Справа № 357/13198/21
3/357/6804/21
13 грудня 2021 року суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Дубановська І. Д. розглянувши в м. Біла Церква справу про адміністративне правопорушення за протоколом ГП № 129593 та ВАБ № 203483 від 20 жовтня 2021 року відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНКОПП: в матеріалах справи відсутній, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за ст. 173, 185 КУпАП (далі - протокол),
згідно із протоколом, 20 жовтня 2021 року о 20:14 год. по вул. Селекційна, буд. 4 в м. Біла Церква, ОСОБА_1 вчинив нецензурну лайку, в громадському місці, а саме: подвір'ї, біля будинку, погрожував фізичною розправою оточуючим громадянам, образливо чіплявся, на неодноразові зауваження не реагував, поводив себе агресивно, чим порушив громадську безпеку та порядок, за що відповідальність передбачена ст. 173 КУпАП.
Також, 20 жовтня 2021 року о 20:14 год. в м. Біла Церква по вул. Селекційна, буд. 4 в м. Біла Церква, ОСОБА_1 знаходився в п'яному вигляді, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, почервоніння обличчя, а також був у брудному одязі, чіплявся до громадян, на законні вимоги поліцейського ОСОБА_2 не відреагував та грубо висловлювався в бік поліцейських, погрожував їм фізичною розправою, категорично відмовився виконувати законні вимоги, за що відповідальність передбачена ст. 185 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 268 КУпАП, розгляд справи проведений за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки він про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, клопотань не надходило.
Відповідно до ст. 173 КУпАП, дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Згідно із ст. 185 КУпАП, злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку - тягне за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Суддя дослідивши протокол, надані до нього докази, установила такі обставини.
Згідно із рапортом поліцейського від 20 жовтня 2021 року, отримано виклик на адресу: вул. Селекційна, буд. 4, м. Біла Церква, в ході опрацювання якого виявлено заявницю ОСОБА_3 , яка повідомила, що невідома особа, в стані алкогольного сп'яніння поводить себе зухвало, вживає нецензурні слова до інших, провокує конфлікти. Далі виявлено цю особу, ним виявився ОСОБА_4 та зроблено зауваження. Під час спілкування ОСОБА_4 поводив себе зухвало, вживав нецензурні слова до інших осіб і поліцейських, погрожував фізичною розправою, штовхалась, чіплялась до перехожих, порушував громадський спокій. На зауваження зберігати дистанцію й припинити порушення не реагував, внаслідок чого було прийнято рішення затримати ОСОБА_5 .
Відповідно до протоколу про адміністративне затримання від 20 жовтня 2021 року АЗ № 119476, ОСОБА_1 затриманий.
Згідно із постановою ГАБ № 173789 від 20 жовтня 2021 року, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, за перебування в громадському місці в стані алкогольного сп'яніння.
Отже, суддя вважає доведеним, що 20 жовтня 2021 року о 20:14 год. по вул. Селекційна, буд. 4 в м. Біла Церква, ОСОБА_1 вчинив нецензурну лайку, в громадському місці, а саме: подвір'ї, біля будинку, погрожував фізичною розправою оточуючим громадянам, образливо чіплявся, на неодноразові зауваження не реагував, поводив себе агресивно, чим порушив громадську безпеку та порядок.
Також, 20 жовтня 2021 року о 20:14 год. в м. Біла Церква по вул. Селекційна, буд. 4 в м. Біла Церква, ОСОБА_1 знаходився в п'яному вигляді, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, почервоніння обличчя, а також був у брудному одязі, чіплявся до громадян, на законні вимоги поліцейського ОСОБА_2 не відреагував та грубо висловлювався в бік поліцейських, погрожував їм фізичною розправою, категорично відмовився виконувати законні вимоги.
За таких обставин, ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності за ст. 173, 185 КУпАП, оскільки в його діях є подія і склад вказаних адміністративних правопорушень.
Згідно із ч. 1 ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно із ч. 2 ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Суддя вважає, що найтяжчим із вчинених ОСОБА_1 правопорушень є, передбачене ст. 185 КУпАП, оскільки, за його вчинення передбачений більший штраф.
Отже, зважаючи на характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, враховуючи його майновий стан, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують адміністративне стягнення та те, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягався, суддя вважає, що досягнення мети адміністративного стягнення, визначеного у ст. 23 КУпАП, а саме виховання ОСОБА_1 , в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню ним та іншими особами нових правопорушень, можливе шляхом призначення адміністративного стягнення, за правилами ч. 2 ст. 36 КУпАП, за ст. 185 КУпАП у виді штрафу у розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із п. 5 Перехідних положень ПК України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень.
Таким чином, розмір штрафу, який має сплатити ОСОБА_1 становить 15 х 17 = 255 гривень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір справляється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» № 1082-ІХ від 15 грудня 2020 року, станом на 01 січня 2021 року, прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 270 грн.
Отже, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 2 270 х 0,2 = 454 грн.
Відповідно до п. 6 розділу ІІІ «Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України», затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 року № 814, у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Керуючись ст. 40-1, 173, 185 КУпАП, п. 6 розділу ІІІ «Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України», затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 року № 814, суддя
матеріали справ про адміністративні правопорушення ЄУН 357/13198/21, 3/357/6804/21 та ЄУН 357/13200/21, 3/357/6806/21 об'єднати в одну, присвоївши їй ЄУН 357/13198/21, 3/357/6804/21.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, 185 КУпАП.
Згідно із ч. 2 ст. 36 КУпАП, застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене ст. 185 КУпАП у виді штрафу у розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави 454 грн. судового збору.
Відповідно до ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Згідно із ч. 1 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII від 02 червня 2016 року, постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути пред'явлена до виконання - протягом трьох місяців.
Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області І. Д. Дубановська