Справа № 226/3567/21
ЄУН № 226/3567/21
Провадження № 3/226/1352/2021
07 грудня 2021 року суддя Димитровського міського суду Донецької області Рибкін Олексій Анатолійович, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Відділення поліції №2 (м.Мирноград) Покровського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Димитрові Донецької області, громадянки України, фізичної особи - підприємця, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за частиною першою статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Димитровського міського суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП, в якому зазначено, що 20.11.2021 року о 13 год. 39 хвил. продавець ОСОБА_2 , яка працює у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 , яка є суб'єктом господарювання, здійснювала торгівельну діяльність у магазині за адресою: АДРЕСА_3 , без наявності негативного результату тестування експрес-тесту на COVID-19 чи повного курсу вакцинації або довідки від лікаря про одужання від COVID-19. Допустивши до роботи продавця ОСОБА_2 , ОСОБА_1 порушила п.п.4 п.35 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», і скоїла правопорушення, передбачене частиною першою статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що їй належить зоомагазин «Лапусік», розташований за адресою: м.Мирноград, пров. Львівський, 15. В магазині здійснюється торгівля товарами для тварин: кормами, різними пристосуваннями для утримання тварин, ветеринарними препаратами та іншими товарами для тварин. ОСОБА_2 проходила у неї в магазині стажування на продавця та безпосередньо під час перевірки працівниками поліції належного їй магазину вони не здійснювали торгівлю, не приймали відвідувачів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, а провадження в справі про адміністративне правопорушення у її відношенні підлягає закриттю з таких підстав.
Частиною першою статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
Кабінет Міністрів України 11.03.2020 прийняв постанову №211, якою з 12 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року на всій території України відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» встановлено карантин з метою запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Після цього карантин на території України неодноразово продовжувався та триває до теперішнього часу.
Постановою КМУ від 09.12.2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами та доповненнями станом на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення), з 24 лютого 2021 року на території України встановлюється «жовтий», а з 17 червня 2021 року встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки, з 18 жовтня 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки.
Згідно підпункту 4 пункту 35 постанови КМУ від 09.12.2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами та доповненнями станом на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення), на території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, забороняється приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв'язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом (квітами, рослинами), добривами, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб'єктів господарювання; торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень; провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв'язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп'ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів, перукарень та салонів краси за попереднім записом; виконання робіт із збирання і заготівлі відходів; провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг.
Обмеження, передбачені підпунктами 1-7, 9, 14 та 16 цього пункту, не застосовуються за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів, користувачів), крім осіб, які не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу, ринку) негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу, ринку), або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
В протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалах справи взагалі не вказано якими товарами здійснюється торгівля в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який належить ОСОБА_1 , тому суддя приймає пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 та письмові пояснення свідка ОСОБА_2 про те, що магазин « ІНФОРМАЦІЯ_3 » є зоомагазином, в якому, зокрема, здійснюється торгівля ветеринарними препаратами та кормами, у зв'язку з чим відповідно до абзаців першого та другого підпункту 4 пункту 35 постанови КМУ від 09.12.2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами та доповненнями станом на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення) на діяльність цього магазину взагалі не розповсюджуються обмеження, встановлені абзацом першим підпункту 4 пункту 35 вказаної постанови КМУ щодо заборони приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення.
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення відносно фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 складено за те, що, як зазначено в протоколі, ОСОБА_1 допустила до здійснення торгівельною діяльністю в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_3 продавця ОСОБА_2 без наявності негативного результату тестування експрес-тесту на COVID-19 чи повного курсу вакцинації або довідки від лікаря про одужання від COVID-19, при тому, що будь-якої інформації про приймання відвідувачів суб'єктом господарювання фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 в належному їй магазині « ІНФОРМАЦІЯ_3 » протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи не містять.
Відповідно до ст.62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ч.2 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, кожен обвинувачений у вчиненні правопорушення вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності в діях особи складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням вищезазначених обставин, суддя вважає, що справа у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.7, 9, 44-3 ч.1, 247 п.1, 251, 278, 279, 280, 283-285 КУпАП, суддя
Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.А.Рибкін