Справа № 420/24507/21
09 грудня 2021 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Прокуратури одеської області про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
06.12.2021 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов, в якому позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Одеської обласної прокуратури (до зміни найменування - Прокуратура Одеської області, код ЄДРПОУ 03528552), щодо не нарахування та невиплаті (РНОКПП: НОМЕР_1 ) заробітної плати (вихідну допомогу при звільненні в зв'язку з реорганізацією органу прокуратури та за чергування у вихідні та святкові дні у період роботи з вересня 2002 року по жовтень 2021 року);
- зобов'язати Одеську обласну прокуратуру (до зміни найменування - Прокуратура Одеської області, код ЄДРПОУ 03528552) здійснити нарахування та виплатити заробітну плату (вихідну допомогу при звільненні в зв'язку з реорганізацією органу прокуратури та за чергування у вихідні та святкові дні у період роботи з вересня 2002 року по жовтень 2021 року) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 );
- стягнути з Одеської обласної прокуратури (до зміни найменування - Прокуратура Одеської області код ЄДРПОУ 03528552), на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ); середній заробіток за весь час затримки виплати (вихідну допомогу при звільненні в зв'язку з реорганізацією органу прокуратури та за чергування у вихідні та святкові дні у період роботи з вересня 2002 року по жовтень 2021 року) по день остаточного розрахунку.
Відповідно до положень ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як свідчить зміст позовної заяви, однією із вимог визначено стягнення з Одеської обласної прокуратури (до зміни найменування - Прокуратура Одеської області код ЄДРПОУ 03528552), на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ); середнього заробітку за весь час затримки виплати (вихідну допомогу при звільненні в зв'язку з реорганізацією органу прокуратури та за чергування у вихідні та святкові дні у період роботи з вересня 2002 року по жовтень 2021 року) по день остаточного розрахунку.
Однак, звернення до суду з позовною вимогою, яка стосується стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні не належить до тих випадків, про які йдеться у п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", адже компенсація, пов'язана із затримкою виплати заробітної плати, не є складовою заробітної плати, а правовідносини, пов'язані із такою затримкою, виникають вже після припинення з особою трудових (публічних) відносин.
Проте, до позовної заяви не долучено доказ, який би підтверджував сплату судового збору, як і не надано доказ звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір» (за наявності такого).
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (частина 2 статті 169 КАС України).
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем, встановлено ставку судового збору в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Таким чином, позивачу слід надати документ про сплату судового збору за звернення до суду з вимогою про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 908 гривень.
Суд звертає увагу позивача на назву відповідача, зазначену на титульному листі у позові та в прохальній частині позову. При цьому, в описовій частині позову вказано, що належним відповідачем у справі є саме Одеська обласна прокуратура.
Отже, позивачу необхідно визначитись з відповідачем та надати уточнену позовну заяву у кількості відповідно до сторін.
Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 908,00 грн., уточненої позовної заяви у кількості відповідно до сторін.
Керуючись ст.ст.161, 169, 171, 248, 294 КАС України, суд, -
Адміністративний ОСОБА_1 до Прокуратури одеської області про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути, визначені даним судовим рішенням недоліки, та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів п.1 ч.4 ст.169 КАС України.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Токмілова