Постанова від 07.12.2021 по справі 208/5588/21

справа № 208/5588/21

№ провадження 3/208/2588/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

07 грудня 2021 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Ізотов В.М., за участю секретаря судового засідання Вілкової Ю.В., прокурора Кам'янської окружної прокуратури Лєбєдєвої І.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за протоколом № 587 від 24.06.2021 року відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_2 , виданий Дніпровським районним відділом в м. Кам'янське ГУДМС у Дніпропетровській області 17.01.2019 року, працюючого на посаді директора Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Благоустрій», зареєстроване місце проживання - АДРЕСА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

02.07.2021 року в провадження Заводського районного суду м. Дніпродзержинська надійшов означений протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , суду зазначив, що не мав умислу на неподання декларації, раніше ним подавалась декларація за типом кандидата на посаду, з того часу відображені ним відомості не змінились, тому вважав, що подання щорічної декларації від нього не вимагається. 01.04.2021 року йому зателефонував начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами КМР та повідомив про необхідність подання щорічної декларації, що він і зробив у той же день.

Зауважує, що потребує допомоги адвоката, надав копію договора з адвокатом Поршиком М.В., який, за його словами, наразі зайнятий у іншому провадженні, відмовився від участі у судових дебатах.

Прокурор Кам'янської окружної прокуратури Лєбєдєва І.О. вважала позицію ОСОБА_1 зловживанням правом, оскільки йому раніше надавався час для залучення захисника, прохала притягнути його до адміністративної відповідальності за інкримінованою статтею з огляду на наявність належних та допустимих доказів його винуватості та накласти адміністративне стягнення.

Вирішуючи клопотання ОСОБА_1 про повторне відкладення судового засідання з огляду на неявку захисника, суд враховує наступне.

24.06.2021 року ОСОБА_1 отримав під підпис копію протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 587, відповідно, був обізнаний з суттю інкримінованого йому діяння.

02.07.2021 року в провадження Заводського районного суду м. Дніпродзержинська надійшов означений протокол. У судові засідання ОСОБА_1 неодноразово не з'являвся, був примусово доставлений до суду поліцією лише 25.11.2021 року, де заявив клопотання про ознайомлення з матеріалами справи та залучення захисника. Означене клопотання судом було задоволене, ОСОБА_1 був наданий час до 02.12.2021 року, 09:30 год., про що він був повідомлений під розписку.

01.12.2021 року ОСОБА_1 під розписку був ознайомлений з матеріалами справи, однак в судове засідання, призначене на 02.12.2021 року о 09:30 год., не з'явився. Був примусово доставлений до суду 07.12.2021 року, де знову повідомив про необхідність залучення захисника.

Чинна редакція Кодексу України про адміністративні правопорушення вказує, що провадження в справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, не вимагає обов'язкової участі захисника. Право на захист не є абсолютним, ОСОБА_1 з 24.06.2021 року знав про суть інкримінованого йому правопорушення та за час, наданий судом - з 25.11.2021 р. по 02.12.2021 р. - та після його неявки - до 07.12.2021 р. - мав реальну та достатню можливість залучити захисника.

Сукупність та характер діянь ОСОБА_1 свідчать про умисел на ухилення від адміністративної відповідальності шляхом перешкоджання судовому провадженню до спливу строку накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Документальне підтвердження виявлення всіх ознак правопорушення у справі зафіксовано 22.06.2021 року, відповідно, строк накладення адміністративного стягнення спливає 22.12.2021 року, тому, враховуючи надання ОСОБА_1 достатніх можливостей скористатись правом на залучення захисника та з метою унеможливлення подальшого перешкоджання ним судовому провадженню, справа підлягає розгляду по суті.

Статтями 251, 280 КУпАП визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до абз. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Абз. 1 ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України визначає, що юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права, а абз. 3 ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України закріплює, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Ч. 2 ст. 169 Цивільного кодексу України передбачено, що територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.

Відповідно до статуту Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Благоустрій» затвердженого рішенням міської ради від 22.06.2018 №1128-.25/VІІ, є комунальним унітарним підприємством, створеним Кам'янської міською радою відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України. Власником та засновником Комунального підприємства є територіальна громада м. Кам'янського в особі Кам'янської міської ради. Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові (поточні) та валютні рахунки у банківських установах, має круглу печатку та штамп зі своєю повною назвою, інші печатки.

Таким чином, Комунальне підприємство Кам'янської міської ради «Благоустрій» є юридичною особою публічного права.

Згідно розпорядження голови Кам'янської міської ради від 18.02.2021 №55-р «ос» (http://so.kam.gov.ua/ua/treezas_so/pg/190221390904210_d7/) «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_2 призначено на посаду.

Також згідно отриманих даних з публічного сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів Опендатабот (https://opendatabot.ua/c/40029491#history-frombot) вбачається, що відповідно до внесених змін реєстраційної інформації від 23.02.2021 було зміненко директора Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Благоустрій» з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_1 ».

Відповідно до відкритих даних на офіційному сайті Кам'янської міської ради http://kam.gov.ua/ua/st/pg/291220149142614_p18/print/page/ зазначений список комунальних підприємств та закладів міської ради, серед яких міститься Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Благоустрій», де керівником даного підприємства зазначено ОСОБА_1 .

Відповідно до п. 3 Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від11 серпня 2016 р. №3 (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 року №18, від 30.09.2016 року №57 та від 03.11.2016 №106). У цілях визначення суб'єктів, на яких поширюється дія Закону (відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини першої статті 3 Закону), під «посадовими та службовими особами інших державних органів» слід розуміти працівників державних органів, які здійснюють функції представників влади або обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.

Під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов'язків) відповідного працівника.

Організаційно-розпорядчі функції (обов'язки) - це обов'язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).

Відповідно п. 5.1. статуту Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Благоустрій», управління Підприємством здійснюють:

- Засновник - Кам'янська міська рада та виконавчі органи, уповноважені Засновником, вказані в п. 9.1. цього Статуту;

- Директор.

Згідно п. 5.4. цього ж статуту Директор Підприємства відповідно до компетенції здійснює оперативне керівництво всією поточною діяльністю Підприємства. Подає на затвердження проекти програм і планів, передбачених цим Статутом, а також звіти про їх виконання. Без довіреності (доручення) діє від імені Підприємства, представляє його інтереси у вітчизняних, іноземних підприємствах та організаціях, установах, органах влади і місцевого самоврядування. Видає довіреності, відкриває в банківських установах рахунки. Видає накази, розпорядження, інші розпорядчі акти, які є обов'язковими для виконання всіма працівниками Підприємства. Укладає контракти та договори, розробляє штатний розпис та узгоджує його в порядку, передбаченому цим Статутом. Приймає i звільняє робітників відповідно до штатного розпису. Вживає заходи заохочення i накладає дисциплінарні стягнення відповідно до законодавства. Вирішує питання збереження та ефективного використання майна Підприємства. Затверджує внутрішні положення Підприємства, організовує виконання виробничих програм, договірних та інших зобов'язань. Контролює режим праці та відпочинку працівників Підприємства. Звітує перед Засновником або уповноваженим ним органом з питань діяльності. Вчиняє будь-які інші дії, необхідні для здійснення господарської діяльності Підприємства, за винятком тих, що відповідно до Статуту повинні бути узгоджені з іншим державним органом або органом місцевого самоврядування. Несе персональну відповідальність за збереження та ефективне використання комунального майна, тощо.

Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Благоустрій» є посадовою особою юридичної особи публічного права і відповідно до положень підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.

Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Благоустрій», будучи, згідно з п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3 та ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII (далі по тексту - Закон №1700-VII), суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, в порушення обов'язкових строків подання декларації за 2020 рік у встановлений термін до 01 квітня 2021 року, без поважних причин, несвоєчасно подав на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) декларацію за 2020 рік, а саме 01.04.2021 о 12 год. 44 хв., чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Частиною першою ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 10.06.2016 № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи. Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону № 1700-VII відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;

- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону № 1700-VII (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 15 серпня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону № 1700-VII відповідальне та особливо відповідальне становище.

Якщо особа, у якої виник обов'язок подати декларацію «кандидата на посаду», незалежно від обставин вже подала декларацію за минулий рік будь-якого типу, декларація «кандидата на посаду» за цей період не подається.

Водночас якщо подана декларація «кандидата на посаду» охоплювала попередній звітний рік, а в особи виник обов'язок подати декларацію «щорічна» за той самий звітний період, то особа зобов'язана подати декларацію «щорічна».

Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 рішення Національного агентства від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» «особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством».

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону, якими встановлено, що декларації, які відповідно до ст. 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.

Таким чином, граничний термін подання декларацій встановлено Законом та обмежено у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення, що повністю узгоджується із положенням ч.ч. 2, 3 ст. 251 та ч. 2 ст. 252 Цивільного кодексу України.

До того ж положення ч. 5 ст. 254 Цивільного кодексу України не можуть бути застосовані до визначення своєчасності подання декларацій, оскільки Законом не встановлено строк подання декларації роками, місяцями, тижнями, днями або годинами, а обмежено конкретною календарною датою.

Зважаючи на вище викладені норми законодавства, а також беручи до уваги загальновідомий факт моменту настання календарної дати, зазначаємо, що декларації які були подані до Реєстру до 23 години 59 хвилин 31 березня (включно) (до 23 години 59 хвилин (включно) 31 травня - для декларацій, які подаються у 2020 році), вважаються такими що подані вчасно. Декларації, які були подані до Реєстру до 00 години 00 хвилин 01 квітня (включно і пізніше) (до 00 години 00 хвилин 01 червня (включно і пізніше)- для декларацій, які подаються у 2020 році), вважаються такими, що подані із порушенням термінів встановлених ч. 1 ст. 45 Закону, за що ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність.

За результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за 2020 рік 01.04.2021 о 12 год. 44 хв.

Також відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 у період з 01.01.2021 по 01.04.2021 зазначено, що декларацію за 2020 рік було подано 01.04.2021 о 12 год. 44 хв. 50 сек. Активних дій направлених на подання декларації за минулий 2020 рік як директора до 01.04.2021 ОСОБА_1 не здійснював.

Відповідно до офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Отже, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Благоустрій», будучи суб'єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3, ч.1 ст. 45 Закону суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію за 2020 рік лише о 12 год. 44 хв. 01.04.2021.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Судом не встановлено обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність особи, що притягається до адміністративної відповідальності. Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП. Керуючись ст. 33-35, 40-1, 172-6, 251, 252, 283-285 КУпАП, суддя -

постановив:

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює грошовій сумі розміром 850 грн (вісімсот п'ятдесят гривень).

На підставі ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України (банківські реквізити доступні на офіційному веб-сайті суду https://zv.dp.court.gov.ua/sud0415/).

На підставі ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, який становить 1 700 грн (одна тисяча сімсот гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 грн (чотириста п'ятдесят чотири гривні).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.

Суддя Ізотов В.М.