01.12.2021 Єдиний унікальний номер 205/9253/21
3/205/4005/21
Іменем України
01 грудня 2021 року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Таус М.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Відділення поліції №3 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, який мешкає у АДРЕСА_1 , за ч.2 ст. 187 КУпАП, -
У відношенні ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 29.09.2021 року за ч. 2 ст. 187 КУпАП, відповідно до якого ОСОБА_1 28.09.2021 року з 09 год 00 хв до 18 год 00 хв була відсутня на реєстрації в ВП №3 ДРУП за адресою Павлова, 3/5, чим порушила правила адміністративного нагляду.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнала та просила суд закрити справу відносно неї за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення, суду пояснила, що з 29.09.2021 року до 04.10.2021 року вона хворіла, на підтвердження чого надала довідку з Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги №6.
За таких обставин слід зазначити, що статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено право на справедливий суд, коли кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом
У відповідності до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.
Правилами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозиція ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Частина 1 ст. 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Стаття 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», містить перелік декількох обов'язків піднаглядних.
У зв'язку з цим слід зазначити, що згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ) як джерело права.
Зокрема, в контексті рішення ЄСПЛ «Надточій проти України» (рішення від 15.05.2008, заява N7460/03) правопорушення, яке розглядається, має ознаки, притаманні «кримінальному обвинуваченню» у значенні статті 6 Конвенції, що вимагає дотримання стороною обвинувачення, яку в цій справі представляє автор протоколу про адміністративне порушення, відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини обвинуваченого. Санкція ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачає досить суворе стягнення у вигляді адміністративного арешту, а тому дана справа про адміністративне правопорушення розглядається з дотриманням стандартів ЄСПЛ, притаманних кримінальному провадженню.
У відповідності до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Незважаючи на вимоги ч. 2 ст. 251 КУпАП та зазначене рішення ЄСПЛ протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей щодо порушення конкретного пункту ухвали суду з його назвою і відповідними реквізитами, якою було встановлено адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_1 , враховуючи й те, що суд не має права встановлювати нові дані та відомості, які не зазначені в фабулі протоколу про адміністративне правопорушення.
Крім того, в справі відсутні конкретні дані, що характеризують ОСОБА_1 , зокрема, чи притягався вона раніше до адміністративної відповідальності за ст. 187 КУпАП і чи було її піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених ст. 187 КУпАП, оскільки її дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що 29.09.2021 року не з'явилася на реєстрацію до ВП №3 ДРУП ГУНП у Дніпропетровській області, оскільки хворіла.
Відповідно до довідки виданої КНП ДМР Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги №6 ОСОБА_1 у період з 29 вересня 2021 року до 04 жовтня 2021 року перебувала на амбулаторному лікуванні, тобто 29 вересня 2021 року вона не з'явилася на реєстрацію до ВП №3 ДРУП ГУНП у Дніпропетровській області з поважних причин.
Відповідно до вимог п. 1) ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, оскільки протокол про адміністративне правопорушення, який визначає межі судового розгляду, не містить відомостей щодо конкретних фактів порушення ОСОБА_1 визначених для останньої правил адміністративного нагляду, що могло би підтверджувати наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 КУпАП, в діях останньої, а тому провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП,
На підставі п. 1) ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП закрити, у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови
Апеляційна скарга, подаються до відповідного апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя М.М. Таус