Справа №430/2345/21
Провадження №3/430/837/21
14 грудня 2021року смт. Станиця Луганська
Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Дьоміна О.П., за участю секретаря Золкіної А.В., прокурора Шуліки Є.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Білокуракіне, Білокуракинського району, Луганської області, громадянки України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , фізичної особи-підприємця, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
До Станично-Луганського районного суду надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 згідно з якими вона, будучи депутатом Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області шостого скликання та відповідно до п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та абзацу 1 п. 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення», несвоєчасно 20.10.2021 року об 11 годині 50 хвилин, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, за формою, що визначається Національним агентством. Крім того, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 20.10.2021 року об 11 годині 55 хвилин, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою Станично-Луганського районного суду від 14.12.2021 року справу про адміністративне правопорушення №430/2345/21 (номер провадження 3/430/837/21) стосовно ОСОБА_1 за ч. 1. ст. 172-6 КУпАП та справа №430/2348/21 (номер провадження 3/430/838/21) стосовно ОСОБА_1 за ч. 1. ст. 172-6 КУпАП, об'єднані в одне провадження, присвоєно єдиний унікальний номер 430/2345/21 (номер провадження 3/430/838/21).
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину визнала, з протоколами про адміністративні правопорушення погодилася та пояснила, що рішенням Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області від 12.11.2010 року №1/1 були визнані її повноваження як депутата Передільської сільської ради шостого скликання. З вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції» вона була ознайомлена, про обов'язок подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік вона знала, оскільки про це її нагадувалося у сільській раді. В період часу з 01.01.2020 року по 01.06.2020 року вона постійно перебував вдома або на роботі. В зазначений період часу за межи країни не виїжджала, на стаціонарному або амбулаторному лікуванні у медичних закладах не перебувала. У 2020 році про свій обов'язок подання декларації за 2019 рік знала та намагалася здійснити подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, однак, через постійні перебої в роботі реєстру НАЗК їй так і не вдалося подати вказану декларацію у встановлений законом строк. ОСОБА_1 також додала, що у 2020 році свій електронний цифровий підпис вона не оновлювала, а строк дії попереднього ЕЦП сплив 19.03.2020 року. У вересні 2021 року ОСОБА_1 дізналася, що не виконала свій обов'язок щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а тому, зібравши усі необхідні документи, 20.10.2021 року оновила свій ЕЦП та в той же день успішно здійснила подання декларації за 2019 рік до сайту НАЗК. Крім того, ОСОБА_1 додала, що розпорядженням Щастинської міської ВЦА Щастинського району Луганської області від 12.03.2021 року №10 «Про початок реорганізації (припинення) та створення комісій з реорганізації, на ряду з іншими, Передільська сільська рада була реорганізована (припинена) шляхом приєднання до Щастинської ВЦА. Також, розпорядженням керівника Луганської обласної ВЦА від 01.03.2021 року №59-К ОСОБА_2 було призначено керівником Щастинської ВЦА з 02.03.2021 року. Таким чином, у зв'язку з тим, що Передільська сільська рада була реорганізована та увійшла до складу Щастинської ВЦА, ОСОБА_1 склала свої повноваження як депутат Передільської сільської ради. В період часу з 03.03.2021 року по 31.03.2021 року вона постійно перебував вдома або на роботі. В зазначений період часу за межи країни не виїжджала, на стаціонарному або амбулаторному лікуванні у медичних закладах не перебувала. ОСОБА_1 зазначила, що вона не була попереджена про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням). У жовтні 2021 року ОСОБА_1 дізналася, що не виконала свій обов'язок щодо подання декларації перед звільненням, а тому, зібравши усі необхідні документи за допомогою свого ЕЦП успішно здійснила подання декларації перед звільненням до сайту НАЗК 20.10.2021 року. Будь-яких інших поважних або технічних причин не подання декларацій за 2019 рік та перед звільненням у неї не було.
Прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до відповідальності та накласти стягнення у відповідності до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за №239 від 29.10.2021 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області та відповідно до п.п.«б» п.1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та абзацу 1 п. 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення», несвоєчасно 20.10.2021 року об 11 годині 50 хвилин, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за №240 від 29.10.2021року, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 20.10.2021 року об 11 годині 55 хвилин, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
З письмових пояснень ОСОБА_1 , доданих до протоколу №239 вбачається,що вона про свій обов'язок подання декларації за 2019 рік знала, однак, через постійні перебої в роботі реєстру НАЗК їй так і не вдалося подати вказану декларацію у встановлений законом строк. У вересні 2021 року ОСОБА_1 дізналася, що не виконала свій обов'язок щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а тому, зібравши усі необхідні документи, 20.10.2021 року оновила свій ЕЦП та в той же день успішно здійснила подання декларації за 2019 рік до сайту НАЗК.
Крім того, згідно письмових пояснень ОСОБА_1 , доданих до протоколу №240, у зв'язку з тим, що Передільська сільська рада була реорганізована та увійшла до складу Щастинської ВЦА, вона склала свої повноваження як депутат Передільської сільської ради. ОСОБА_1 зазначила, що вона не була попереджена про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням). У жовтні 2021 року ОСОБА_1 дізналася, що не виконала свій обов'язок щодо подання декларації перед звільненням, а тому, зібравши усі необхідні документи за допомогою свого ЕЦП успішно здійснила подання декларації перед звільненням до сайту НАЗК 21.10.2021 року.
Рішенням першої сесії шостого скликання Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області від 12.11.2010 року за №1/1 «Про інформацію голови сільської виборчої комісії» з додатком підтверджується факт того, що ОСОБА_1 була визнана депутатом Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області по округу №1.
Розпорядженням керівника Щастинської міської ВЦА №10 від 12.03.2021 року «Про початок реорганізації (припинення) та створення комісій з реорганізації», було розпочату процедуру реорганізації (припинення) шляхом приєднання до Щастинської міської ВЦА Щастинського району Луганської області у тому числі й Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області.
Згідно відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подала декларацію за 2019 рік лише 20.10.2021 року об 11 годині 50 хвилин, а декларація перед звільненням нею була подана 20.10.2021 року об 11 годині 55 хвилин.
Перевіркою сайту Акредитований центр сертифікації ключів встановлено, що ОСОБА_1 отримала електронний цифровий ключ в АЦСК «Приватбанк» 20.10.2021 року.
Згідно відомостей, зазначених в ІТС Реєстр ОСОБА_1 подавала щорічні декларації за 2017, 2018 роки в установлений Законом строк, тобто 29.03.2018 року та 26.03.2019 року, що свідчить про її обізнаність з вимогами ЗУ "Про запобігання корупції".
З листа керівника Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації НАЗК вбачається, що у період з 17:00 03.01.2020 по 12:40 04.01.2020 мала місце помилка у відсутності доступу до персонального кабінету та ненадходженням листів з посиланням для зміни кваліфікованого електронного підпису. Також вказано, що з 09:00 15.01.2020 по 12:25 15.01.2020 при спробі подання або збереження документів в ІТС Реєстр виникла помилка «Помилка. Не вдалося з'єднатися з сервером. Спробуйте пізніше». Крім того зазначено, що з 10:00 11.03.2020 у окремих користувачів на етапі автентифікації та при спробах подання і збереження документів в ІТС Реєстр виникали помилки, які були усунуті 12.03.2020 о 16:00. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр у запитуваний період, не зафіксовано.
З листа заступника керівника Управління - керівника Відділу із забезпечення роботи державних реєстрів НАЗК Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації НАЗК вбачається, що у зв'язку із проведенням програмно-технічного обслуговування ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 15.01.2021 року у період з 17:00 до 22:58, та 21.01.2021 року у період з 09:00 до 12:28. У зв'язку з проведенням переналаштування комутаційного обладнання ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 02.02.2021 року у період з 13:09 до 14:19. Через помилки у роботі програмного забезпечення ІТС Реєстр ,у період з 15:43 по 22:02 25.0.32021 року доступ до його публічної частини та частини для доступу до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування було частково обмежено. Також, у розділі ІІ, поданих суб'єктами декларування в цей проміжок часу до ІТС Реєстр декларацій, відбулося некоректне відображення інформації у його публічній частині та персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування. Помилку із некоректним відображенням розділу ІІ декларацій у персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування в ІТС було усунуто 30.03.2021 року о 14:54.
Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр у період з 01.01.2021 року по 01.04.2021 року, не зафіксовано.
Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен повинен неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП встановлена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З об'єктивної сторони дане адміністративне правопорушення полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Диспозиція цієї норми за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм.
Так, примітка до ст. 172-6 КУпАП, вміщуючи вказівку на суб'єкт цього правопорушення, відсилає правозастосувача до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2 ст. 45 Закону, в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно-правових актів, що наповнює норму ч. 1 ст. 172-6 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.
Відповідно до підпункту «б» п. 1ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» - суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є в тому числі і депутати сільських рад.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно до п.п. 2 п. 5 ІІ розділу «Формування та ведення Реєстру» Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,затвердженого Рішенням НАЗК 10.06.2016 року №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 року за №1300/34271, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Подання вказаної Декларації відбувається згідно порядку, затвердженому рішенням за №3 НАЗК від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» за №530-IX від 17.03.2020 року внесені зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема і до Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пункт 2-1 такого змісту:
- декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Крім того вказано, що суб'єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої статті 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 цього Закону у зв'язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.
При цьому слід зауважити, що під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту НАЗК, витребуванням відомостей, потрібних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.
Таким чином, для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.
Як вже зазначалося вище в ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (з відповідними змінами згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» за №530-IX від 17.03.2020 року») визначено кінцевий термін (часові межі), коли уповноважені на те особи зобов'язані подати декларацію, зокрема вміщено формулювання «до 1 червня». Тобто, законодавчо наявний чітко визначений термін подання даного виду декларації.
З вищенаведеного слідує, що ОСОБА_1 , будучи на час подачі декларації депутатом Передільської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області, тобто суб'єктом декларування відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, оприлюднивши її на офіційному веб-сайті НАЗК лише 20.10.2021 року. Крім того, ОСОБА_1 в порушення вимог Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК 10.06.2016 року №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 року за №1300/34271, не подала декларацію перед звільненням протягом двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Будь-яких об'єктивних причин, які б унеможливлювали виконання ОСОБА_1 вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль», абзацу 1 п. 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону за №1700-VII та п.п. 2 п. 5 ІІ розділу «Формування та ведення Реєстру» Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК 10.06.2016 року №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 року за №1300/34271, не встановлено.
Відповідно до ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції України і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Адміністративне правопорушення завжди є протиправною дією (бездіяльністю)тобто діянням, забороненим законом або іншим нормативним правовим актом. Громадянин, що вчиняє протиправну дію, порушує свій конституційний обов'язок, оскільки норми ч. 1 ст. 68 Конституції України встановлюють, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Суд вбачає у діях ОСОБА_1 вищевказані ознаки.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема і протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами та інше.
У своїх рішеннях «Ірландія проти Сполученого Королівства» від 18.01.1978 року, «Коробов проти України» від 21.10.2011 року ЄСПЛ звертає увагу, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків.
Таким чином, дотримуючись принципу неупередженості та об'єктивності, відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд, давши належну оцінку наявним у справі доказам у їх сукупності, дійшов обґрунтованих висновків про доведеність вини ОСОБА_1 «поза будь-яким розумним сумнівом» у вчиненні нею адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, суд, у відповідності до положень статті 33 КУпАП, враховує характер вчинених правопорушень, ступінь вини, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, його майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, встановленої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП..
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст. ст. 172-6, 268, 277, 279, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню відповідно до ст. 36 КУпАП в межах санкції вказаної статті у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп., який необхідно сплатити на рахунок UA198999980313090106000012477, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./21081100, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки - «00» Без деталізації за відомчою ознакою.
Стягнути зі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00коп., який необхідно сплати на рахунокUA308999980313181206000012477,населений пункт/територіальна громада/Станично-Луганська сільська ТГ, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./22030101, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), наявність відомчої ознаки «00» Станично-Луганський районний суд.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.П. Дьоміна