Справа №: 671/2031/21
10 грудня 2021 року суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Ніколова С.В., розглянувши в м. Волочиську справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Авратин Волочиського району Хмельницької області, мешканця АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
встановила :
До суду від ВП №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Вивчивши адміністративні матеріали, приходжу до висновку, що їх слід повернути до відділу поліції №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення.
Підставою для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 690676 від 28.10.2021 року, складений поліцейським ВП №2 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області капралом поліції Миколюком Р.В.
Розглядаючи дану справу, суд враховує, що протокол про адміністративне правопорушення є документом, що засвідчує факт неправомірних дій та одним з основних джерел доказів, тому в ньому повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, а також дані, необхідні для розгляду справи по суті.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Будь-яке обвинувачення особи має бути конкретним, зрозумілим та підтверджено належними, достовірними та допустимими доказами.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 690676 від 28.10.2021 року вбачається, що 28 жовтня 2021 року близько 15 год. 10 хв. ОСОБА_1 в с. Курилівка по вул. Центральній, 10, перебував на вулиці без документів, що посвідчують особу або підтверджують громадянство чи його спеціальний статус, чим порушив п.п.2 п.2-2 постанови КМ України від 17.02.2021 року, 09.12.2020 року № 1236, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до виписаних у ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, який є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП.
Так, частина 1 статті 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Отже, диспозиція цієї статті є бланкетною (відсилочною) не конкретизованою, а такою, що скеровує до норм законодавства України, актів органів місцевого самоврядування, які регулюють питання боротьби з інфекційними хворобами.
Встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 №690676 від 28.10.2021 року в графі, визначеній для написання складу адміністративного правопорушення, містяться дописування та виправлення в написанні нормативного акту, порушення якого інкримінується ОСОБА_1 , а саме щодо підпункту та пункту постанови, зазначено дві дати постанови КМ України: 17.02.2021 року та 09.12.2020 року.
Дані порушення закону є істотними, а тому матеріали справи слід повернути до відділу поліції №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання, під час якого необхідно усунути вищевказані недоліки з врахуванням вимог чинного законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44-3 ч. 1, 245, 252, 254, 255, 256, 268, 277, 278, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
п ос т а н о в и в :
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП повернути до відділу поліції №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання, в ході якого слід усунути зазначені в описовій частині постанови недоліки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: