Постанова від 14.12.2021 по справі 430/2350/21

Справа №430/2350/21

Провадження №3/430/839/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2021 року смт. Станиця Луганська

Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Дьоміна О.П., за участю секретаря Золкіної А.В., прокурора Шуліки Є.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Старий Айдар Станично-Луганського району Луганської області, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшли адміністративні матеріали, стосовно ОСОБА_1 , згідно з якими він:

будучи депутатом Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області шостого скликання та відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та абзацу 1 п. 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» несвоєчасно:

- 31.10.2021 року о 13 годині 00 хвилин, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, за формою, що визначається Національним агентством;

- 21.01.2021 року о 16 годині 00 хвилин, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, за формою, що визначається Національним агентством.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 10.11.2021 року о 12 годині 13 хвилин, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою Станично-Луганського районного суду від 14.12.2021 року справу про адміністративне правопорушення №430/2350/21 (номер провадження 3/430/839/21) стосовно ОСОБА_1 за ч. 1. ст. 172-6 КУпАП, справа №430/2487/21 (номер провадження 3/430/876/21) та справа №430/2488/21 (номер провадження 3/430/877/21) стосовно ОСОБА_1 за ч. 1. ст. 172-6 КУпАП, об'єднані в одне провадження, присвоєно єдиний унікальний номер 430/2350/21 (номер провадження 3/430/839/21).

В судовому засіданні ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення погодився та пояснив, що рішенням Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області від 12.11.2010 року №1/1 були визнані його повноваження як депутата Передільської сільської ради шостого скликання. З вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції» він був ознайомлений, про обов'язок подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 та 2019 рік він знав, оскільки про це йому нагадувалося у сільській раді. В період часу з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року та з 01.01.2020 року по 01.06.2020 року він постійно перебував вдома. В зазначений період часу за межи країни не виїжджав, на стаціонарному або амбулаторному лікуванні у медичних закладах не перебував. У 2018 та 2020 роках про свій обов'язок подання декларацій за 2017 та 2019 роки знав, але забувся щодо необхідності подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а коли встановлений законом строки подання декларації за 2017 та 2019 роки закінчилися, то він вирішив, що подавати вказані декларації до реєстру НАЗК вже не потрібно. Крім того, у 2018 та 2020 роках ОСОБА_1 свій електронний цифровий підпис не оновляв, а строк дії попереднього ЕЦП сплив 01.04.2020 року. ОСОБА_1 додав, що коли у січні 2021 року він дізнався, що не виконав свій обов'язок щодо подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2019 роки, то, зібравши усі необхідні документи, 14.01.2021 року оновив свій ЕЦП та успішно здійснив подання декларацій за 2017 рік лише 31.10.2021 року та за 2019 року - лише 21.01.2021 року. Крім того, ОСОБА_1 додав, що розпорядженням Щастинської міської ВЦА Щастинського району Луганської області від 12.03.2021 року №10 «Про початок реорганізації (припинення) та створення комісій з реорганізації, на ряду з іншими, Передільська сільська рада була реорганізована (припинена) шляхом приєднання до Щастинської ВЦА. Також, розпорядженням керівника Луганської обласної ВЦА від 01.03.2021 року №59-К ОСОБА_2 було призначено керівником Щастинської ВЦА з 02.03.2021 року. Таким чином, у зв'язку з тим, що Передільська сільська рада була реорганізована та увійшла до складу Щастинської ВЦА, ОСОБА_1 склав свої повноваження як депутат Передільської сільської ради. Про те, що він зобов'язаний подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави аба місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями протягом 20 робочих, починаючи з 03.03.2021 року до 31.03.2021 року включно, він знав, оскільки йому про це нагадувалось у сільській раді. У січні 2021 року ОСОБА_1 дізнався, що не виконав свій обов'язок щодо подання декларації перед звільненням, а тому, зібравши усі необхідні документи за допомогою свого ЕЦП успішно здійснила подання декларації перед звільненням до сайту НАЗК 10.11.2021 року. Будь-яких інших поважних або технічних причин не подання декларації за 2017 рік, 2019 рік та перед звільненням у нього не було.

Прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до відповідальності та накласти стягнення у відповідності до санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку:

Відповідно до протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією за №241 від 29.10.2021 року та №248 від 18.11.2021 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області та відповідно до п. п .«б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та абзацу 1 п. 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення», несвоєчасно: - 31.10.2021 року о 13 годині 00 хвилин, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, за формою, що визначається Національним агентством;

- 21.01.2021 року о 16 годині 00 хвилин, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за №249 від 18.11.2021 року, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 10.11.2021 року о 12 годині 13 хвилин, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

З письмових пояснень ОСОБА_1 , доданих до протоколів №241 від 29.10.2021 року та №248 від 18.11.2021 року вбачається, що він про свій обов'язок подання декларацій за 2017 та 2019 роки знав, але забувся щодо необхідності подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а коли встановлений законом строки подання декларації за 2017 та 2019 роки закінчилися, то він вирішив, що подавати вказані декларації до реєстру НАЗК вже не потрібно. Крім того, у 2018 та 2020 роках ОСОБА_1 свій електронний цифровий підпис не оновляв, а строк дії попереднього ЕЦП сплив 01.04.2020 року. ОСОБА_1 додав, що коли у січні 2021 року він дізнався, що не виконав свій обов'язок щодо подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2019 роки, то, зібравши усі необхідні документи, 14.01.2021 року оновив свій ЕЦП та успішно здійснив подання декларацій за 2017 рік лише 31.10.2021 року та за 2019 року - лише 21.01.2021 року.

Крім того, згідно письмових пояснень ОСОБА_1 , доданих до протоколу № 249 від 18.11.221 року, у зв'язку з тим, що Передільська сільська рада була реорганізована та увійшла до складу Щастинської ВЦА, він склав свої повноваження як депутат Передільської сільської ради. ОСОБА_1 зазначив, що він не був попереджений про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням). У січні 2021 року ОСОБА_1 дізнався, що не виконав свій обов'язок щодо подання декларації перед звільненням, а тому, зібравши усі необхідні документи за допомогою свого ЕЦП успішно здійснила подання декларації перед звільненням до сайту НАЗК 10.11.2021 року.

Рішенням першої сесії шостого скликання Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області від 12.11.2010 року за №1/1 «Про інформацію голови сільської виборчої комісії» з додатком підтверджується факт того, що ОСОБА_1 був визнаний депутатом Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області по округу №15.

Згідно відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подав декларації:

- за 2019 рік лише 21.01.2021 року о 16 годині 00 хвилин;

- за 2017 рік лише 31.10.2021 року о 13 годині 00 хвилин;

- декларація перед звільненням ним була подана 10.11.2021 року о 12 годині 13 хвилин.

Перевіркою сайту Акредитований центр сертифікації ключів встановлено, що ОСОБА_1 отримав електронний цифровий ключ в АЦСК «Приватбанк» 14.01.2021 року.

Як вбачається з листа в.о. генерального директора ДП «Українські спеціальні системи», 02.01.2018 року близько о 09 год. 00 хв. Виявлена помилка при спробі авторизації у Реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09 год. 50 хв. 02.01.2018 року. Крім того, близько 12 год. 00 хв. 15.03.2018 року Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502). о 12 год. 40 хв. 15.03.2018 року роботу Реєстру відновлено.

З листа керівника Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації НАЗК вбачається, що у період з 17:00 03.01.2020 по 12:40 04.01.2020 мала місце помилка у відсутності доступу до персонального кабінету та ненадходженням листів з посиланням для зміни кваліфікованого електронного підпису. Також вказано, що з 09:00 15.01.2020 по 12:25 15.01.2020 при спробі подання або збереження документів в ІТС Реєстр виникла помилка «Помилка. Не вдалося з'єднатися з сервером. Спробуйте пізніше». Крім того зазначено, що з 10:00 11.03.2020 у окремих користувачів на етапі автентифікації та при спробах подання і збереження документів в ІТС Реєстр виникали помилки, які були усунуті 12.03.2020 о 16:00. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр у запитуваний період, не зафіксовано.

Відповідно до листа заступника керівника Управління - керівника Відділу із забезпечення роботи державних реєстрів НАЗК Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації НАЗК у зв'язку із проведенням програмно-технічного обслуговування ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 15.01.2021 року у період з 17:00 до 22:58, та 21.01.2021 року у період з 09:00 до 12:28. У зв'язку з проведенням переналаштування комутаційного обладнання ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 02.02.2021 року у період з 13:09 до 14:19. Через помилки у роботі програмного забезпечення ІТС Реєстр ,у період з 15:43 по 22:02 25.0.32021 року доступ до його публічної частини та частини для доступу до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування було частково обмежено. Також, у розділі ІІ, поданих суб'єктами декларування в цей проміжок часу до ІТС Реєстр декларацій, відбулося некоректне відображення інформації у його публічній частині та персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування. Помилку із некоректним відображенням розділу ІІ декларацій у персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування в ІТС було усунуто 30.03.2021 року о 14:54.

Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр у період з 01.01.2021 року по 01.04.2021 року, не зафіксовано.

Указом Президента України від 19.02.2021 року за №62/2021 «про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрації у луганській області», на ряду з іншими військово-цивільними адміністраціями в Луганській області, утворено Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію Щастинського району Луганської області.

Розпорядженням керівника Щастинської ВЦА від 12.03.2021 року за №10 «Про початок реорганізації (припинення) та створення комісій з реорганізації», Передільська сільська рада Станично-Луганського району Луганської області шляхом реорганізації (припинення) була приєднана до Щастинської міської ВЦА Щастинського району Луганської області.

Частиною 1 ст. 3 ЗУ «Про військово-цивільні адміністрації» передбачено, що у разі утворення ВЦА населених пунктів повноваження відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів, припиняються з дня призначення керівника такої ВЦА.

Так, розпорядженням керівника Луганської обласної ВЦА від 01.03.2021 року за №59-К «Про призначення ОСОБА_2 », керівником Щастинської ВЦА призначено ОСОБА_2 з 02.03.2021 року.

Таким чином, Передільська сільська рада з 02.03.2021 року припинила свої повноваження, у зв'язку з чим у депутатів цієї ради виник обов'язок, передбачений абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тобто обов'язок щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен повинен неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП встановлена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З об'єктивної сторони дане адміністративне правопорушення полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Диспозиція цієї норми за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм.

Так, примітка до ст. 172-6 КУпАП, вміщуючи вказівку на суб'єкт цього правопорушення, відсилає правозастосувача до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2 ст. 45 Закону, в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно-правових актів, що наповнює норму ч. 1 ст. 172-6 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.

Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» - суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є в тому числі і депутати сільських рад.

Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно до п.п. 2 п. 5 ІІ розділу «Формування та ведення Реєстру» Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,затвердженого Рішенням НАЗК 10.06.2016 року №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 року за №1300/34271, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.

Подання вказаної Декларації відбувається згідно порядку, затвердженому рішенням за №3 НАЗК від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» за №530-IX від 17.03.2020 року внесені зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема і до Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пункт 2-1 такого змісту:

- декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Крім того вказано, що суб'єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої статті 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 цього Закону у зв'язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.

При цьому слід зауважити, що під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту НАЗК, витребуванням відомостей, потрібних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.

Таким чином, для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Як вже зазначалося вище в ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (з відповідними змінами згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» за №530-IX від 17.03.2020 року») визначено кінцевий термін (часові межі), коли уповноважені на те особи зобов'язані подати декларацію, зокрема вміщено формулювання «до 1 червня». Тобто, законодавчо наявний чітко визначений термін подання даного виду декларації.

З вищенаведеного слідує, що ОСОБА_1 , будучи на час подачі декларацій депутатом Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області, тобто суб'єктом декларування відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 та 2019 роки, оприлюднивши її на офіційному веб-сайті НАЗК: за 2019 рік 21.01.2021 року о 16 год. 00 хв.; за 2017 рік 31.10.2021 року о 13 год. 00 хв.. Крім того, ОСОБА_1 в порушення вимог Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК 10.06.2016 року №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 року за №1300/34271, не подав декларацію перед звільненням протягом двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Будь-яких об'єктивних причин, які б унеможливлювали виконання ОСОБА_1 вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль», абзацу 1 п. 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону за №1700-VII та п.п. 2 п. 5 ІІ розділу «Формування та ведення Реєстру» Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК 10.06.2016 року №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 року за №1300/34271, не встановлено.

Відповідно до ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції України і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Адміністративне правопорушення завжди є протиправною дією (бездіяльністю) тобто діянням, забороненим законом або іншим нормативним правовим актом. Громадянин, що вчиняє протиправну дію, порушує свій конституційний обов'язок, оскільки норми ч. 1 ст.68Конституції України встановлюють, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Суд вбачає у діях ОСОБА_1 вищевказані ознаки.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема і протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами та інше.

У своїх рішеннях «Ірландія проти Сполученого Королівства» від 18.01.1978 року, «Коробов проти України» від 21.10.2011 року ЄСПЛ звертає увагу, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків.

Таким чином, дотримуючись принципу неупередженості та об'єктивності, відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280КУпАП суд, давши належну оцінку наявним у справі доказам у їх сукупності, дійшов обґрунтованих висновків про доведеність вини ОСОБА_1 «поза будь-яким розумним сумнівом» у вчиненні ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до положень ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, суд, у відповідності до положень статті 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, дані про особу правопорушника, його майновий стан, щире каяття, що підтверджується повним визнанням своєї вини у вчиненні вказаного правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст. ст. 172-6, 268, 277, 279, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню відповідно до ст. 36 КУпАП в межах санкції вказаної статті у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.,який необхідносплатити нарахунок UA198999980313090106000012477, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./21081100, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки - «00» Без деталізації за відомчою ознакою.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.00 коп., який необхідно сплати на рахунокUA308999980313181206000012477,населений пункт/територіальна громада/Станично-Луганська сільська ТГ, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./22030101, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), наявність відомчої ознаки «00» Станично-Луганський районний суд.

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.П. Дьоміна