, 245, 256, 278, 280 КУпАП, суддя
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст.44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Побережна