Справа № 761/33397/21
Провадження № 3/761/9172/2021
01 грудня 2021 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Романишена І.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , - за ч. 4 ст. 121 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 291311 від 07.09.2021 року, вбачається, що 07.09.2021 року о 15 год. 20 хв. у м. Київ по прт.Перемоги, 1, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «FIAT», державний номерний знак НОМЕР_1 , який був переобладнаний для роботи на зрідженому газові без узгодження з органами МВС. Порушення вчинене повторно протягом року (постанова від 03.08.2021 року), чим порушив вимоги п. 31.3.а ПДР України, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 121 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про день та час розгляду адміністративного матеріалу повідомлений належним чином. Клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило, а тому суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутність.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 291311 від 07.09.2021 року, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Виходячи із системного аналізу змісту ст.ст. 7, 245, 280 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, в якому зазначається суть адміністративного правопорушення, тобто суд діє лише в межах доводів, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення.
Разом із тим, у відповідності до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідальність за ч. 4 ст. 121 КУпАП настає у разі повторного протягом року керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів.
Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 291311 від 07.09.2021 року, ОСОБА_1 притягається до відповідальності за керування автомобілем, який був переобладнаний для роботи на зрідженому газові без узгодження з органами МВС.
Однак, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять будь-яких доказів (пояснень свідків, відеозаписів, тощо) на підтвердження вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, так як відсутні будь-які докази на підтвердження вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 с. 121 КУпАП , а тому відповідно до положень ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.
На підставі викладено, керуючись ст.ст. 7, 9, 78, 164, 245, 247, 252, 280 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 121 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скарга, не було подано протягом десяти днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ І.П.РОМАНИШЕНА