Справа № 643/19517/21
Провадження № 3/643/5037/21
15.12.2021 м.Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Крівцов Д.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
27.10.2021 року приблизно о 08-14 год. водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Богдан А09201, державний номерний знак НОМЕР_1 , біля буд. 119 по Салтівському шосе в м. Харкові, здійснював регулярні перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі за маршрутом № 49Е «вул. Героїв Праці (вул. Світла) - ст.м. Завод імені Малишева» в кількості 39 осіб, що перевищує кількісті місць для сидіння, зазначену в реєстраційних документах на транспортний засіб (22 місця), чим порушив вимоги п.п. 8 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року в редакції, що діяла станом на час вчинення правопорушення.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Крім визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного вище адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 202797 від 27.10.2021 року, складеного працівником поліції Тонконог С.С., згідно якого ОСОБА_1 вчинив правопорушення за вказаних вище обставин; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , даними реєстраційної картки транспортного засобу.
Оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності та взаємозв'язку, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 , у вчиненні вказаного вище правопорушення та факт порушення ним вимог п.п. 8 п. 2-2 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року в редакції станом на час вчинення правопорушення.
Дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП як порушення правил щодо карантину людей, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених іншими актами законодавства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , за адміністративне правопорушення, є щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
До суду надійшло клопотання трудового колективу ТОВ «Алі-Автотранс» про передачу адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_1 , для застосування заходів громадського впливу.
Вирішуючи вказане клопотання, суд керується таким.
Положеннями ч. 1 ст. 21 КУпАП передбачено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи та особи, яка вчинила правопорушення, передбачені частинами другою - четвертою статті 126 та статтею 130, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Відповідно до протоколу загальних зборів трудового колективу ТОВ «Алі-Автотранс» від 25.10.2021, одноголосно вирішено звернутись до суду з клопотанням про передачу ОСОБА_1 на поруки трудовому колективу.
Згідно наданої ТОВ «Алі-Автотранс» характеристики, ОСОБА_1 працює водієм автотранспортних засобів з 01.09.2011 року. За час роботи ОСОБА_1 проявив себе досвідченим та принциповим працівником, працює злагоджено, безаварійно, уважно ставиться до своєї роботи. ОСОБА_1 є відповідальною, доброзичливою, порядною людиною, користується повагою і авторитетом у колективі.
Суд при вирішенні клопотання також враховує, що станом на час розгляду справи до п.п. 8 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року внесені зміни, згідно яких пом'якшено відповідні обмеження щодо перевезення пасажирів.
Враховуючи наведене, характер вчиненого правопорушення, дані про особу винного, який щиро розкаявся у вчиненому, позитивно характеризується за місцем роботи, суд вважає за можливе задовольнити клопотання, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та передати матеріали на розгляд трудового колективу для застосування заходів громадського впливу.
Керуючись ст. 21, 33-35, 44-3, 276-277, 280, 283-285 КУПАП, -
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, передавши матеріали на розгляд трудовому колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Алі - Автотранс» для застосування заходів громадського впливу, та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Московський районний суд м4 Харкова - особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя Д.А. Крівцов