Справа № 658/4267/21
провадження № 3/658/2087/21
14 грудня 2021 р. суддя Каховського міськрайонного суду Херсонської області Батовріна І.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від Відділення поліції №1 Каховського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків в матеріалах справи відсутній,
за ч. 3 ст. 156 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 820923 від 10.12.2021, ОСОБА_1 , 10.12.2021 близько 10.00 години знаходячись в с. Малокаховка Каховського району Херсонської області по вул. Зелена, здійснював роздрібну торгівлю тютюновими виробами, а саме сигаретами марки «Кредо», «ДхБ», «Лаки Страйк» без марок акцизного податку України та не маючи права на здійснення торгівлі, чим порушив ч. 1 ст. 15-3 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального".
У відповідності до вимог ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду, серед інших питань, вирішується питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При підготовці вказаної справи до розгляду було виявлено, що протокол складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП з наступних підстав.
Так, ч. 1 ст. 256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно з вказаним протоколом ОСОБА_1 порушив ч. 1 ст. 15-3 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального".
Разом з тим, ч. 1 ст. 15-3 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального" містить 12 пунктів, жоден з яких не відображений у протоколі про адміністративне правопорушення, що перешкоджає правильно визначити об'єктивну сторону правопорушення, за яке останній притягується до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 156 КУпАП.
Частина 3 ст. 156 КУпАП, передбачає відповідальність за торгівлю пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом.
Крім того, санкція статті передбачає конфіскацію предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Матеріали справи не містять відомостей щодо продажу ОСОБА_1 тютюнових виробів, отримання виручки від продажу предметів торгівлі (акт вилучення отриманої виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі), які необхідні для забезпечення правильного розгляду справи і застосування конфіскації та кваліфікації дій ОСОБА_1 саме за ч. 3 ст. 156 КУпАП (відсутність виручки в місці продажу може свідчити про те, що відсутні ознаки торгівлі), а також відомостей про те, чи торгував ОСОБА_1 тютюновими виробами з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом.
Зазначені недоліки є суттєвими та такими, що перешкоджають розгляду справи про адміністративне правопорушення у відповідності до завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення та оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, що унеможливлює розгляд справи по суті, тому приходжу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 156, 256, 278, 283 КУпАП, -
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 156 КУпАП направити до Відділення поліції №1 Каховського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Батовріна І. Г.