П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
09 грудня 2021 р.м.ОдесаСправа № 420/2715/20
Головуючий в 1 інстанції: Свида Л.І.
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача - Федусика А.Г.,
суддів: Бойка А.В. та Єщенка О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м.Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14 червня 2021 року по справі за позовом ОСОБА_1 до керівника суб'єкта владних повноважень - Куцого Максима Васильовича - голови Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної державної адміністрації, Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, керівника суб'єкта владних повноважень - Приймака Василя Михайловича - голови Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, Лиманської районної ради Одеської області, керівника суб'єкта владних повноважень - Тефтул Геннадія Олександровича - голови Лиманської районної ради Одеської області, керівника суб'єкта владних повноважень - Чеботарьової Ольги Миколаївни, яка працює на посаді секретаря Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області та виконує обов'язки голови Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області, Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області, Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області, керівника Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області Прокопечко Людмили Ярославівни, про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,-
В березні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до керівника суб'єкта владних повноважень - Куцого М.В. - голови Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної державної адміністрації, Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, керівника суб'єкта владних повноважень - Приймака В.М. - голови Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, Лиманської районної ради Одеської області, керівника суб'єкта владних повноважень - Тефтул Г.О. - голови Лиманської районної ради Одеської області, керівника суб'єкта владних повноважень - Чеботарьової О.М., яка працює на посаді секретаря Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області та виконує обов'язки голови Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області, Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області, про: визнання протиправною бездіяльності голови Лиманської районної державної адміністрації Одеської області Приймака В.М. щодо не виконання обов'язку оприлюднення інформації відповідно до ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», щодо не здійснення контролю за створенням системи обліку публічної інформації в Лиманській районній державній адміністрації Одеської області та не здійснення контролю за поданням публічної інформації на Єдиний державний веб-портал відкритих даних www.data.gov.ua., а також не здійснення контролю щодо оприлюднення публічної інформації відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», щодо не дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» у строки, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835; визнання протиправною бездіяльності голови Лиманської районної ради Одеської області Тефтула Г.О. щодо невиконання обов'язку оприлюднення інформації відповідно до ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», щодо нездійснення контролю за створенням системи обліку публічної інформації в Лиманській районній раді Одеської області та не здійснення контролю за поданням публічної інформації на Єдиний державний веб-портал відкритих даних www.data.gov.ua., а також не здійснення контролю щодо оприлюднення публічної інформації відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», щодо не дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» у строки, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835; визнання протиправною бездіяльності секретаря Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області та виконуючої обов'язки голови Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області Чеботарьової О.М. щодо невиконання обов'язку оприлюднення інформації відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», щодо нездійснення контролю за створенням системи обліку публічної інформації в Трояндівській сільській раді Лиманського району Одеської області та не здійснення контролю за поданням публічної інформації на Єдиний державний веб-портал відкритих даних www.data.gov.ua., а також не здійснення контролю щодо оприлюднення публічної інформації відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», щодо не дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» у строки, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835; визнання протиправною бездіяльності голови Одеської обласної державної адміністрації Куцого М.В. щодо відсутності контролю у протиправній бездіяльності Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, Лиманської районної ради Одеської області, Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області щодо невиконання обов'язку оприлюднення інформації відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»; зобов'язання Одеської обласної державної адміністрації встановити особистий контроль щодо зобов'язання в найкоротший термін Лиманську районну державну адміністрацію Одеської області, Лиманську районну раду Одеської області, Трояндівську сільську раду Лиманського району Одеської області у виконанні обов'язку оприлюднення інформації відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 14 червня 2021 року позов залишено без задоволення.
Не погоджуючись з даним рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі зазначено, що рішення судом першої інстанції ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим апелянт просив його скасувати та ухвалити нове про задоволення позову повністю.
Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на таке.
Судом першої інстанції встановлено та з матеріалів справи вбачається, що позивач посилається на ту обставину, що вимогами чинного законодавства на суб'єктів владних повноважень покладено обов'язок формувати розповсюджувати та забезпечувати доступ осіб до загальнодоступної публічної інформації яка виникає та створюється в процесі здійснення ними свої владних, делегованих повноважень, шляхом розміщення та оприлюднення такої інформації у спосіб встановлений законодавством. Зазначене, на думку позивача, за своєю суттю і є тим самим механізмом встановленим на забезпечення дотримання суб'єктами владних повноваження права громадян на доступ до публічної інформації.
В даному випадку, станом на дату ОСОБА_1 звернення до суду, керівником суб'єкта владних повноважень - Приймаком Василем Михайловичем, головою
Лиманської районної Державної адміністрації Одеської області, керівником суб'єкта владних повноважень - Тефтулом Геннадієм Олександрович, головою Лиманської районної ради Одеської області, керівником суб'єкта владних повноважень - Чеботарьовою Ольгою Миколаївною, працюючої на посаді секретаря Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області та виконуючої обов'язки голови Трояндівської сільської ради, з порушення встановленого Законом обов'язку не було забезпечено створення та функціонування відповідних реєстрів та інших встановлених законом способів ведення, обліку та оприлюднення інформації, що фактично призвело до порушення вимог Закону стосовно права на доступ до публічної інформації та стало підставою для звернення з даним позовом до суду.
Приймаючи рішення про відмову в позові, суд першої інстанції виходив з відсутності протиправної бездіяльності відповідачів, в зв'язку з чим у суду не було підстав для задоволення позову.
Колегія суддів погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції і вважає їх такими, що відповідають вимогам статей 2, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 78 КАС України, з огляду на таке.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями ст.2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Положеннями статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», розпорядникам інформації, визначеним Законом України «Про доступ до публічної інформації», забезпечити протягом шести місяців оприлюднення та подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно з Положенням, затвердженим цією постановою.
Відповідно до ст.ст.1, 4, 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі Закон) публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах: 1) прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень; 2) вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом; 3) рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак. Доступ до інформації забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.
Зі змісту статтей 13 та 14 Закону вбачається, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.
Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.
Розпорядники інформації зобов'язані: 1) оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами; 2) систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні; 3) вести облік запитів на інформацію; 4) визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; 5) мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації; 6) надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.
Відповідно до п.2 ч.1, ч.2 ст.15 Закону розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.
Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.
Таким чином, нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності, розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати на веб-сайті лише у разі наявності у них офіційного веб-сайту.
З матеріалів справи вбачається, що у Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області відсутній офіційний веб-сайт.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що з метою оприлюднення рішень Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області, орган місцевого самоврядування звертається до Лиманської районної ради Одеської області з клопотанням розмістити тексти прийнятих рішень на сайті Лиманської районної ради Одеської області в розділі Трояндівська сільська рада за посиланням http//iymansk-rda.odessa.gov.ua/, де публічна інформація розміщується у розділі «Сільські та селищні ради».
При цьому, положеннями ст.5 Закону передбачено, що доступ до інформації, крім систематичного та оперативного оприлюднення інформації на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет, також можливий шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.
З наведеного вбачається, що Закон містить альтернативні способи оприлюднення інформації, при цьому спосіб оприлюднення залежить від волі розпорядника публічної інформації.
З відзиву на позовну заяву Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області вбачається, що згідно чинного законодавства інформація Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області розміщується на офіційному сайті Лиманської районної ради Одеської області, на інформаційних стендах, на дошках об'яв, які розташовані в с.Трояндове по вул. Центральна та вул. Шкільна, при необхідності - в районній газеті «Слава хлібороба».
Крім того, у відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що на всі звернення ОСОБА_1 та інших заявників Трояндівська сільська рада Лиманського району Одеської області постійно надає відповіді та запитувану інформацію.
Жодних скарг та претензій позивач до Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області не надавав, в тому числі і через засоби зв'язку.
Згідно статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
На підставі статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Закон України "Про судоустрій і статус суддів" встановлює, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
Позивач звернувся за захистом своїх законних інтересів, пов'язаних із участю в здійсненні місцевого самоврядування, як член територіальної громади, в частині можливості отримання публічної інформації.
За своїм смисловим навантаженням термін "законний інтерес" є тотожним "охоронюваному законом інтересу", оскільки саме законність обумовлює надання інтересу правової охорони.
Поняття законного (охоронюваного законом) інтересу міститься в рішенні Конституційного Суду України від 01.12.2004 року у справі №1-10/2004, згідно з яким поняття "охоронюваний законом інтерес" у зв'язку з поняттям "права", треба розуміти як прагнення до користування конкретним матеріальним та/або нематеріальним благом, як зумовлений загальним змістом об'єктивного і прямо не опосередкований у суб'єктивному праві простий легітимний дозвіл, що є самостійним об'єктом судового захисту та інших засобів правової охорони з метою задоволення індивідуальних і колективних потреб, які не суперечать Конституції і законам України, суспільним інтересам, справедливості, добросовісності, розумності та іншим загальноправовим засадам.
Разом з тим, колегія суддів зазначає, що позивач лише вказав на порушення його прав, проте не зазначив які саме його права, свободи чи законні інтереси були порушені при не оприлюдненні, на його думку, інформації відповідно до ст.15 Закону та яким саме чином (конкретно, а не «взагалі») таке порушення відбулось.
Наведені висновки також узгоджуються зі змістом позову, в якому зазначено, що станом на дату звернення до суду, відповідними керівниками суб'єктів владних повноважень в порушення встановленого Законом обов'язку не було забезпечено створення та функціонування відповідних реєстрів та інших встановлених законом способів ведення, обліку га оприлюднення інформації, що фактично призвело до порушення вимог Закону стосовно права на доступ до публічної інформації.
Також, позивачем було зазначено, що він має право звернення до суду із вимогою визнання протиправної бездіяльності щодо невиконання встановлених чинним законодавством вимог здійснення суб'єктами владних повноважень забезпечення доступу осіб до публічної інформації.
З аналізу наведеного не вбачається зазначення позивачем про фактичне порушення його права по суті шляхом вчинення суб'єктами владних повноважень конкретних та чітких дій, прийняттям рішень та/або допущення бездіяльності, що свідчить про відсутність підстав для задоволення позову.
Щодо позовних вимог позивача про протиправну бездіяльність голови Лиманської районної державної адміністрації Одеської області Приймака В.М. щодо не виконання обов'язку оприлюднення інформації відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не здійснення контролю за створенням системи обліку публічної інформації в Лиманській районній державній адміністрації Одеської області та не здійснення контролю за поданням публічної інформації на Єдиний державний веб-портал відкритих даних www.data.gov.ua., а також не здійснення контролю щодо оприлюднення публічної інформації відповідно до ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» у строки, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835, суд зазначає наступне.
З матеріалів справи вбачається, що у Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області відсутній офіційний веб-сайт, всі рішення публікуються на офіційному сайті Лиманської районної ради за клопотанням Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області.
При цьому, в контексті даного спору, Лиманська районна державна адміністрація Одеської області не є розпорядником інформації в розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації», а тому у цього відповідача відсутній обов'язок оприлюднення інформації Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області відповідно до ст.15 Закону та контролю за створенням системи обліку публічної інформації в Лиманській районній державній адміністрації Одеської області та здійснення контролю за поданням публічної інформації на Єдиний державний веб-портал відкритих даних www.data.gov.ua. цієї інформації.
При цьому, позивач не зазначив про наявність відповідних письмових звернень до голови Лиманської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_2 або Лиманської районної державної адміністрації Одеської області щодо порушень відповідачем вимог законодавства України.
В позовній заяві позивачем взагалі не обґрунтовано наявність повноважень голови Лиманської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_2 або Лиманської районної державної адміністрації Одеської області щодо здійснення контролю за оприлюдненням публічної інформації відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 Трояндівською сільською радою Лиманського району Одеської області.
Наведене мотивування також актуальне і відносно решти позовних вимог ОСОБА_1 щодо визнання протиправною бездіяльності голови Лиманської районної ради Одеської області Тефтула Г.О. та щодо визнання протиправною бездіяльності Куцого М.В. - голови Одеської обласної державної адміністрації.
Крім того, ОСОБА_1 було заявлено вимогу про зобов'язання Одеської обласної державної адміністрації встановити особистий контроль щодо зобов'язання в найкоротший термін Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, Лиманської районної ради Одеської області, Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області виконати обов'язок щодо оприлюднення інформації відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Разом з тим, як було зазначено вище, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Положеннями ст.2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Колегія суддів зазначає про відсутність правових підстав для задоволення вказаних вимог з огляду на відсутність законодавчо визначеного обов'язку встановлення особистого контролю Одеською ОДА щодо зобов'язання в найкоротший термін Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, Лиманської районної ради Одеської області, Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області у виконанні обов'язку оприлюднення інформації відповідно до ст.15 Закону.
Отже, враховуючи все вищезазначене у сукупності, колегія суддів приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Таким чином, на підставі встановлених в ході судового розгляду обставин, суд першої інстанції дійшов правильних висновків щодо спірних правовідносин.
Доводи апеляційної скарги, яким була дана оцінка в мотивувальній частині рішення, ґрунтуються на суб'єктивній оцінці фактичних обставин справи та доказів. Зазначені доводи не містять посилань на конкретні обставини чи факти або на нові докази, які б давали підстави для скасування рішення суду першої інстанції.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 308, 309, 315, 321, 322, 325 КАС України, суд -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14 червня 2021 року - без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів у випадках, передбачених підпунктами а), б), в), г) пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Головуючий суддя Федусик А.Г.
Судді Бойко А.В. Єщенко О.В.