Постанова від 08.12.2021 по справі 594/1608/21

Справа № 594/1608/21

Провадження № 3/594/847/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2021 року

Суддя Борщівського районного суду Тернопільської області Чир П.В., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП №1Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області на:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя

АДРЕСА_1 , фізична особа- підприємець,

за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ФОП ОСОБА_1 16 листопада 2021 о 11.55 год., у належному йому магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою АДРЕСА_2 , допустив порушення правил карантинних заходів, що виразилось у відсутності маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра, а також не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни), чим порушив п.п.9 п.2-2 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09 грудня 2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину визнав частково і пояснив, що він зареєстрований як фізична особа - підприємець і свою діяльність здійснює в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » АДРЕСА_2 . При відкритті даного магазину в червні 2021 року на плитці було нанесено наклейки у вигляді собачих лапок, відстань між якими була до 1 метра. Знав про певні вимоги щодо маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра. Приміщення магазину є невелике, а тому вважав, що наклейки собачих лапок можуть одночасно бути і маркуванням для перебування в черзі. Контейнер (урна) для збору використаних засобів індивідуального захисту був відсутній, проте він зобов'язується його встановити.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується такими доказами:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №717410 від 17 листопада 2021 року, де зафіксовано суть правопорушення, роз'яснено права ОСОБА_1 та другий примірник протоколу йому вручено, про що свідчать підписи ОСОБА_1 ;

- витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, згідно якого ОСОБА_1 зареєстрований ФОП 30.06.3021, номер запису 2010350000000009173 ;

- даними відеозапису, доданого до матеріалів справи, здійсненого з нагрудної камери працівника поліції серія 000NC № 200614, при перегляді якого видно, що 16.11.2021 у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою АДРЕСА_2 , відсутнє маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра, та відсутній контейнер (урна) для забезпечення централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту. Продавець магазину визнала, що маркування і контейнер (урна) дійсно відсутні.

Дійсно на відеозаписі видно нанесені наклейки у вигляді собачих лапок на декількох плитках на підлозі магазину, відстань між якими приблизно 30 - 90 см. Дані наклейки є дизайном в спеціалізованому магазині «Зоомікс», не були нанесені як маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами.

ОСОБА_1 не дотримавшись вимог п.п.9 п.2-2 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09 грудня 2020 року надає пояснення з метою уникнути відповідальності, намагаючись підмінити визначення «маркування» в даній Постанові, надуманим особистим маркуванням - наклейками у вигляді собачих лапок. Статтею 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Згідно ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»№1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Згідно п.п.9 п.2-2 постанови Кабінету Міністрів України « Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09 грудня 2020 року № 1236, в редакції від 08.11.2021, яка є чинною на час вчинення правопорушення, з 17 червня 2021 р. на території України встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких: не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра; не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).

Відповідно до ст.41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року, особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.

Відповідно до ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами".

Аналізуючи досліджені під час розгляду справи докази вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3, тобто порушення правил щодо карантину людей, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та п.2-2 п.п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України « Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09 грудня 2020 р. № 1236.

Станом на час розгляду справи в Україні має місце ріст захворювання на зазначену короновірусну хворобу. Дотримання карантинних правил є одним із заходів убезпечення інфікування людей та поширення інфекції.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідно до ст. 1 КУпАП є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, а тому враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

У відповідності до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає до стягнення судовий збір.

На підставі ст.44-3 КУпАП та керуючись ст.ст. 1, 9, 23, 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір» -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 454 грн. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена через Борщівський районний суд Тернопільської області до Тернопільського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Чир П. В.