Постанова від 01.12.2021 по справі 439/1886/21

Справа № 439/1886/21

Провадження № 3/439/776/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПО СПРАВІ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

01 грудня 2021 року м. Броди

Суддя Бродівського районного суду Львівської області Петейчук Б.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , приватний підприємець,

за частиною 1 статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 349564 від 04 листопада 2021 року, 04 листопада 2021 року близько 14 години 50 хвилин ОСОБА_1 , будучи власником ПП « ОСОБА_1 », що знаходиться за адресою: Львівська область, Золочівський район, с. Заболотці, знаходилася на робочу місці та здійснювала продаж товарів із відсутністю сертифіката про вакцинацію або негативного результату тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 44-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

ОСОБА_1 у судовому засіданні відмовилася надавати пояснення по суті та поклала розгляд питання на розсуд суду.

На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 44-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення, судді надано: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 349564 від 04 листопада 2021 року; письмові пояснення ОСОБА_1 .

Дослідивши докази по справі, суддя приходить до переконання щодо відсутності у діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Диспозиція частини 1 статті 44-3 КУпАП є бланкетною, тому вимагає обов'язкового наведення конкретного нормативно правового акту, який визначає форму дозволеної або забороненої поведінки суб'єкта, що вчиняє діяння. Як наслідок, недотримання імперативних положень таких нормативно правових актів, становить склад відповідного адміністративного правопорушення, яким у даному випадку виступає частина 1 статті 44-3 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 349564 від 04 листопада 2021 року відсутнє зазначення нормативно-правового чи підзаконного нормативно-правового акту, вимоги якого своїми діями не виконала ОСОБА_1 .

Проаналізувавши зміст поставленого у вину ОСОБА_1 правопорушення, суддя приходить до переконання, що органом Національної поліції України поставлено у вину останньої порушення пункту 35 Постанови Кабінету міністрів України № 1236 від 09 грудня 2020 року, у редакції від 26 жовтня 2021 року, які своїми діями не виконала ОСОБА_1 .

Зокрема вищевказаним підзаконним-нормативно правовим актом встановлено, що на території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, забороняється проведення окремих видів господарської діяльності.

Встановлені обмеження не застосовуються у випадку експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу, ринку), або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби (абзац 2 пункту 35 Постанови Кабінету міністрів України № 1236 від 09 грудня 2020 року, у редакції від 26 жовтня 2021 року).

Водночас підпунктом 4 пункту 35 Постанови Кабінету міністрів України № 1236 від 09 грудня 2020 року, у редакції від 26 жовтня 2021 року передбачено винятки застосування обмежень, зокрема: приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв'язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом (квітами, рослинами), добривами, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб'єктів господарювання.

Як вбачається із доказів по справі та пояснень ОСОБА_1 , остання здійснювала торгівлю продовольчими товарами, а саме: продуктами харчування.

Тобто ОСОБА_1 здійснювала підприємницьку діяльність у межах чинного санітарно-епідеміологічного законодавства України.

Інші докази, які підтверджують торгівлю ОСОБА_1 товарами, які не входять у перелік визначений підпунктом 4 пункту 35 Постанови Кабінету міністрів України № 1236 від 09 грудня 2020 року, у редакції від 26 жовтня 2021 року - судді не надано.

Відтак приходжу до переконання, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад та подія адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення - у зв'язку із відсутністю доказів, які підтверджують вчинення останньою адміністративного правопорушення.

За правилами статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Отже, враховуючи, що відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, суд, оцінивши наявні в даній адміністративній справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до висновку про відсутність поставленого у вину органом поліції в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 44-3 КУпАП, у зв'язку з чим справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі пункту 1 статті 247 КУпАП, за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного і керуючись статтями 247, пунктом 1 статті 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 - закрити у зв'язку із відсутністю в її діях складу та події адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Бродівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Б.М. Петейчук