Ухвала від 09.12.2021 по справі 626/3322/21

Справа № 626/3322/21

Провадження № 1-кс/626/1251/2021

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

09 грудня 2021 року м. Красноград

Слідчий суддя Красноградського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Красноградського РВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, яке погоджено прокурором, в рамках кримінального провадження №12021221090000593 від 19.11.2021 за ч.1 ст.286 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

08.12.2021 року до суду надійшло клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів у даному кримінальному провадженні, на обґрунтування якого останній зазначає, що 18.11.2021 о 14:32 до ЧЧ Красноградського РВП ГУНП в Харківській області надійшло повідомлення про те , що 18.11.2021 о 14:32 за адресою: м.Красноград, перехрестя вулиць Полтавська та Короленка відбулося зіткнення автомобіля Toyota Corolla сірого кольору, з реєстраційним номером НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_4 та мотоцикла ІШПК-4 помаранчевого кольору, з реєстраційним номером НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_5 . В результаті даного зіткнення гр. ОСОБА_6 отримав пошкодження у вигляді перелома ребер.

Відповідні відомості згідно з чинним кримінальним процесуальним законодавством 19.11.2021 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021221090000593 за попередньою правовою кваліфікацією ч.1 ст.286 КК України.

В ході досудового розслідування було встановлено, що з 18.11.2021 року по 25.11.2021 року ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебував на стаціонарному лікуванні у хірургічному відділенні ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до матеріалів кримінального провадження документальне підтвердження історії хвороби ОСОБА_6 має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також враховуючи те, що орган досудового розслідування не має можливості в інший спосіб всебічно, повно і неупереджено дослідити всі обставини кримінального провадження, як того вимагає ч.2 ст 9 КПК України, виникла необхідність отримати медичну карту стаціонарного хворого ОСОБА_6 для подальшого призначення та проведення судово - медичної експертизи. Оригінали документів можуть бути використані в якості речових доказів.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 91 - 93 КПК України одними із обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні є подія кримінального правопорушення, винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив та вид і розмір шкоди завданої кримінальної правопорушення. Обов'язок доказування вищевказаних обставин покладається на слідчого, прокурора та в установлених випадках -на потерпілого. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів зокрема шляхом проведення слідчих дій, витребування висновків судових експертиз.

Як передбачено ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

В своєму клопотанні слідчим доведено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться мова в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається з клопотанням, може бути виконане.

Документи про тимчасовий доступ до яких заявлено клопотання, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , які у сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані не можливо.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст.160 КПК України, матеріали клопотання містять достатні дані про здійснення слідчим СВ Красноградського РВП ГУ НП досудового розслідування даного кримінального правопорушення, а також приймаючи до уваги те, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно надати дозвіл щодо тимчасового доступу до речей і документів, які зазначені в клопотанні.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст.132, ч.ч.5-7 ст.163 КПК України, підстави до задоволення внесеного слідчим клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Красноградського РВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №12021221090000593 від 19.11.2021 за ч.1 ст.286 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому СВ Красноградського РВП ГУНП в Харківський області лейтенанту поліції ОСОБА_3 до тимчасового доступу та вилучення медичної карти стаціонарного хворого (форма № 003/о) на ім'я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Зобов'язати володільця документів, а саме ІНФОРМАЦІЯ_4 надати тимчасовий доступ до зазначених документів.

Роз'яснити особам, які повинні надати доступ до речей і документів, що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Красноградського районного суду ОСОБА_1

Попередній документ
101814181
Наступний документ
101814183
Інформація про рішення:
№ рішення: 101814182
№ справи: 626/3322/21
Дата рішення: 09.12.2021
Дата публікації: 21.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Берестинський районний суд Харківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (08.12.2021)
Дата надходження: 08.12.2021
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДУДЧЕНКО ВІТАЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
суддя-доповідач:
ДУДЧЕНКО ВІТАЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ