Справа № 706/1114/21
15 грудня 2021 року м. Христинівка
Суддя Христинівського районного суду Черкаської області Орендарчук М.П., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює на посаді директора КНП «Христинівська багатопрофільна лікарня», проживає АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 КУпАП,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 04 жовтня 2021 року ОСОБА_1 , 25.08.2021, неправомірно відмовила у наданні інформації на запит про публічну інформацію ОСОБА_2 від 23.07.2021, поданий останнім відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», за що передбачена адміністративна відповідальність згідно з ч. 2 ст. 212-3 КУпАП.
У судові засідання призначені на 04.11.2021, 15.12.21 року ОСОБА_1 , не з'явилася, про час і місце розгляду справи повідомлялась належним чином, судові повістки повернуті на адресу суду із зазначенням - за закінченням терміну зберігання, адресат відсутній за вказаною адресою».
За таких обставин слід зазначити, що статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено право на справедливий суд, коли кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
У відповідності до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.
Приймаючи до уваги поведінку особи, яка притягається до відповідальності, яка ухилившись від суду, не бажає особисто приймати участь в розгляді справи, як достеменно знає про складений протокол, з метою розгляду справи у розумні строки, справа розглянута в межах складеного протоколу про адміністративне правопорушення та на підставі наявних у ній доказів.
Правилами ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Частиною другою статті 212-3КУпАП передбачена відповідальність за порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме: необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, доходжу висновку про наявність у діях ОСОБА_1 , ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 КУпАП України, що підтверджується матеріалами справи в їх сукупності.
Згідно п.7 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Таким чином, строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , закінчився.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 212-3, ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, суд,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.212-3КУпАП, закрити.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Христинівський районний суд Черкаської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя М.П. Орендарчук