10 грудня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/9615/21
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу №440/9615/21 за позовом ОСОБА_1 до Глобинської міської ради Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
20.08.2021 ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Глобинської міської ради Полтавської області (надалі - відповідач, Глобинська міська рада), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення 12 сесії 8 скликання Глобинської міської ради №2774 від 02.07.2021 "Про розгляд звернення гр. ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,9586 га (пасовища), кадастровий номер 5320682800:00:008:0176, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, місце розташування на території Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області, з метою передачі у власність", зобов'язавши відповідача затвердити такий проект землеустрою.
В якості підстави для звернення до суду заявниця вказує на неправомірну, як на його думку, поведінку відповідача, яка суперечить приписам ст. 1861 Земельного кодексу України, що перешкоджає позивачу реалізувати своє право на отримання земельної ділянки у власність.
Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 25.08.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
22.09.2021 до суду до суду надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 65-66), в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що рішенням 12 сесії 8 скликання (І пленарне засідання) Глобинської міської ради від 02.07.2021 №2774 позивачу відмовлено у затвердженні проекту землеустрою на підставі пункту 1 статті 34 Земельного кодексу України, оскільки бажана позивачем земельна ділянка належить до земель сільськогосподарського призначення, вид угідь - пасовища, у зв'язку з чим не може безоплатно передаватися у власність громадянам.
27.09.2021 до суду надійшла відповідь на відзив (а.с. 73-74), у якій позивач зазначає, що спірна земельна ділянка відноситься до категорії земель сільськогосподарського призначення, а тому та обставина, що земельна ділянка відноситься до пасовища не може бути підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою та передачі її у власність. Пояснює, що земельна ділянка з кадастровим номером 5320682800:00:008:0176 має цільове призначення: 16.00 Землі запасу, тоді як відповідачем не доведено факту створення на цій земельній ділянці громадських сіножатей і пасовищ.
Розгляд справи, відповідно до частини п'ятої статті 262 КАС України, здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
Рішенням Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області від 02.10.2020 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства" позивачу надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в адміністративних межах сільської ради орієнтовною площею 2,00 га з цільовим призначенням згідно КВЦПЗ:01:03 - для ведення особистого селянського господарства, за рахунок земельної ділянки сільськогосподарського призначення кадастровий номер 5320682800:00:008:0156 (а.с. 22).
На замовлення ОСОБА_1 фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства (КВЦПЗ-01.03-для ведення особистого селянського господарства) земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, розташованої за межами населених пунктів на території Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області (а.с. 12-51).
12.03.2021 експертом державної експертизи Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Корецькою С.М. складено висновок №6636/82-21 про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у пункті 10 якого зазначено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності розташованої за межами населених пунктів на території Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області погоджується.
У пункті 8 цього ж висновку вказано, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності за межами населених пунктів на території Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області відповідає земельному законодавству та прийнятим відповідно до нього нормативно-правовим актам.
У пункті 9 висновку зазначено, що зауваження відсутні, пропозиції відсутні (а.с.50-51).
23.04.2021 відділом у Глобинському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області зареєстровано земельну ділянку з кадастровим номером 5320682800:00:008:0176 у Державному земельному кадастрі, що підтверджено витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (а.с. 30-33).
Отримавши це погодження позивач звернувся до Глобинської міської ради із заявою (вх. №05-06/15231 від 19.06.2021) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 площею 1,9586 га з цільовим призначенням згідно КВЦПЗ: ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 5320682800:00:008:0176, місце розташування Глобинська міська рада Кременчуцький район Полтавська область за рахунок земель запасу, які не надані у власність або у користування в межах населеного пункту та передачу вказаної земельної ділянки безоплатно у приватну власність (а.с. 67).
До вказаної заяви позивач додав, серед іншого виготовлений проект землеустрою.
Рішенням 12 сесії 8 скликання (І пленарне засідання) Глобинської міської ради від 02.07.2021 №2774 "Про розгляд звернення гр. ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,9586 га (пасовища), кадастровий номер 5320682800:00:008:0176, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, місце розташування на території Землянківської сілсьької ради Глобинського району Полтавської області, з метою передачі у власність" відмовлено гр. ОСОБА_1 у затвердженні вищевказаного проекту землеустрою (а.с. 69).
Позивач не погодився з таким рішенням відповідача та звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з такого.
Правовідносини у сфері забезпечення права громадян на землю урегульовано Земельним кодексом України від 25.10.2001 №2768-ІІІ, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (надалі - ЗК України).
Відповідно до положень статті 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
За змістом пункту "б" частини першої статті 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більше 2,0 гектара.
Відповідно до статті 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
Частиною першою статті 122 ЗК України встановлено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
У відповідності до пункту 34 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
Згідно з частинами першою та другою статті 59 цього ж Закону рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
За приписами частини 6 статті 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Як визначено частиною 7, 9 статті 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Частиною 10 статті 118 ЗК України передбачено, що відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Згідно з частинами 8, 9, 10 статті 186 ЗК України підставою для відмови у погодженні та затвердженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.
Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, іншим суб'єктам, визначеним цією статтею, при погодженні та затвердженні документації із землеустрою забороняється вимагати: додаткові матеріали та документи, не включені до складу документації із землеустрою, визначеного Законом України "Про землеустрій"; надання погодження документації із землеустрою будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами чи організаціями, погодження яких не передбачено цією статтею; проведення будь-яких обстежень, експертиз чи робіт.
Кожен орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, інший суб'єкт, визначений цією статтею, розглядає та погоджує документацію із землеустрою самостійно та незалежно від погодження такої документації іншими органами.
Висновок (рішення) органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, іншого суб'єкта, визначеного цією статтею, щодо відмови у погодженні або затвердженні документації із землеустрою має містити вичерпний перелік недоліків документації із землеустрою з описом змісту недоліку та посиланням на відповідні норми законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, затверджену документацію із землеустрою або містобудівну документацію. Повторна відмова у погодженні або затвердженні документації із землеустрою допускається лише у разі, якщо розробник не усунув недоліки, зазначені у попередньому висновку (рішенні), а також якщо підстава для відмови виникла після надання попереднього висновку (рішення). Повторна відмова у погодженні або затвердженні не позбавляє розробника документації із землеустрою права усунути недоліки такої документації та подати її на погодження або затвердження.
Таким чином, Земельний кодекс України визначає вичерпний перелік підстав для відмови у погодженні та затвердженні документації із землеустрою: невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.
Як встановлено судом, 12.03.2021 експертом державної експертизи Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Корецькою С.М. складено висновок №6636/82-21 про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у пункті 10 якого зазначено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, розташованої за межами населених пунктів на території Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області погоджується.
У пункті 8 цього висновку вказано, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, розташованої за межами населених пунктів на території Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області відповідає земельному законодавству та прийнятим відповідно до нього нормативно-правовим актам (а.с.50-51).
Не зважаючи на все це, відмовляючи у затвердженні проекту відповідач у спірному рішенні не зазначив про будь-яку невідповідність положень проекту землеустрою вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.
Спірне рішення містить лише загальне посилання на статті 12, 34, 79-1, 118, 121, 122, 186 Земельного кодексу України, Закон України "Про землеустрій" та на п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" без визначення у чому саме полягає невідповідність проекту землеустрою вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про Державний земельний кадастр" державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5320682800:00:008:0176 (номер витягу НВ-5317185462020 від 26.11.2020) підтверджується та обставина, що вказана земельна ділянка має цільове призначення 16.00 Землі запасу, категорія земель - землі сільськогосподарського призначення (а.с. 70-71).
Відповідач не надав до суду належних та допустимих доказів на підтвердження факту створення на земельній ділянці з кадастровим номером 5320682800:00:008:0176, що перебуває у власності територіальної громади, громадських сіножатей і пасовища.
Проект землеустрою передбачає відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, а не для сінокосіння і випасання худоби, а тому суд відкидає як безпідставні доводи відповідача про правомірність оскаржуваного рішення з посиланням на частину 1 статті 34 Земельного кодексу України, відповідно до якої громадяни можуть орендувати земельні ділянки для сінокосіння і випасання худоби.
Таким чином відповідач не довів суду правомірності своєї відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність позивачу, у зв'язку з чим рішення 12 сесії 8 скликання (І пленарне засідання) Глобинської міської ради від 02.07.2021 №2774 "Про розгляд звернення гр. ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,9586 га (пасовища), кадастровий номер 5320682800:00:008:0176, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, місце розташування на території Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області, з метою передачі у власність", підлягає скасуванню як протиправне.
При цьому вимога позивача про зобов'язання відповідача затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки задоволеною бути не може, оскільки суд не може досліджувати інших обставин, що можуть бути перешкодою у наданні такого дозволу, які не досліджувалися відповідачем, оскільки ці повноваження відносяться до його виключної компетенції.
У зв'язку з цим суд вважає належним та достатнім способом відновлення порушеного права позивача зобов'язати Глобинську міську раду здійснити повторний розгляд заяви ОСОБА_3 (вх. №05-06/15231 від 19.06.2021) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 площею 1,9586 га з цільовим призначенням згідно КВЦПЗ: ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 5320682800:00:008:0176, місце розташування Глобинська міська рада Кременчуцький район Полтавська область за рахунок земель запасу, які не надані у власність або у користування в межах населеного пункту та передачу вказаної земельної ділянки безоплатно у приватну власність, з урахуванням висновків суду.
Відтак позов ОСОБА_1 належить задовольнити частково.
Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Звертаючись до суду з цим позовом, позивач сплатив 908,00 грн судового збору, про що свідчить квитанція АТ "Південний" від 12.08.2021 (а.с. 6).
Тож за фактом часткового задоволення позову суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Глобинської міської ради на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 454,00 грн.
У позовній заяві позивач просить стягнути ще й витрати на правничу допомогу в сумі 3600,00 грн.
Згідно зі ст. 134 Кодексу адміністративного судочинства України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Суд зауважує, що склад та розмір витрат, пов'язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі.
Представник на підтвердження факту понесення позивачем витрат на правничу допомогу адвоката Глушко З.В. до позову надав копії таких документів: ордер на надання правничої допомоги (а.с. 53), копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, виданого ОСОБА_4 (а.с. 54), договір про надання правничої допомоги від 06.08.2021 (а.с. 55), акт виконаних робіт від 12.08.2021 відповідно до договору про надання правничої допомоги адвоката від 06.08.2021 на суму 3600 грн. (а.с. 57), розрахунок суми гонорару на надану правничу допомогу (а.с. 56), квитанцію №12-08 від 12.08.2021 на суму 3600 грн. (а.с. 52).
Зважаючи на те, що позов підписаний самим позивачем, суд виключає з розрахунку вартість робіт заявлених адвокатом як за складання адміністративного позову, з урахуванням чого та враховуючи співмірність з обсягом наданих адвокатом послуг і виконаних робіт та значенням справи для сторони, суд визнає обґрунтованою суму витрат на правничу допомогу у розмірі 300,00 грн.
З урахуванням факту часткового задоволення позову суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Глобинської міської ради на користь ОСОБА_3 1/2 обґрунтованих витрат на правничу допомогу, у розмірі 150,00 грн.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 до Глобинської міської ради Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення 12 сесії 8 скликання (І пленарне засідання) Глобинської міської ради Полтавської області від 02.07.2021 №2774 "Про розгляд звернення гр. ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,9586 га (пасовища), кадастровий номер 5320682800:00:008:0176, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, місце розташування на території Землянківської сілсьької ради Глобинського району Полтавської області, з метою передачі у власність".
Зобов'язати Глобинську міську раду Полтавської області (вул. Центральна, 285, м. Глобине, Глобинський район, Полтавська область, 39000, код ЄДРПОУ 22547673) здійснити повторний розгляд заяви ОСОБА_1 (вх. №05-06/15231 від 19.06.2021) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 площею 1,9586 га з цільовим призначенням згідно КВЦПЗ: ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 5320682800:00:008:0176, місце розташування Глобинська міська рада Кременчуцький район Полтавська область за рахунок земель запасу, які не надані у власність або у користування в межах населеного пункту та передачу вказаної земельної ділянки безоплатно у приватну власність, з урахуванням висновків суду.
В решті вимог - позов залишити без задоволення.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (с. Землянки, Глобинський район, Полтавська область, 39013, РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Глобинської міської ради Полтавської області (вул. Центральна, 285, м. Глобине, Глобинський район, Полтавська область, 39000, код ЄДРПОУ 22547673) частину судових витрат, що пов'язані зі сплатою судового збору, у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн 00 коп та частину витрат на правничу допомогу у розмірі 150 (сто п'ятдесят) грн 00 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Б. Супрун