Ухвала від 26.11.2021 по справі 452/3750/21

Справа № 452/3750/21

УХВАЛА

судового засідання

26 листопада 2021 року м.Самбір

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

у складі: головуючого судді Казана І.С.,

при секретарі Кафтан О.Ю.,

із участю: позивача ОСОБА_1 ,

відповідача ОСОБА_2 ,

представника третьої особи ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Самборі Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини, -

ВСТАНОВИВ:

Під час судового розгляду зазначеної цивільної справи позивач підтримала власний позов і водночас наполягала на питанні розірвання шлюбу, пояснила, що переконана у власній позиції, що шлюб носить формальний характер із 15 вересня цього року. Відповідач по суті позов заперечив, оскільки по тепер має надію відновити сімейні відносини з дружиною, а за основне із-за інтересів їх спільної дитини; дійсної причини у зв'язку з чим їх шлюб розпадається йому невідомо і, у випадку якщо позивач наполягає, то він міг би погодитись на розвід, але залишається із думкою повернення до нормальних відносин із дружиною.

Аналізуючи пояснення сторін та матеріали цивільної справи, суд прийшов до переконання в необхідності надати сторонам строк для примирення, а розгляд справи слід зупинити виходячи з наступного:

Сторони уклали шлюб 22.09.2017 року, від якого у них народилася дочка ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , котра проживає із позивачем.

Позивач у поясненні підтримала питання припинення шлюбу внаслідок його розірвання у судовому порядку, в зв'язку з чим вважає існування їх шлюбу останніх два місяці формально; щодо визначення місця проживання дитини просила залишили без розгляду. У свою чергу відповідач частково погодився із позицією позивача про його дещо неправильне ставлення до неї, оскільки підтримав питання, що мало часу їй приділяв; висловив думку, що постійно буде очікувати на повернення до сімейних відносин і спільного виховання дочки.

Тому, з'ясувавши обставини справи під час її провадження, суд прийшов до висновку про необхідне вжити заходи для збереження сім'ї та надати сторонам строк для примирення. Суд переконаний, що сім'я ще не розпалася, оскільки є можливим відновлення сімейно-шлюбних відносин.

У відповідності до ст. 111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.

Згідно ч. 7 ст. 240 ЦПК України у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.

Відповідно до ст. 251 Цивільного процесуального Закону України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення; за приписами ст. 253 цього кодексу провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому пунктом 4 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до закінчення строку для примирення, визначеного судом; поновлення провадження у справі відповідно до ст. 254 ЦПК України відбувається за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.

Щодо позову в частині місця проживання дитини суд залишає зазначене без розгляду, оскільки відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Керуючись ч. 7 ст. 240, ст. 257 ЦПК України, ст. 111 СК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 про визначення місця проживання дитини залишити без розгляду та роз'яснити позивачу її право на можливість повторного звернення із даним питанням після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду.

Зупинити розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, призначивши подружжю строк для примирення.

Поновити провадження у цивільній справі про розірвання шлюбу та продовжити розглядати у Самбірському міськрайонному суді Львівської області 24 грудня 2021 року об 11.00год.

У судове засідання викликати сторони; попередити обидвох про наслідки неявки.

Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження та залишення позовної вимоги без розгляду до Львівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів із дня її проголошення.

Суддя

Попередній документ
101843705
Наступний документ
101843707
Інформація про рішення:
№ рішення: 101843706
№ справи: 452/3750/21
Дата рішення: 26.11.2021
Дата публікації: 15.12.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
26.11.2021 10:45 Самбірський міськрайонний суд Львівської області
24.12.2021 11:00 Самбірський міськрайонний суд Львівської області