Рішення від 09.12.2021 по справі 380/17897/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/17897/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Гулкевич І.З., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в якому просить:

- визнати дії Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням відомостей про розмір посадового окладу заступника голови місцевого суду підготовленої Територіальним управлінням Державної судової адміністрації у Львівській області - протиправними;

-зобов'язати Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ЄДРПОУ 08412340) скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області довідки про розмір ОСОБА_1 грошового забезпечення на підставі наданої Територіальним управління Державної судової адміністрації у Львівській області довідки в частині посадового окладу за посадою заступника голови місцевого районного суду, з урахуванням наступних видів грошового забезпечення: окладу за військове звання (підполковник), відсоткової надбавки за вислугу років - 45%, надбавки за особливості проходження служби - 65 %, надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15 %, премії - 41 %, а саме: з 05.03.2019 по 31.12.2019 включно виходячи з посадового окладу - 57630,00 грн, окладу за військовим званням (підполковник) - 1410,00 грн, надбавки за вислугу років (45%) - 26658,00 грн, надбавки за особливості проходження служби (65%) - 55703,70 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 8644,50 грн, премії (41%) - 23628.30 грн, а всього - 173674,50 грн, з 01.01.2020 по теперішній час, виходячи з посадового окладу 75672,00 грн, окладу за військове звання (полковник юстиції) - 1410,00 грн, відсоткової надбавки за вислугу років (45%) - 34686,90 грн, надбавки за особливості проходження служби (65%) - 72649,79 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 11350,80 грн, премії (41%) - 31025.52 грн, а всього - 226795,01 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що проходив військову службу на посаді заступника голови військового місцевого суду Львівського гарнізону, та з 01.12.2010 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, отримує пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Зазначає, що в 2018 році у відповідності до вимог ч.4 ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” набув право на перерахунок пенсії на підставі постанови КМУ №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам”. Однак, перерахунок пенсії ГУ ПФУ у Львівській області до цього часу не здійснило, що підтверджується довідкою про доходи №3997 3193 67707913 від 26.02.2021.

30.08.2021 позивач звернувся до Львівського обласного центру комплектування та соціальної підтримки про складення та надання до ГУ ПФУ у Львівській області довідки про перерахунок пенсії. Відповідачем видано довідку від 07.09.2021 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 та направлену таку до ГУПФУ у Львівській області. Вказав, що розмір посадового окладу, визначений Львівським обласним центром комплектування та соціальної підтримки у вказаній довідці, не є відповідним до посади, з якої позивача звільнено з військової служби.

Зауважив, що у період здійснення ним правосуддя на посаді заступника голови суду військового суду особливості статусу військових суддів визначались Законом України від 07.02.2002 №3018-ІІІ “Про судоустрій в Україні”, згідно зі ст.63 якого судді військових судів перебувають на військовій службі і входять до штатної чисельності Збройних Сил України. При цьому, відповідно до ч.3 ст.44 вказаного Закону (чинного на час виходу позивача на пенсію) грошове утримання судді військового суду складається з посадового окладу, окладу за військове звання, доплат за кваліфікаційний клас судді та за вислугу років військовослужбовця. Оскільки специфіка правового статусу суддів військових судів полягає в тому, що цей правовий статус включає і статус військовослужбовця, і судді одночасно, а ч.4 ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пов'язує перерахунок призначеної пенсії з фактичною зміною видів грошового забезпечення, введення в дію з 1 березня 2018 року Постанови №103 та прийняття Закону України від 15.05.2018 №2415-VІІІ “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” є підставою для перерахунку пенсії, виходячи з посадового окладу судді місцевого суду. Таким чином, при складанні довідки про розмір грошового забезпечення посади, яку позивач обіймав перед звільненням з військової служби, повинно бути враховано розмір посадового окладу заступника голови місцевого суду, визначений в довідці Територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області від 19.07.2021 №02-1585/21 та скеровано до ГУ ПФУ у Львівській області для проведення перерахунку пенсійного забезпечення позивача. За таких обставин, просив позов задовольнити повністю.

Ухвалою судді від 22.10.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

06.12.2021 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позов, у якому останній позовні вимоги не визнав у зв'язку з їх безпідставністю. На обґрунтування заперечення зазначив, що посадові оклади Постановою №704, згідно з якою з 01.01.2018 виплачується грошове забезпечення військовослужбовцям, не визначаються. Міністерство оборони України при визначенні розмірів грошового забезпечення не застосовує Закон України “Про судоустрій і статус суддів”, тому уповноважені органи Міністерства не складають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами цього Закону, у зв'язку з чим у відповідача відсутні підстави для оформлення позивачу довідки для перерахунку пенсії з 05.03.2019 з урахуванням посадового окладу 57630,00 грн, а з 01.01.2020 посадового окладу 75672,00 грн. Просить в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 , після звільнення з військової служби з посади заступника голови військового місцевого суду Львівського гарнізону, перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, отримує пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

В 2018 році у відповідності до ч. 4 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”набув право на проведення перерахунку пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам”.

30 серпня 2021 позивач звернувся до Львівського обласного центру комплектування та соціальної підтримки із заявою про видачу та направлення до Головного управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області довідки про розмір грошового забезпечення з врахуванням довідки ТУ ДСА України у Львівській області № 02-1585/21 від 19.07.2021 в частині посадового окладу, з врахуванням наступних видів грошового забезпечення: військового звання “підполковник”, відсоткову надбавку за вислугу років - 35%, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.

Згідно з вказаною довідкою Територіального управління ДСА у Львівській області від 19.07.2021 №02-1585/21 розмір посадового окладу заступника голови місцевого суду станом на 01.01.2019 становить 57630,00 грн., станом на 01.01.2020 - 75672,00 грн., станом на 01.01.2021 - 75672,00 грн.

Листом Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки від 08.09.2021 №8698 позивачу видано довідку від 07.09.2021 №8653 з урахуванням посадового окладу заступника начальника штабу окремого батальйону. Також повідомлено, що посадові оклади суддів не визначаються постановою №704. Міністерство оборони України при визначенні розмірів грошового забезпечення не застосовує Закон України “Про судоустрій і статус суддів”, тому уповноважені органи Міністерства не складають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами даного Закону.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09 квітня 1992 №2262-ХІІ.

Статтею 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20 грудня 1991 №2011-ХІІ визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною 2 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20 грудня 1991 №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина 3 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20 грудня 1991 №2011-ХІІ).

Так, статтею 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09 квітня 1992 №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Процитована норма статті 43 Закону міститься в розділі V “Обчислення пенсії”, тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12 листопада 2019 року у справі № 826/3858/18.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09 квітня 1992 №2262-ХІІ, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінетом Міністрів України постановою від 13 лютого 2008 №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 №393 затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Суд зазначає, що в компетенцію Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45.

Проте, зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05 березня 2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема Головні управління Пенсійного фонду України у Львівській області та Львівський обланий територіальний центр комплектуючих та соціальної підтримки у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Так, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09 квітня 1992 №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402 (далі - Порядок 3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22 квітня 2014 року у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10 жовтня 2019 року у справі № 553/3619/16-а.

Як було зазначено вище, 30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, яка набрала чинності 01 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, з 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09 квітня 1992 №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09 квітня 1992 №2262-ХІІ та статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20 грудня 1991 №2011-ХІІ. Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.

Відповідно до пункту 4 Постанови № 704 розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму, працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14.

Наказом Міністерства оборони України від 01 березня 2018 № 90 встановлено тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України (далі - Наказ № 90).

У додатках 1-22 до Наказу № 90 визначені основні типові посади та основні посади осіб офіцерського складу Збройних Сил України, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Проте, у цих додатках відсутня посада військового судді, з якої позивача було звільнено з військової служби.

Одночасно, суд звертає увагу, що у період здійснення позивачем правосуддя на посаді судді військового суду особливості статусу військових суддів визначались Законом України “Про судоустрій в Україні” від 07 лютого 2002 року №3018-ІІІ.

Так, статтею 63 Закону України “Про судоустрій в Україні” від 07 лютого 2002 №3018-ІІІ було передбачено, що судді військових судів перебувають на військовій службі і входять до штатної чисельності Збройних Сил України.

Військові звання суддям військових судів присвоюються Президентом України за поданням Голови Верховного Суду України, якщо інше не встановлено законом. Строки та порядок присвоєння військових звань, порядок звільнення з військової служби суддів визначаються законом.

Військовий суддя крім здійснення правосуддя не може залучатися до виконання інших обов'язків військової служби.

За змістом статті 123 Закону України Закону України “Про судоустрій в Україні” від 07 лютого 2002 №3018-ІІІ розмір заробітної плати (грошового забезпечення) судді повинен забезпечувати його фінансову незалежність, визначається відповідно до закону про статус суддів та інших нормативно-правових актів щодо умов оплати праці суддів і не може бути зменшений.

Відповідно до частини 3 статті 44 Закону України від 15 грудня 1992 року №2862-ХІІ “Про статус суддів” (чинного на час виходу позивача на пенсію) грошове утримання судді військового суду складається з посадового окладу, окладу за військове звання, доплат за кваліфікаційний клас судді та за вислугу років військовослужбовця.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, відповідно до якого довідки про розмір грошового забезпечення надаються уповноваженими структурними підрозділами тієї силової структури, з якої особа звільнялась з військової служби.

Законом України від 15 травня 2018 року № 2415-VIII “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” внесено зміни до Закону України від 06 грудня 2016 року №1774 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, зокрема в абзаці 2 пункту 3 розділу ІІ слово та цифри “1600 гривень” замінено словами та цифрами “прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, починаючи з 01.01.2017”. Таким чином, дію цього Закону поширено на правовідносини, що виникли до набрання чинності цим нормативно-правовим актом, а саме: починаючи з 01 січня 2017 року.

Отже, посадовий оклад суддів встановлюється, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому, саме з 01.01.2019 та 01.01.2020 зміна грошового утримання судді, є підставою для проведення перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу.

Як вбачається з довідки Територіального управління ДСА у Львівській області від 19.07.2021 № 02-1585-21, посадовий оклад заступника голови місцевого суду з 01.01.2019 становить - 57630,00 грн; з 01.01.2020 становить - 75672,00 грн.

Таким чином, відповідач при оформленні довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії останнього зобов'язаний був врахувати розмір посадового окладу заступника голови місцевого суду, визначений у довідці Територіального управління ДСА у Львівській області від 19.07.2021 № 02-1585-21.

Враховуючи викладене у сукупності, суд вважає, що відповідачем протиправно не складено та не скеровано до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії останнього, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 визнаються судом обґрунтованими, а в частині визнання протиправними дій Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки такими, що підлягають задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 17.12.2019 року у справі № 160/8324/19.

Оскільки судом визнано протиправну бездіяльність Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а тому відповідача належить зобов'язати скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення позивача на підставі наданої Львівському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки довідки Територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області від 19 липня 2021 № 02-1585-21 із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, у розмірах встановлених за відповідною посадою.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до пункту 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі “Hirvisaari v. Finland” від 27.09.2001, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані. Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд присуджує на користь позивача витрати по сплаті судового збору в сумі 908,00 грн.

Керуючись ст. ст. 72-77, 90, 139, 243-246, 255, 262, 293, 295 КАС України, суд -

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови ОСОБА_1 у виготовленні оновлених довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 на підставі довідки Територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області від 19 липня 2021 № 02-1585-21.

Зобов'язати Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , на підставі наданої довідки Територіального управління ДСА у Львівській області №02-1585-21 від 19 липня 2021, за посадою заступника голови місцевого суду, що складаються з наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад з 01.01.2019 - 57630,00 грн.; оклад за військове звання (підполковник) - 1410,00 грн; надбавка за вислугу років (45%) - 26658,00 грн; надбавки за особливості проходження служби (65%) - 55703,70 грн; надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 8644,50 грн; премії (41%) - 23628,30 грн; посадовий оклад з 01.01.2020 - 75672,00 грн; оклад за військове звання (підполковник) - 1 410.00 грн.; надбавка за вислугу років (45%) - 34686,90 грн; надбавки за особливості проходження служби (65%) - 72649,79 грн; надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 11350,80 грн; премії (41%) - 31025,52 грн.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; ЄДРПОУ: 13814885) судові витрати у виді судового збору в сумі 908 (дев'ятсот вісім) гривень 00 копійок.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Гулкевич І.З.