Постанова від 07.12.2021 по справі 597/1625/21

Справа №597/1625/21

Провадження №3/597/830/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" грудня 2021 р. суддя Заліщицького районного суду Тернопільської області Дудяк С.В., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №4 (м.Заліщики) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, освіта вища, одруженої, раніше до адміністративної відповідальності не притягалася,

за ст.164 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

23.11.2021 року до Заліщицького районного суду Тернопільської області від відділення поліції №4 (м.Заліщики) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.164 ч.1 КУпАП з підстав, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №733685 від 12.11.2021 року.

Відповідно до вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 02.10.2021 року близько 12 години в м.заліщики вул.С.Бандери 55 в магазині “Ефес” здійснювала господарську діяльність без ліцензії на реалізацію та продаж алкогольних товарів, а саме здійснила продаж однієї пляшки горілки “Prime”, об'ємом 0,5 літра, вміст алкоголю 40%, громадянці ОСОБА_2 , чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.164 ч.1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї вини не визнала, пояснила, що даного факту не було та вона не здійснювала продаж алкогольних товарів.

Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №733685 від 12.11.2021 року у графі свідки зазначено ОСОБА_2 , жителька АДРЕСА_2 , однак не зазначено повної адреси проживання, зокрема номер квартири.

Відповідальність за ст.164 ч.1 КУпАП наступає у разі провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Диспозиція статті 164 ч.1 КУпАП є бланкетною, тобто не встановлює певних правил поведінки, а передбачає існування інших норм, розміщених в інших нормативних актах, у яких сформульовані конкретні правила поведінки.

Згідно вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, зазначаються, зокрема суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, а також інші відомості, необхідні для вирішення справи.

При цьому, суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП або нормах інших нормативно-правових актах, якими передбачена відповідальність за вчинення чітко визначених протиправних дій.

У протоколі серії ВАБ №733685 від 12.11.2021 року, відносно ОСОБА_1 , не зазначено який нормативний акт порушила своїми діями ОСОБА_1 , що має наслідком її притягнення до адміністративної відповідальності за ст.164 ч.1 КУпАП.

Крім цього, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення наявний запит Т.в.о. начальника відділення поліції №4 (м.Заліщики) Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Володимира Остафійчука до Голови Заліщицької міської ради згідно якого, у зв'язку із службовою необхідністю він просить надати довідку характеристику та довідку про склад сім'ї на громадянку ОСОБА_1 , однак даних довідок до матеріалів справи не додано.

А, тому, враховуючи вищевказане, оскільки зазначені недоліки перешкоджають розгляду даної справи та прийняттю об'єктивного рішення, приходжу до висновку про необхідність направлення адміністративного матеріалу для належного доопрацювання органу, який його склав.

В ході доопрацювання необхідно усунути вищезазначені недоліки, а також виконати інші дії в яких виникне необхідність.

При цьому, вважаю, що слід наголосити, що при доопрацюванні, необхідно врахувати вимоги “Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції”, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 року №1376, згідно якої не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено (п.п.6, 7).

На підставі викладеного, керуючись ст.256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

УХВАЛИВ:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.164 ч.1 КУпАП повторно повернути відділенню поліції №4 (м.Заліщики) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області для належного доопрацювання.

Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.

Суддя: