Ухвала від 14.12.2021 по справі 712/11417/21

Справа № 712/11417/21

Провадження №3/712/3434/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2021 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Кончина О.І., за участю прокурора Гадіон Н.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 будучи колишнім головним спеціалістом відділу проектної документації управління служби замовника та будівництва та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 № 1700-УІІ, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), оскільки граничний термін подачі був до 12.02.2021, а декларацію фактично подано 09.06.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала та пояснила, що умислу на невчасне подання декларації не мала, виконала дослівні рекомендації працівника відділу кадрів, а саме вважала, що подала е-декларацію після свого звільнення. Однак як потім було з'ясовано, що нею було допущено механічну помилку, а саме: 16.01.2021 подала декларацію після звільнення, а 30.04.2021 - щорічну декларацію за період 2020.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримала, оскільки вважає, що останньою було порушені вимоги антикорупційного законодавства та просила притягнути її до адміністративної відповідальності.

Заслухавши думку прокурора, ОСОБА_1 , захисника вивчивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з статті 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 172-6 ч.1 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що Згідно з наказом № 7-ОС від 13.01.2021 року «Про звільнення» ОСОБА_1 , звільнено 16.01.2021 року з посади головного спеціаліста відділу супроводу проектів управління служби замовника та будівництва Департаменту будівництва Черкаської обласної державної адміністрації, відповідно до пункту першого частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу», в зв'язку з скорочення посади державної служби

Відповідно до п.9 ч.І ст.8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов'язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Пунктом 5 ч.2 ст.32 Закону України «Про державну службу», передбачено, що на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом.

Отже, державний службовець є суб'єктом вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, та на нього розповсюджуються обмеження, передбаченні ст. 45 Закону.

У розумінні підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларацію відповідно до встановлено Законом порядку.

Згідно з ч.2 ст 45 особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно із п. 5 ч. 1, ч. 9 ст. 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

ОСОБА_1 будучи звільненою з посади головного спеціаліста відділу супроводу проектів управління служби замовника та будівництва Департаменту будівництва Черкаської обласної державної адміністрації 16.01.2021, повинна була подати електронну декларацію не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, відлік строку подачі вищевказаної декларації починається з дня наступного за днем припинення діяльності, а тому граничним терміном подачі декларації перед звільненням є до 12.02.2021.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб - ОСОБА_1 несвоєчасно, подала, шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та подала її 02.04.2021.

Враховуючи викладене, суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у судовому засіданні доведена і в її діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи форму вини ОСОБА_1 у вигляді необережності, зважаючи на малозначний характер і суть адміністративного правопорушення, відсутність будь-яких шкідливих наслідків від вчиненого, і те, що правопорушення усунуто нею особисто, раніше до адміністративної відповідальності остання не притягувалася, суддя вважає за необхідне на підставі ст. 22 КУпАП звільнити його від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.

Відповідно до ст. ст. 22, 284 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. При оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.

Керуючись ст.ст. 22, 284, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.

Провадження в справі закрити.

Постанова може бути оскаржена, на підставі ст.294 КУпАП особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Черкаського апеляційного суду.

Суддя Соснівського

районного суду міста Черкаси О.І.Кончина