Справа №515/1765/21
Провадження №3/515/2284/21
Татарбунарський районний суд Одеської області
Іменем України
16 грудня 2021 р. Татарбунарський районний суд Одеської області в особі судді Тимошенка С. В., розглянувши матеріали, що надійшли з Чорноморського басейнового управління Державного агентства меліорації та рибного господарства (Чорноморський рибоохоронний патруль), про при- тягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Як вбачається з надісланих матеріалів, 02 грудня 2021 року о 07 год. ОСОБА_1 в акваторії Дженшейського лиману в районі рекреаційної зони «Катранка» Лиманської об'єднаної територіа- льної громади Білгород-Дністровського (Татарбунарського) району Одеської області з використан- ням гумового човна, комплекту рибацького костюму та 4-х сіток-моно довжиною 70 м кожна, віч- ком 23 мм та висотою 1 м, а також однієї сітки-моно довжиною 28 м, вічком 23 мм, висотою 1 м, здійснював незаконне вилучення водних біоресурсів. В результаті його неправомірних дій було ви ловлено рибу сингіль у кількості 127 шт. (вагою 9,8 кг), чим заподіяно рибним запасам України збиток, згідно розрахунку за таксами, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 р. № 1209, на загальну суму у розмірі 213741,00 грн.
Посадовою особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Але в даному випадку з урахуванням кількості добутої риби, її цінності та вартості є підстави вважати, що в результаті незаконного зайняття ОСОБА_1 рибним промислом рибним запасам України завдано істотної шкоди. А відповідальність за незаконне зайняття рибним добувним про- мислом, що заподіяло істотну шкоду передбачена ст.249 КК України, тоді як за порушення правил рибальства наступає адміністративна відповідальність.
Зазначене служить підставою для передачі органу досудового розслідування згаданих матеріа- лів з метою детального з'ясування всіх обставин справи та надання діям зазначеної особи належ- ної правової оцінки.
Відповідно до ч.2 ст.284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі її прокурору, органу досудового роз- слідування, а також при наявності обставин, передбачених ст.247 цього Кодексу.
Таким чином, розпочате провадження у даній адміністративній справі підлягає закриттю з огля- ду на викладене, а матеріали підлягають передачі органу досудового розслідування.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.283, 284 Кодексу України про адміністративні право- порушення, суд
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, що передбачене ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно ОСОБА_1 - ча.
Матеріали провадження у справі про адміністративне правопорушення, яке передбачено ч.4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно ОСОБА_1 передати до слі- дчого відділення ВП № 2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області.
Роз'яснити керівництву Чорноморського басейнового управління Державного агентства меліо- рації та рибного господарства (Чорноморський рибоохоронний патруль) його право звернутись з позовом про відшкодування шкоди до винної особи як в процесі досудового розслідування, так і при судовому розгляді справи.
Постанова може бути оскаржена особою, стосовно якої закрито провадження у справі про адмі- ністративне правопорушення, її законним представником, захисником, потерпілим, його представ- ником протягом 10 днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду.
Суддя С. В. Тимошенко