м. Лиман Справа № 236/4636/21
14 грудня 2021 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Саржевська І.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу поліції №3 Краматорського районного Управління поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилась в м. Лиман Донецької області, громадянки України, не працевлаштованої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, розглянуті у присутності порушниці, якій роз'яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП,
24.11.2021 року до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 917860 від 08.11.2021 року, ОСОБА_1 07.11.2021 року о 13 годині 00 хвилин, знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 , вчинила сварку зі своїм чоловіком ОСОБА_2 , а саме висловлювалась в його бік нецензурною лайкою, що принижувало гідність потерпілого та могло завдати шкоди його психічному здоров'ю.
Тобто ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачені ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 173-2 КУпАП визнається вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 просила суд суворо її не карати.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 917860 від 08.11.2021 року, що складений правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, рапортом, протоколом прийняття заяви про вчинення кримінального правопорушення (або таке, що готується).
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, оскільки вищезазначені факти її вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, враховую характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, яка раніше не притягалась до адміністративної відповідальності, ступінь її вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, а також те, що ОСОБА_1 свою вину визнала, кається у скоєному, тяжких наслідків в результаті вчиненого нею правопорушення не настало, раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, примирилася з потерпілим, дане правопорушення слід вважати малозначним.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З урахуванням мети адміністративного стягнення, враховуючи особу правопорушника, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст.173-2 КУпАП, в зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення.
На підставі вище викладеного, керуючись ст. 22, 283-284 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, в зв'язку з малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням, провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення через Краснолиманський міський суд Донецької області в Донецький апеляційний суд, шляхом подання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя -