№ 207/3866/21
№ 3/207/1008/21
10 грудня 2021 року суддя Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Подобєд О.К., розглянувши матеріали, які надійшли з Камянського районного управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянки України, директор Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №45 «Краплинка» Кам'янської міської ради, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
22.07.2021 об 14.00 годині в приміщеннях Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №45 «Краплинка» Кам'янської міської ради, що розташоване, за адресою: м. Кам'янське, пров. Ярославський, 5 порушила «Правила техногенної безпеки» та не виконала п.3 припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №81 від 26.03.2021 порушення виникло в 2015 році та є триваючим.
ОСОБА_1 просила справу закрити у зв'язку з малозначністю, оскільки не виконала даний припис у зв'язку з відсутністю державного фінансування цієї сфери.
Відповідно до п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Отже, як встановлено судом, адміністративне правопорушення ОСОБА_1 було вчинене 22.07.2021 року, тому на момент розгляду справи по суті закінчились строки, передбачені ст.38 КУпАП, що відповідно до вимог п.7 ст.247 КУпАП є підставою для закриття провадження в справі.
При цьому, п.7 ч.1 ст.247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення, а тлумачення цієї норми дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи, у т.ч. й вини особи у його вчиненні.
Таким чином, суддя вважає, що поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох рішень в одній постанові буде свідчити про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Враховуючи те, що з дня вчинення правопорушення минуло три місяці, а також, з огляду на те, що вказане адміністративне правопорушення не є триваючим, тому в силу ч.2 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення відносно ОСОБА_1 не може бути накладено, а адміністративна справа підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 247 п.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 188-16 КУпАП - закрити у зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська.
Суддя О.К. Подобєд