Тернопільської області
С П Р А В А № 2-а-1771/2010 р.
«28» квітня 2010 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі головуючого: Костіва О.3.,
при секретарі: Бандас Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до: управління державної автомобільної
інспекції УМВС України
в Вінницькій області
про: скасування постанови по справі
про адміністративне правопорушення ,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до УДАІ УМВСУ в Вінницькій області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення Серія АВ №092370 від 27 лютого 2010 року, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП за порушення вимог дорожнього знаку «зупинку заборонено» та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 500 грн.
Заявлені вимоги позивач мотивує тим, що вказана постанова прийнята з порушенням вимог законодавства, оскільки він 27 лютого 2010 року перебував на маршруті у м.Львові, а тому не міг бути у Вінницькій області. Протокол про адміністративне правопорушення не складався. Просить постанову по справі про адміністративне правопорушення скасувати.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав, зіславшись на мотиви викладені в позовній заяві.
Представник відповідача - УДАІ УМВСУ в Вінницькій області в судове засідання не з"явився з невідомої суду причини, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
На підставі ст.128 КАС України суд вважає за можливе розгляд справи у відсутності представника відповідача, який не з'явився в судове засідання, на підставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи із таких міркувань.
В судовому засіданні встановлено наступні обставини.
Як вбачається із постанови по справі про адміністративне правопорушення Серії АВ №092370 від 27 лютого 2010 року громадянин ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом марки «МАН», д.н.з. НОМЕР_1, біля 00 год. 50 хв. на 461 км + 800 м. а/д М12 здійснив обгін транспортного засобу на заокругленій ділянці дороги з обмеженою оглядовістю, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.122 КУпАП.
Вказаною постановою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 500 грн.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Як вказав в судовому засіданні позивач ОСОБА_1 27 лютого 2010 року біля 00 год. 50 хв. він не керував автомобілем на 461 км + 800 м. а/д М12, оскільки був на маршруті у м.Львові, що підтверджується актом виконання транспортних перевезень від 28 лютого 2010 року.
Відповідно до вимог ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб"єкта владних повноважень обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився та будь-яких доказів в обґрунтування спірної постанови не представив.
Крім того, відповідно до ст.254 КУпАП України про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.4 ст.258 КУпАП України, якщо під час складання постанови у справі про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то уповноважена посадова особа зобов'язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 256 цього Кодексу. Цей протокол є додатком до постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Однак, протокол про адміністративне правопорушення взагалі не був складений.
Згідно п.3 ч.1 ст.293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови та, при наявності підстав, приймає рішення, яким скасовує постанову і закриває справу.
Таким чином, суд вважає, що факт вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП не доведений належним чином, постанова у справі про адміністративне правопорушення складена з порушенням вимог чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню, а провадження в справі - закриттю.
Керуючись ст.ст.11, 18, 71, 86, 158, 163, 186 КАС України, ст.ст.122, 256, 293, 294 КУпАП, суд,-
Позов задовольнити.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення Серія АВ №092370 від 27 лютого 2010 року відносно ОСОБА_1 про притягнення останнього до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 500 гривень - скасувати.
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.122 КУпАП - провадженням закрити в зв»язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд.
Головуючий: Костів О.З.