Ухвала від 09.12.2021 по справі 913/672/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

09 грудня 2021 року м.Харків Справа № 913/672/21

Провадження №33/913/672/21

За позовом заступника керівника Луганської обласної прокуратури (вул.Б.Ліщини, 27, м.Сєвєродонецьк, Лугнаська область, 93405) в інтересах держави в особі Луганської обласної державної адміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації (пр-т. Центральний, буд. 59, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400)

до відповідача: Нижньодуванської селищної ради Сватівського району Луганської області (вул.Каштанова, буд.79, смт.Нижня Дуванка, Сватівський район, Луганська область, 92612)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Державне підприємство “Білокуракинське лісомисливське господарство” (вул.Магістральна, буд. 2, смт. Білокуракине, Луганська область, 92200)

про витребування земельної ділянки

Суддя Драгнєвіч О.В.

Секретар судового засідання Баштова М.О.

У засіданні брали участь:

від органу прокуратури: від органу прокуратури: прокурор відділу Харкіської обласної прокуратури Кадацька Д.М., службове посвідчення №058455 від 03.12.2020;

від позивача: Лавренова А.В. головний спеціаліст сектору правового забезпечення Департаменту (в порядку само представництва);

від відповідача: представник не прибув;

третьої особи: представник не прибув.

ВСТАНОВИВ:

Заступник керівника Луганської обласної прокуратури звернувся до Господарського суду Луганської області з позовом в інтересах держави в особі позивача Луганської обласної державної адміністрації - обласної військово - цивільної адміністрації до Нижньодуванської селищної ради, в якому просить витребувати на користь держави в особі Луганської обласної державної адміністрації - обласної військово - цивільної адміністрації з незаконного володіння Нижньодуванської селищної ради Сватівського району Луганської області земельну ділянку лісогосподарського призначення площею 112,2850 га з кадастровим номером 4425486500:06:004:0130.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що земельна ділянка площею 114,2850 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0123 незаконно вибула з володіння Луганської обласної державної адміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації та була передана у комунальну власність Нижньодуванської селищної ради Сватівського району Луганської області на підставі наказів Головного управління Держгеокадастру у Луганській області № 4215-сг від 20.12.2019, № 3-ОТГ від 07.12.2020, акту приймання-передачі земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

В подальшому, за результатами поділу вищевказаної земельної ділянки утворено 2 земельні ділянки: площею 2 га, кадастровий номер 4425486500:06:004:0129 та площею 112,2850 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0130.

При цьому, з урахуванням того, що земельна ділянка з кадастровим номером 4425486500:06:004:0129 не накладається на землі лісогосподарського призначення і знаходиться за межами державного лісового фонду, витребуванню з чужого незаконного володіння Нижньодуванської селищної ради підлягає земельна ділянка лісогосподарського призначення площєю 112,2850 га, кадастровий номер 4425486500:06:004:0130.

Прокурор посилається на неправомірність передачі земельних ділянок лісового фонду із державної у комунальну власність Нижньодуванської селищної ради Сватівського району Луганської області та зміну цільового призначення - на сільськогосподарські угіддя, без згоди Державного підприємства “Білокуракинське лісомисливське господарство”, яке є постійним користувачем земельної ділянки, та розпорядника вказаної категорії землі, оскільки передумовою виникнення права власності на земельну ділянку за певних обставин має бути рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, які діють від імені власника, про передання у власність земельної ділянки.

Відсутність спрямованого на відчуження спірної земельної ділянки рішення уповноважного органу державної влади - Луганської обласної державної адміністрації - означає, що держава, як власник, волю (згоду) на її відчуження не виявляла, а тому вона вибула з володіння власника поза його волею - без прийняття ним відповідного рішення.

Враховуючи положення ст.57 ЗК України, ст.31 ЛК України, Луганська обласна державна адміністрація згідно зі ст. ст. 387, 388 Цивільного кодексу України має право на витребування від Нижньодуванської селищної ради земельної ділянки, яка вибула з її володіння поза волею та була набута у комунальну власність та перебуває в розпорядженні Нижньодуванської селищної ради Сватівського району Луганської області.

Частинами 3, 4 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом до іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль за використанням та охороною земель, лісів, надр, води, атмосферного повітря, рослинного і тваринного світу та інших природних ресурсів.

Згідно з ч. 1 ст. 57 Земельного кодексу України земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства.

Відповідно до ч. 2 ст. 84 Земельного кодексу України право державної власності на землю набувається і реалізується державою через органи виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.

Статтями 7, 8 Лісового кодексу України визначено, що ліси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України. Право державної власності на ліси набувається і реалізується державою в особі Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій відповідно до закону.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 31 Лісового кодексу України визначено, що обласні державні адміністрації у сфері лісових відносин у межах своїх повноважень на їх території передають у власність, надають у постійне користування для ведення лісового господарства земельні лісові ділянки, що перебувають у державній власності, на відповідній території.

З аналізу зазначених норм законодавства вбачається, що землі лісогосподарського призначення, які за матеріалами лісовпорядкування знаходяться у користуванні державних лісогосподарських підприємств, належать до державної власності та перебувають у розпорядженні обласних державних адміністрацій.

В даному випадку прокурор посилається на те, що Луганська обласна державна адміністрація - обласна військово-цивільна адміністрація є суб'єктом владних повноважень, наділена повноваженнями вживати заходи щодо усунення виявлених порушень та є належним позивачем, з огляду на на те, що відбулося незаконне розпорядження спірною земельною ділянкою, яка належить до земель державної власності лісогосподарського призначення.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.09.2021 справа передана на розгляд судді Драгнєвіч О.В.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 04.10.2021 підтверджено підстави представництва заступнику керівника Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Луганської обласної державної адміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, заявленим позовним вимогам; прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження; залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Державне підприємство “Білокуракинське лісомисливське господарство”; підготовче засідання призначено на 03.11.2021; встановлено учасникам строки для подання заяв по суті.

Від позивача (Луганської обласної державної адміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації) надійшли пояснення б/н від 13.10.2021 з додатковими документами та заява про відмову від позовної заяви б/н від 13.10.2021.

В поданих поясненнях, з урахуванням заяви про відмову від позову, позивач зазначає, що позовна заява не відповідає вимогам чинного законодавства, зокрема, облдержадміністрація не є належним позивачем у цій справі, оскільки спірна земельна ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення, що в свою чергу відповідно до положень Земельного кодексу України позбавляє Луганську обласну державну адміністрацію можливості розпоряджатися земельною ділянкою до внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру (далі - ДЗК). Відомості Державного земельного кадастру щодо цільового призначення земельної ділянки як земель сільськогосподарського призначення є достовірними, а у позовній заяві рішення про незаконність внесення зазначених даних жодним чином не оскаржується та вимога щодо коригування відповідних даних відсутня.

Розпорядження спірною земельною ділянкою, до внесення відповідних відомостей до ДЗК щодо цільового призначення земельної ділянки, здійснює Держгеокадастр, а не облдержадміністрація, яка відповідно не може бути позивачем у справі. До моменту проведення інвентаризації, визначення цільового призначення земельної ділянки, внесення відомостей до Державного земельного кадастру облдержадміністрація не володіла інформацією щодо зазначеної земельної ділянки, а на момент звернення прокурора із запитом, який передував поданню позовної заяви, у облдержадміністрації відсутні законодавчо визначені підстави щодо вчинення юридично значимих дій відносно неї та відповідно право на звернення до суду.

Позивач вважає, що твердження прокурора, що внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо цільового призначення земельної ділянки, під час проведення інвентаризації земель не відповідає положенням земельного законодавства України, у випадку, що розглядається мало місце саме внесення відомостей щодо цільового призначення земельної ділянки, а не зміна її цільового призначення.

На думку позивача, вимогу про витребування земельної ділянки на користь держави не можливо реалізувати, оскільки вказана земельна ділянка і так перебуває в державній власності.

Облдержадміністрація не уповноважена звертатися до суду щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення, оскільки такими повноваженнями наділено саме Держгеокадастр, тому позивач вважає, що прокурором не доведено необхідність захисту інтересів держави, не обґрунтовано підстави звернення згідно ст.23 Закону України «Про прокуратуру»

Враховуючи викладене позивач відмовляється від позовної заяви заступника керівника

Луганської обласної прокуратури та просить залишити позовну заяву без руху. У випадку не прийняття судом відмови від позовної заяви позивач просить залучити Головне управління Держгеокадастру у Луганській області у якості відповідача/співвідповідача у справі.

Додатково в заяві про відмову від позовної заяви б/н від 13.10.2021 позивач керуючись положеннями статті 46, 174 ГПК України, враховуючи надані пояснення, також зазначив про відмову від позову прокурора та просив залишити позовну заяву без руху.

Відповідач у відзиві на позовну заяву за вих.№02-25/1549 від 21.10.2021, що надійшов на електронну пошту суду 27.10.2021, підписаний електронним цифровим підписом, зазначає, що згідно додатку до акту примання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної до комунальної власності від 07.12.2020 Нидньодуванська селищна рада прийняла у комунальну власність земельну ділянку площею 114,2850 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0123. Передача та отримання земельних ділянок відбулась на виконання та відповідно статей 15-1, 117, 122 Земельного кодексу України, Указу Президента України від 15.10.2020 року № 449 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 року № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Земельна ділянка з кадастровим номером 4425486500:06:004:0130 утворилась за результатами поділу земельної ділянки 4425486500:06:004:0123. Однак, на даний час Нижньодуванська селищна рада не може зареєструвати право комунальної власності, так як в додатку до акту приймання- передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність від 07.12.2020 не значиться новостворена земельна ділянка з кадастровим номером 4425486500:06:004:0130. Відповідач звертає увагу, що земельна ділянка з кадастровим номером 4425486500:06:004:0130 згідно публічній кадастровій карті України враховується як державна власність.

При отриманні земельної ділянки та до цього часу відповідачу не було відомо про те, що на дану земельну ділянку частково накладаються землі Лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні ДП «Білокуракинське ЛМГ» оскільки інвентаризацію земельної проведено Головним Держгеокадастром у Луганській області.

Протокольною ухвалою суду від 03.11.2021 оголошено перерву в судовому засіданні до 23.11.2021; визнав явку представників органу прокуратури та третьої особи (ДП “Білокуракинське лісомисливське господарство”) обов'язковою (участь у судовому засіданні можлива в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та в приміщенні суду), явка представників позивача та відповідача є не обов'язковою; встановив відповідачу - строк до 14.11.2021 для подання суду доказів направлення поданого відзиву іншим учасникам у справі; органу прокуратури встановлено строк до 19.11.2021 для подання суду письмових пояснень з приводу заявлених позивачем клопотань та поданих письмових пояснень б/н від 13.10.2021; вирішено повідомити учасників справи ухвалою-повідомленням.

Від прокуратури 22.11.2021 через канцелярію суду надійшли письмові пояснення за вих.№15/-1-814вих-21 від 18.11.2021, в яких останній зазначає, що відповідно до ч. 5 ст. 55 ГПК України відмова органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, від поданого прокурором в інтересах держави позову (заяви), подання ним заяви про залишення позову без розгляду не позбавляє прокурора права підтримувати позов (заяву) і вимагати розгляду справи по суті.

З аналізу норм ч.5 ст.122 Земельного кодексу України, п.4 ч.1 ст.31 Лісового кодексу України, ст.16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» вбачається, що землі лісогосподарського призначення, які за матеріалами лісовпорядкування знаходяться у користуванні державних лісогосподарських підприємств, належать до державної власності та перебувають у розпорядженні обласних державних адміністрацій.

Посилання представника Луганської ОДА на наявність у даних спірних правовідносинах повноважень Головного управління Держгеокадастру у Луганській області у зв'язку із визначенням цільового призначення спірної земельної ділянки як земель сільськогосподарського призначення є помилковим, оскільки у даному ж випадку, спірна земельна ділянка має лісогосподарське призначення. Згідно з п .1 ч. 1ст. 15-1, ч.ч. 1,7,8 ст. 20, ч.4 ст.122 Земельного кодексу України територіальні органи Держгеокадастру України взагалі не наділені повноваженнями щодо вилучення, зміни цільового призначення і надання у власність земель лісогосподарського призначення державної власності для нелісогосподарських потреб.

Предметом спору є земельна ділянка лісогосподарського призначення площею 112,2850 га з кадастровим номером 4425486500:06:004:0130, яка утворилась за результатами поділу земельної ділянки площею 114,2850 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0123. У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно взагалі відсутні відомості щодо земельної ділянки з кадастровим номером 4425486500:06:004:0130.

Дані Публічної кадастрової карти та планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування підтверджують, що земельна ділянка площею 112,2850 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0130 розташована на землях лісогосподарського призначення ДП «Білокуракинське ЛМГ», а саме: на землях Троїцького лісництва (квартал № 81).

На момент прийняття наказу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області № 4215-сг від 20.12.2019, вищевказана земельна ділянка перебувала в постійному користуванні ДП «Білокуракинське лісомисливське господарство», що підтверджується планово- картографічними матеріалами лісовпорядкування.

Від відповідача 16.11.2021 надійшов лист №02-25/1682 від 12.11.2021 з доказами направлення відзиву іншим учасникам справи.

Суд долучив його до матеріалів справи, а також прийняв раніше поданий відзив.

Протокольною ухвалою суду від 23.11.2021 на підставі ч.3 ст.177 Господарського процесуального кодексу України продовжено строк проведення підготовчого провадження на 30 днів, по 02.01.2021 включно; відкладено судове засідання в підготовчому провадженні на 09.12.2021; визнано явку представників органу прокуратури та третьої особи (ДП “Білокуракинське лісомисливське господарство”) обов'язковою (участь у судовому засіданні можлива в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та в приміщенні суду), явка представників позивача та відповідача не є обов'язковою; встановлено органу прокуратури строк до 07.12.2021 для подання до суду письмових пояснень з приводу заявленого позивачем клопотання про залучення Головного Управління Держгеокадастру в Луганській області як співвідповідача, також про необхідність його залучення до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача; вирішено повідомити учасників справи ухвалою-повідомленням.

Від органу прокуратури 06.12.2021 через канцелярію суду надійшли заперечення на клопотання позивача про залучення ГУ Держгеокадастру у Луганській області як відповідача або співвідповідача у справі за вих.15/1-833вих-21 від 03.12.2021, в яких останній зазначає, що на підставі наказу № 3-ОТГ від 07.12.2020 Головним управлінням Держгеокадастру у Луганській області за відсутності повноважень відповідно до акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення передано із державної власності у комунальну власність Нижньодуванської селищної ради земельну ділянку площею 114,2850 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0123 (за результатами поділу вищевказаної земельної ділянки утворено 2 земельн ділянки: площею 2 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0129 та площею 112,2850 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0130). Таким чином на підставі акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення на теперішній час земельна ділянка площею 112,2850 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0130 перебуває у незаконному володінні Нижньодуванської селищної ради.

Враховуючи, що вимоги про визнання незаконними наказів Головного управління Держгеокадастру в Луганській області № 4215-сг від 20.12.2019 та № 3-ОТГ від 07.12.2020 у даному випадку не заявлено, відсутні підстави для залучення Головного управління Держгеокадастру в Луганській області як співвідповідача.

Крім того, прокурор вважає, що відсутні підстави для залучення Головного управління Держгеокадастру в Луганській області до участі у справі як третьої особи на стороні відповідача.

В судове засідання 09.12.2021 прибули прокурор та представник позивача (в режимі відеоконференції), відповідач та третя особа повноважних представників не направили, однак, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином.

В судовому засіданні представник позивача надав пояснення та зазначив про не підтримання позову прокурора з викладених в поясненнях підстав; просив залишити позовну заяву заступника керівника Луганської обласної прокуратури без розгляду, пояснив, що в поданій заяві помилково було вказано про залишення без руху позовної заяви.

Прокурор в судовому засіданні заперечив проти залишення без розгляду позовної заяви, посилаючись на підтримання позову та необхідність продовження розгляду справи, керуючись положеннями ст.55 ГПК України.

Розглянувши заявлені позивачем клопотання, суд враховує наступне.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює, зокрема, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 ГПК України до господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Частиною 1 ст.191 ГПК України передбачено, що позивач може відмовитися від позову на будь-якій стадії провадження у справі.

Господарський суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом (п.4 ч.1 ст.231 ГПК України).

Разом з цим, положення ч.ч. 4-5 ст. 55 ГПК України встановлюють, що якщо особа, яка має процесуальну дієздатність і в інтересах якої подана заява, не підтримує заявлених позовних вимог, суд залишає заяву без розгляду, крім позову про відшкодування збитків, заподіяних юридичній особі її посадовою особою, поданого власником (учасником, акціонером) цієї юридичної особи в її інтересах, а також позову прокурора в інтересах держави. Відмова органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, від поданого прокурором в інтересах держави позову (заяви), подання ним заяви про залишення позову без розгляду не позбавляє прокурора права підтримувати позов (заяву) і вимагати розгляду справи по суті.

Зазначені положення встановлюють виключні підстави, в яких суд не може залишити позовну заяву без розгляду, а саме в разі подання позову прокурора в інтересах держави.

Враховуючи зазначене, оскільки позов, поданий прокурором, підтримано останнім з вимогою щодо продовження розгляду справи, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для залишення позову без розгляду.

Відповідно до ч.1 ст.48 ГПК України суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання, залучити до участі у ній співвідповідача.

Якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання, за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.

Розглянувши обставини справи, враховуючи редакцію заявлених позовних вимог, а також те, що прокурор заперечує проти заміни відповідача у справі/залучення співвідповідача, клопотання позивача про залучення Головного управління Держгеокадастру у Луганській області у якості відповідача/співвідповідача у справі не підлягає задоволенню.

В судовому засіданні суд поставив на обговорення питання щодо необхідності залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Держгеокадасту у Луганській області.

Представник позивача не заперечувала проти залучення Головне управління Держгеокадасту у Луганській області у якості третьої особи.

Прокурор в судовому засіданні зазначив про відсутність підстав, на його думку, для залучення останнього до участі у справі.

Згідно з приписами ч.2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов'язки, встановлені ст. 42 ГПК України.

Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

Дослідивши доводи сторін, викладені у заявах по суті, а також подані на підтвердження документи, судом з'ясовано, що на підставі наказу № 4215-сг від 20.12.2019 Головним управлінням Держгеокадастру у Луганській області було затверджено технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності; проведено реєстрацію права державної власності спірної земельної ділянки кадастровий номер 4425486500:06:004:0123; на підставі наказу № 3-ОТГ від 07.12.2020 Головним управлінням Держгеокадастру у Луганській області відповідно до акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення було передано із державної власності у комунальну власність Нижньодуванської селищної ради земельну ділянку площею 114,2850 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0123; за рішенням Головним управлінням Держгеокадастру у Луганській області відбувся поділ земельної ділянки, утворено земельні площею 2 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0129 та площею 112,2850 га кадастровий номер 4425486500:06:004:0130.

Наразі прокурор, заявляючи вимоги про витребування вказаної земельної ділянки з незаконного володіння відповідача, посилається на незаконність дій саме Головного управління Держгеокадастру у Луганській області та незаконність прийнятих рішень.

З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Держгеокадасту у Луганській області (просп.Центральний, буд.17, корп.2, м.Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404, ідентифікаційний код 39771244), оскільки рішення у справі може вплинути на його права та обов'язки.

Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, зокрема залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача (п.2 ч.2 ст.183 ГПК України).

З огляду на залучення до участі у справі в якості третьої особи - Головне управління Держгеокадасту у Луганській області та необхідність надання учасникам строку для подання заяв по суті, суд дійшов висновку про необхідність відкладення підготовчого засідання

Керуючись ст.ст.50, 55, 120, 234-235, 183 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в задоволенні клопотання Луганської обласної державної адміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, викладеного в письмових поясненнях б/н від 13.10.2021, про залишення позову без розгляду у зв'язку із не підтриманням позову прокурора.

2. У задоволенні клопотання Луганської обласної державної адміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації про залучення Головного управління Держгеокадасту у Луганській області в якості відповідача/співвідповідача у справі, викладеного в письмових поясненнях б/н від 13.10.2021, відмовити.

3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Держгеокадасту у Луганській області (просп.Центральний, буд.17, корп.2, м.Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404, ідентифікаційний код 39771244).

4. Прокурору невідкладно направити копію позовної заяви залученій третій особі, відповідачу - невідкладно, протягом двох днів з дня отримання ухвали, направити копії відзиву на позовну заяву на адресу залученої третіьої осіби (докази направлення надати суду до матеріалів справи).

5. Встановити третій особі-2 (Головному управлінню Держгеокадасту у Луганській області) строк для подання пояснень щодо позову та відзиву - до 23.12.2021 включно. У випадку подання третьою особою пояснень щодо позову та відзиву - подати суду докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи.

6. Відкласти судове засідання в підготовчому провадженні на 24.12.2021 року о 12 год. 00 хв.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5, в залі судових засідань №205.

6. Явка представників учасників в судове засідання не визнається обов'язковою.

Інформацію у справі можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/sud5014.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Повний текст ухвали підписано 10.12.2021.

Суддя Олена ДРАГНЄВІЧ