Справа № 132/3858/21
3/132/2179/21
Іменем України
13.12.2021 м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Ставнійчук С.В., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП не відомий, за ч.1 ст.173-2 КУпАП,
встановила:
До Калинівського районного суду Вінницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ 441371 від 30.10.2021 р. щодо ОСОБА_1 за ч.1ст.173-2 КУпАП, який підлягає поверненню органу поліції для належного оформлення з огляду на наступне.
Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015р. № 1376 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.12.2015р. за № 1496/27941, встановлені вимоги щодо їх оформлення.
За п.15 р.ІІ «Документування адміністративних правопорушень» Інструкції, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
В порушення зазначених вище вимог матеріали справи містять докази, а саме копії документів, (протокол прийняття заяви про кримінальне провопорушення та іншу подію, пояснення ОСОБА_2 які не засвідчені належним чином, неналежної якості друку, з яких неможливо встановити їх зміст.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Уповноважений орган (посадова особа), яка при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до статті 280 КУпАП зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Наявність перелічених недоліків, унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до пункту 12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 р. № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративне правопорушення», норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Виходячи з викладеного, враховуючи недоліки допущені при оформленні даного протоколі і те, що строк накладення адміністративного стягнення не сплив, вважаю, що протокол слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 та 284 КУпАП, суддя,
постановила:
Адміністративний матеріал про вчинення правопорушення ОСОБА_1 , передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП повернути до відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Ставнійчук