Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м.Харків
07 грудня 2021 року № 520/15620/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії та доповнення наказу,
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому з урахуванням уточнень просить суд:
- визнати бездіяльність Управління Служби безпеки України в Харківській області у не виготовлені розрахунку вислуги років та неподання відповідних документів для призначення пенсії за вислугою років до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області протиправною;
- зобов'язати Управління Служби безпеки України в Харківській області виготовити розрахунок вислуги років та подати відповідні документи для призначення пенсії за вислугою років до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області;
- доповнити наказ Управління Служби безпеки України в Харківській області від 15.07.2021 року № 132-ОС/дск словами: “вислуга років для призначення пенсії складає 29 років 4 місяці 25 днів” на підставі наданих документальних підтверджень від Управління Служби безпеки України в Харківській області;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області прийняти документи від Управління Служби безпеки України в Харківській області та призначити пенсію за вислугою років полковнику запасу ОСОБА_1 .
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що бездіяльність Управління Служби безпеки України в Харківській області у не виготовлені розрахунку вислуги років та неподання відповідних документів для призначення пенсії за вислугою років до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області протиправною. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 13.09.2021 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі.
Представник відповідача у наданому до суду відзиві на позов проти заявленого позову заперечував та зазначив, що позовні вимоги позивача є безпідставними та такими, що суперечать вимогам чинного законодавства, а позов відповідно таким, що не підлягає задоволенню. Також представником відповідача вказано, що відповідно до наказу начальника Управління Служби безпеки України в Харківській області від 15.07.2021 року № 132-ОС/дск позивача було виключено зі списків особового складу з 15.07.2021 року і на цей час його календарна вислуга років складає 24 роки 1 день (пільгова вислуга років - 05 років 04 місяці 24 дні, а отже позивач не набув права на пенсію за вислугу років. Водночас, представником відповідача вказано, що позивач жодного разу не звертався із відповідною заявою про призначення йому пенсії за вислугу років, що свідчить про правомірність дій відповідача. Також, представником відповідача вказано, що законодавцем розмежовано поняття «вислуга років» та «календарна вислуга років», а для призначення пенсії обов'язковою є наявність саме календарної вислуги років у мінімально визначеному Законом розмірі, а до цієї вислуги зарахування стажу роботи у пільговому обчисленні законом не передбачено.
Позивачем через канцелярію суду було подано відповідь на відзив із викладенням доводів стосовно помилковості доводів відповідача.
Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.
У позовній заяві вказано, що ОСОБА_1 проходив військову службу в підрозділах Служби безпеки України.
17 липня 2021 року закінчив військову службу та відповідно до приписів статті 24 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», був виключений зі списків особового складу Управління Служби безпеки України в Харківській області за підпунктом «а» пункту 61 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України та підпунктом «г» пункту 2 частини п'ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» (у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів) у запас Служби безпеки України (Наказ Голови СБ України від 01 липня 2021 року № 850-ОС/дск).
Позивачем вказано, що в період проходження військової служби в Управлінні СБУ в Харківській області він брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпечення їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, які зараховуються до стажу на пільгових умовах, а саме в періоди: з 01.01.2018 по 30.04.2018, що складає 00 року 03 місяці 29 днів календарної вислуги років та 00 років 07 місяців 28 днів пільгової вислуги років; з 01.05.2018 по 11.11.2018, що складає 00 року 06 місяців 10 днів календарної вислуги років та 01 рік 00 місяців 20 днів пільгової вислуги років; з 03.12.2018 по 17.06.2019, що складає 00 року 06 місяців 14 днів календарної вислуги років та 01 рік 00 місяців 28 днів пільгової вислуги років; з 09.07.2019 по 26.08.2019, що складає 00 року 01 місяць 17 днів календарної вислуги років та 00 років 03 місяці 04 дні пільгової вислуги років; з 14.09.2019 по 02.12.2019 , що складає 00 року 02 місяці 18 днів календарної вислуги років та 00 років 05 місяців 06 днів пільгової вислуги років; з 02.01.2017 по 16.12.2017, що складає 00 року 11 місяців 14 днів календарної вислуги років та 01 рік 10 місяців 28 днів пільгової вислуги років.
Також, судом встановлено, що з 15.10.2015 року позивач має статус учасника бойових дій, про що свідчить посвідчення серії НОМЕР_1 .
У позовній заяві позивачем вказано, що перед звільненням він звернувся до співробітників кадрового підрозділу Управління СБУ в Харківській області з проханням скласти розрахунок вислуги років та ознайомити його із таким під особистий підпис, як це передбачено Інструкцією про організацію виконання Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженої Наказом СБУ від 14.10.2008 № 772.
Також, позивачем зазначено, що 15 липня 2021 року, він письмово звернувся до начальника Управління СБ України в Харківській області з заявою щодо врахування пільгової вислуги років для обчислення пенсії з врахуванням приписів Закону України від 09 квітня 1992 року №2262- ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області відповідні документи для призначення мені пенсії за вислугою років.
Так, згідно наданого розрахунку календарна вислуга років позивача складає 24 роки 01 день, пільгова вислуга років складає 05 років 04 місяці 24 дні.
Позивачем вказано, що на його письмове звернення, листом від 22.07.2021 року № 70/1 1- С-588/332 було повідомлено, що підстави для складання розрахунку вислуги років для призначення пенсії та направлення відповідних документів до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області відсутні.
Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, а свої права порушеними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам та запереченням проти них, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. визначає Закон №2262-XII.
Відповідно до п. "а" ст. 12 Закону №2262-XII пенсія за вислугу років призначається: а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у п. "б"-"д", "ж" ст. 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у ч. 3 ст. 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше. До календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у ч. 2 ст. 17 цього Закону.
Водночас, приписами ст. 17-1 Закону №2262-XII передбачено, що порядок обчислення вислуги років встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії визначається постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393, яка визначає, які саме види служби зараховуються до вислуги років, та які саме види служби і в яких коефіцієнтах зараховуються на пільгових умовах.
Відповідно до висновків Верховного Суду, викладених у постановах від 27 березня 2018 року у справі №295/6301/17, від 10 липня 2019 року у справі № 1840/3347/18, від 22 серпня 2019 року у справі №295/7220/16-а, від 30 вересня 2019 року у справі №360/1432/19 та від 27 березня 2020 року у справі №569/727/17, від 23 червня 2020 року у справі №750/10827/16-а, від 20 січня 2021 року у справі №620/509/19 задля отримання права на призначення пенсії обов'язковою умовою є наявність саме календарної вислуги років у мінімально визначеному законом розмірі. До цієї вислуги зарахування стажу роботи у пільговому обчисленні законом не передбачено.
Водночас, Верховний Суд у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду у постанові від 03.03.2021 у справі 805/3923/18-а відступив від правових висновків, викладених, зокрема, у постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 19 вересня 2018 року у справі №725/1959/17, від 27 березня 2018 року у справі №295/6301/17 і з метою приведення судової практики до єдиного тлумачення та застосування норм Закону №2262-XII у частині призначення пенсії за вислугу років, зробив висновок про те, що основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є Закон №2262-XII. Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.
Зазначена правова позиція була також підтримана у постанові Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14 квітня 2021 року у справі №480/4241/18.
При цьому, у вказаній постанові Судова палата з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду сформувала наступні правові висновки: «В цілях Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга - це вислуга, яка складається з повної кількості календарних днів відповідного періоду (календарний рік - 365 календарних днів, календарний місяць - 30 календарних днів). Для призначення пенсій за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку №393».
Відтак, абз. 1-2 пункту 1 Порядку №393 передбачено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам, зазначеним у пункті “ж” статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховується, зокрема, військова служба в Службі безпеки України.
Відповідно до пп. «а» п. 3 Порядку №393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці, зокрема, час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Згідно пп. «в» пункту 3 Порядку №393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах служба у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки України та обчислюється у розрахунку один місяць служби за півтора місяці.
З наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що вислуга років позивача, з урахуванням вислуги років на пільгових умовах, становить більше 25 років (29 років 04 місяці 25 днів, з яких: 24 роки 00 місяців 01 день - вислуга в календарному обчисленні, 05 років 04 місяці 24 днів - вислуга років на пільгових умовах).
Отже, відповідно до практики Верховного суду станом на момент вирішення справи, вбачається, що для вирішення питання про призначення пенсії враховується вислуга обрахована не тільки в календарному, а і в пільговому обчисленні, яка в силу приписів ст. 242 КАС України підлягає врахуванню судом.
Відповідно до положень ст. 48 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається до територіального органу ПФУ або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням ПФУ за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, врегульовано постановою КМУ від 02.11.2006р. № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» та Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Правління ПФУ від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).
Відповідно до абз. 1 п. 1 Порядку №3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із зазначеним вище Законом, подаються цими особами до головних управлінь ПФУ в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).
Згідно з абз. 1 п. 1 Порядку №3-1 міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).
Пунктом 12 вказаного Порядку №3-1 визначено, що уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені п. 6 цього Порядку.
При цьому, суд зазначає, що саме уповноважені структурні підрозділи здійснюють перевірку поданих звільненими зі служби особами заяв про призначення їм пенсії, здійснюють обчислення вислуги років для призначення пенсії та встановлюють наявність підстав для її призначення. Після цього такий орган законодавчо наділений компетенцією направити подання про призначення пенсії за вислугу років до територіального органу ПФУ або відмовити у такому поданні.
Зазначена позиція суду відповідає висновкам Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постанові від 28 листопада 2018 року у справі №537/1980/16-а.
Відповідно до приписів ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Судовим розглядом справи встановлено, що позивач звернувся до Управління СБУ в Харківській області із заявою від 15.07.2021 про складення розрахунку вислуги про призначення пенсії та направлення відповідних документів до Головного управління Пенсійного фонду України в харківській області.
У своїй відповіді від 22.07.2021 за №70/11-С-588/332 Управління СБУ в Харківській області фактично відмовило позивачу у складенні розрахунку вислуги років та направленні до пенсійного фонду матеріалів щодо призначення йому пенсії за вислугу років та зазначило про відсутність підстав для оформлення уповноваженим структурним підрозділом СБУ розрахунку вислуги років та документів для призначення позивачу пенсії за вислугу років.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що оскільки відповідно до пункту 12 Порядку №3-1 позивач фактично звернувся до Управління із заявою про призначення пенсії, то Управління СБУ в Харківській області повинно оформити та направити необхідні документи для призначення пенсії позивачу до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи, оскільки на момент звільнення позивача Верховним судом викладено висновок, що для вирішення питання про призначення пенсії враховується вислуга обрахована у пільговому обчисленні, а не лише в календарному обчисленні.
З урахуванням правового висновку, наведеного у постанові об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду від 03.03.2021 у справі 805/3923/18-а та постанови Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14.04.2021 у справі №480/4241/18, з метою ефективного захисту порушених прав на підставі положень ч.2 ст. 9 КАС України, суд приходить до висновку про наявність підстав для визнання протиправною бездіяльності Управління Служби безпеки України в Харківській області у не виготовлені розрахунку вислуги років та неподання відповідних документів для призначення пенсії за вислугою років до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та зобов'язання Управління Служби безпеки України в Харківській області виготовити розрахунок вислуги років та подати відповідні документи для призначення позивачу пенсії за вислугою років до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із зарахуванням до вислуги років для призначення такої пенсії часу проходження військової служби у періоди з 01.01.2018 по 30.04.2018, з 01.05.2018 по 11.11.2018, з 03.12.2018 по 17.06.2019, з 09.07.2019 по 26.08.2019, з 14.09.2019 по 02.12.2019, з 02.01.2017 по 16.12.2017 на пільгових умовах - один місяць служби за півтора місяці.
Зазначена позиція суду відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постановах від 08.06.2021 по справі №360/3326/18, від 04.08.2021 по справі №360/3121/18, від 08.09.2021 по справі №320/4635/20.
Стосовно позовних вимог позивача про доповнення наказу Управління Служби безпеки України в Харківській області від 15.07.2021 року № 132-ОС/дск словами: “вислуга років для призначення пенсії складає 29 років 4 місяці 25 днів” на підставі наданих документальних підтверджень від Управління Служби безпеки України в Харківській області суд зазначає, що останні задоволенню не підлягають, оскільки в наказі про звільнення не йдеться про вислугу років для призначення пенсії, яка підлягає обчисленню відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393.
Наказ про звільнення позивача не є тим документом, який визначає вислугу років. Вислуга років позивача в календарному та пільговому обчисленні визначається на підставі інших документів, зокрема трудової книжки, послужного списку, довідок про участь позивача в антитерористичній операції, які відповідно до вимог законодавства і мають бути враховані відповідачем при застосуванні наведених вимог законодавства.
Стосовно позовних вимог позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області прийняти документи від Управління Служби безпеки України в Харківській області та призначити пенсію за вислугою років полковнику запасу ОСОБА_1 суд зазначає, що останні на даний час є передчасними та такими, що направлені на майбутнє, а відтак задоволенню не підлягають.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.2, 6-11, 14, 77, 78, 139, 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління Служби безпеки України в Харківській області (вул. Мироносицька, буд. 2, м. Харків, 61002), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії та доповнення наказу - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління Служби безпеки України в Харківській області у не виготовлені розрахунку вислуги років та неподання відповідних документів для призначення пенсії за вислугою років до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Зобов'язати Управління Служби безпеки України в Харківській області виготовити розрахунок вислуги років та подати відповідні документи для призначення пенсії за вислугою років до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із зарахуванням до вислуги років для призначення такої пенсії часу проходження військової служби у періоди з 01.01.2018 по 30.04.2018, з 01.05.2018 по 11.11.2018, з 03.12.2018 по 17.06.2019, з 09.07.2019 по 26.08.2019, з 14.09.2019 по 02.12.2019, з 02.01.2017 по 16.12.2017 на пільгових умовах - один місяць служби за півтора місяці.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Мельников Р.В.