Справа № 458/936/21
3/458/531/2021
09.12.2021 м. Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділення поліції №2 Самбірського РВП ГУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, який працює водієм у ПП "Тур-Авто",
за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 705708 від 04.11.2021, водій ОСОБА_1 04.11.2021 приблизно о 14.15 год на автодорозі Н-13 Львів-Самбір-Ужгород 128 км+200 м в с. Мельничне Самбірського району Львівської області керував автобусом "БАЗ А 079.19" номерний знак НОМЕР_1 здійснював перевезення пасажирів за маршрутом "Турка-Либохора" та перевозив на три пасажири більше, ніж передбачено технічною характеристикою транспортного засобу, чим порушив п.п. 8 п. 2 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що працює водієм, здійснював перевезення пасажирів 04.11.2021.
Заслухавши особу, яка притягається до відповідальності, перевіривши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, зазначаються, зокрема суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, а також інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП або нормах інших нормативно-правових актах, якими передбачена відповідальність за вчинення чітко визначених протиправних дій.
При цьому, згідно з положеннями КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише в межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, при цьому суд не наділений повноваженнями самостійно змінювати фактичні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Положеннями ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма права є бланкетною і за своїм змістом для кваліфікації правопорушення відсилає до відповідних нормативно-правових актів, за порушення вимог яких і передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Зокрема, такі заборони встановлені Постановою КМУ № 1236 від 09.12.2021 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" з наступними змінами.
Як видно з вказаної Постанови, в редакції чинній станом на 04.11.2021 (дата вчинення можливого правопорушення), в такій відсутній п.п. 8 п. 2, про який вказано в протоколі про адміністративне правопорушення від серії АПР18 № 705708 від 04.11.2021, а відтак суть адміністративного правопорушення, яке викладено поліцейським в протоколі щодо ОСОБА_1 , не відповідає такому.
З урахуванням викладено, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, зокрема відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки судом не встановлено в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, а враховуючи, що тільки за наявності такого особа, яка його вчинила, може бути притягнута до адміністративної відповідальності, провадження по справі потрібно закрити.
Керуючись ч. 1 ст. 44-3, ст. 247, 284 КУпАП,
постановив:
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Суддя О.І. Кшик