Справа № 2А-1001
2010 р.
10 червня 2010 р.
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Мірошниченка М.А.,
при секретарі Васильєвої Т.В.
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Ціоненко С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Макіївка справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Центрально-Міському районі м. Макіївки у Донецькій області про скасування постанови від 22 жовтня 2009 року №14-1102/05 про накладення адміністративного стягнення за порушення передбачене ч.1 ст.165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Центрально-Міському районі м. Макіївки у Донецькій області про скасування постанови від 22 жовтня 2009 року №14-1102/05 про накладення адміністративного стягнення за порушення передбачене ч.1 ст.165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, мотивуючи свої вимоги тим, що 21 жовтня 2009 року головним спеціалістом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Центрально-Міському районі м. Макіївці у Донецький області Ковалевською О.М. був складений протокол №15 про адміністративне правопорушення, який був підписаний з поясненнями. Однак, не враховуючи ці пояснення 22 жовтня 2009 року була винесена постанова №14-1102/05 відповідно до якої ОСОБА_3 притягнули до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення і було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
Вважає, що при винесені даної постанови були не враховані пояснення які були викладені
у протоколі, а саме, що згідно витягу з протоколу №48 засідання КМУ від 23.07.2009 року Міністерству вугільної промисловості, державному казначейству. Державній податковій інспекції України, Пенсійному фонду України забезпечити першочергове спрямування коштів, що виділяються із державного бюджету, та коштів, отриманих від реалізації вугілля виключно на виплату заробітної плати працівників державних вугледобувних підприємств із сплатою протягом жовтня - листопада поточного року нарахованих податків і платежів до Пенсійного фонду та інших соціальних фондів».
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просила
скасувати постанову від 22 жовтня 2009 року №14-1102/05 про накладення адміністративного стягнення за порушення передбачене ч. 1. ст. 165 - 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Представник відповідача Ціоненко С.В. позов не визнала та пояснила, що з гідно п. 6.7.3. 6. розділу «Основні функції та права» Положення про відокремлений підрозділ «Маквуглекокс» Державного Підприємства «Макіїввугілля», затвердженого 25.01.2007 р.Підрозділ самостійно нараховує та сплачує всі обов'язкові платежі до бюджету і фондів відповідно чинного законодавства.
Відповідно до п. 9.18. розділу 9. "Відповідальність" керівник Підрозділу несе відповідальність за недостовірне нарахування та несвоєчасну сплату обов'язкових платежів до бюджету і фондів.
Тому у задоволенні позовних вимог треба відмовити.
Вислухавши пояснення представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача Ціоненко С.В., дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В матеріалах справи є копія постанови про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1. ст. 165 - 4 КпАП України, за те, що ОСОБА_3 порушив строки та обсяги страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України станом на 01.10.2009 р. недоїмка становить 2703,03 грн. згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків иа витрачання коштів Фонду за 9 месяців 2009 р. /а.с.9/.
Згідно Положення про Відокремлений підрозділ «Маквуглекокс» ДП «Макіїввугілля» не є юридичною особою, представляє інтереси і реалізує свої мети і задачі в межах Положення про відокремлений підрозділ і Статут ДП «Макіїввугілля».
Пункт 3.5 Положення передбачає, що фінансові і кредитно-розрахункові операції Підрозділу, здійснюються Підприємством, тобто ДП «Макіїввугілля».
Коштів на виплату заробітної плати працівникам і відрахування у фонди, у тому числі у фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворюваннях України надходять на рахунок юридичної особи ДП «Макіїввугілля» від реалізації вугільної продукції, після чого розподіляються між відокремленими підрозділами відповідно до фонду оплати праці.
Кошти за вугільну продукцію, найчастіше надходять на рахунок ДП «Макіїввугілля» несвоєчасно і не в повному обсязі. Унаслідок чого створюється заборгованість по сплаті обов'язкових платежів у бюджети всіх рівнів.
Крім того, згідно витягу з протоколу №48 засідання КМУ від 23.07.2009 року Міністерство вугільної промисловості, державне казначейство, Державна податкова інспекція України, Пенсійний фонд України повинні були забезпечити першочерговий напрямок засобів, що надходять з державного бюджету, і засобів, отриманих від реалізації вугілля винятково на виплату заробітної плати працівникам державних вуглевидобувних підприємств з оплатою протягом жовтня - листопада 2009 року нарахованих податків і платежів у Пенсійний фонд і інших соціальних фондів.
Відповідно до протоколу № 4 від 20 вересня 2010 на засіданні Кабінету Міністрів України було прийняте рішення, що оплату нарахованих платежів у Пенсійний фонд України й інших фондів соціального страхування, а також погашення заборгованості, що утворилася, здійснювати з 1 березня 2010 року, для виконання даного документа ДП «Макіїввугілля» виділяв грошові кошти ВП «Маквуглекокс», для виплати заробітної плати в липні-серпні 2009 року, тільки в межах місячного фонду оплати праці.
Таким чином, будь-яких об'єктивних доказів на підтвердження того, що позивач дійсно вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 165-4 КпАП України, суду не надано, а тому суд приходить до висновку, що штраф за порушення ч. 1 ст. 165-4 КпАП України накладений на позивача без достатніх підстав, отже, позов підлягає повному задоволенню, а постанова про накладення адміністративного стягнення - скасуванню.
На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст.165-4 ч.1, 287, 288 ч.3 КпАП України, ст.ст. 8, 9, 71, 158, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_3 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Центрально-Міському районі м. Макіївки у Донецькій області про скасування постанови від 22 жовтня 2009 року №14-1102/05 про накладення адміністративного стягнення за порушення передбачене ч.1 ст.165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення - задовольнити.
Постанову від 22 жовтня 2009 року №14-1102/05 про накладення адміністративного стягнення за порушення передбачене ч. 1. ст. 165 - 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення на ОСОБА_3 - скасувати.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подасться протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.А. Мірошниченко