1Справа № 335/12493/21 3/335/3069/2021
14 грудня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка є фізичною особою підприємцем, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
08.11.2021 о 17 год. 00 хв., ОСОБА_1 , здійснюючи свою підприємницьку діяльність у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по пр. Соборному, 143 в м. Запоріжжя, порушила правила карантину, а саме не встановила урну для використаних масок, чим порушила вимоги п.п. 9 п. 2-2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 зі змінами, та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення фактично визнала, та зазначила, що вона здійснює свою підприємницьку діяльність у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на вході у магазин, на вулиці, наявний контейнер для сміття, однак вона не була обізнана про те, що у приміщенні магазину повинен бути спеціальний контейнер для використаних масок. Також, зазначила, що після складання відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення вона усунула виявлене порушення, та встановила спеціальний контейнер, безпосередньо у приміщенні магазину.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя доходить наступних висновків.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до п.п. 9 п. 2-2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020, в редакції, яка діяла на час складання вказаного протоколу про адміністративне правопорушення, з 17 червня 2021 року на території України встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).
З протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що ОСОБА_1 інкримінується порушення п.п. 9 п. 2-2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020, в редакції, яка діяла на час складання протоколу, що полягає у незабезпеченні централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни) під час діяльності суб'єкта господарювання, який обслуговує відвідувачів.
Як зазначено у ст. ст. 251, 252 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
На переконання судді, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення обставини, знайшли своє підтвердження у ході розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , та підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ 590819, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , які долучені до матеріалів справи про адміністративне правопорушення, яка спільно з працівниками поліції проводила перевірку магазину з приводу дотримання правил карантину; документами, які підтверджують підприємницьку діяльність ФОП ОСОБА_1 , а також поясненнями ОСОБА_1 , які вона надала у судовому засідання, з яких встановлено, що вона не заперечує факт того, що у магазині був відсутній окремий контейнер (урна) для збору використаних засобів індивідуального захисту.
Крім того, пояснення ОСОБА_1 про те, що перед входом до магазину є контейнер для сміття, однак їй не було відомо, що у магазині повинен бути окремий контейнер для збору використаних засобів індивідуального захисту, суддя вважає такими, що не заслуговують на увагу, оскільки будучи суб'єктом господарювання, яка здійснює обслуговування відвідувачів, ОСОБА_1 повинна дотримуватись правил карантину, у тому числі визначених Постановою Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020, та відповідно до ст. 68 Конституції України, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Вивчивши всі обставини справи та оцінивши у сукупності зібрані і досліджені докази, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, суддя дійшла висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, яке полягає у порушенні правил щодо карантину людей, а саме у порушенні п.п. 9 п. 2-2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020, в редакції, яка діяла на час складання протоколу.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного, враховуючи те, що від дій ОСОБА_1 будь-яких тяжких наслідків не настало, а також її порушення є формальним, крім того після виявлення порушення, вона вжила заходів задля його усунення, вважаю за необхідне звільнити її від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись ст.22, ч. 1 ст. 44-3, ст.ст. 283-284 КУпАП, -
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя К.В. Гашук