Єдиний унікальний номер 317/3869/21
Провадження № 3/317/1609/2021
09 грудня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Сакоян Д.І, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , розлученого, працевлаштованого лікарем у КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» Запорізької обласної ради, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
Депутат Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016, подав 26.07.2021, тобто несвоєчасно, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, депутат Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 11.11.2020 по 09.12.2020 перед звільненням декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за неохоплений раніше поданими деклараціями період, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 п. 5-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016, подав її 26.07.2021, тобто несвоєчасно, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, депутат Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2021 по 01.04.2021 декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 п. 5-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016, подав її 26.07.2021, тобто несвоєчасно, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , після роз'яснення йому прав та обов'язків, вину визнав у повному обсязі. Пояснив, що у 2019 році забув подати декларацію. Коли закінчувались повноваженні він вважав, що не потрібно подавати декларації перед та після звільнення.
Прокурор Погосян К.А. просив накласти на ОСОБА_1 стягнення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Погосяна К.А., суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб'єктами, на яких поширюється дія вищевказаного Закону.
Відповідно до ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.
Рішенням № 1 від 06.11.2015 визначення повноважень сільського голови та депутатів Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, у тому числі - ОСОБА_1 .
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
До 18.10.2019 діяла ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», яка передбачала, що особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції», яка діє з 18.10.2019 визначає, що особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у п.п. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, відповідно до ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», був зобов'язаний:
- до 01.06.2020 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, проте подав лише 26.07.2021.
- в період часу з 11.11.2020 по 09.12.2020 подати декларацію за типом «перед звільненням», проте подав лише 26.07.2021;
- в період часу з 01.01.2020 по 01.04.2021 подати декларацію за типом «після звільнення», проте подав лише 26.07.2021;
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними і дослідженими у судовому засіданні матеріалами справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язаним із корупцією № 623 від 23.11.2021, який зафіксовані обставини вчиненого правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язаним із корупцією № 624 від 23.11.2021, який зафіксовані обставини вчиненого правопорушення;
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язаним із корупцією № 625 від 23.11.2021, який зафіксовані обставини вчиненого правопорушення;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.11.2021;
- роздрукованими відомостями із Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за змістом яких ОСОБА_1 лише 26.07.2021 були подані декларації.
Отже, у діях ОСОБА_1 містяться склади адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд враховує характер і ступінь вини, обставини справи, ставлення до вчиненого діяння та особу правопорушника, який раніше до відповідальності не притягався. Обставин, які б пом'якшували чи обтяжували відповідальність, судом не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи вимоги ст. 33 КУпАП, суддя приходить до висновку про необхідність накладення на правопорушника стягнення, достатнього для його виправлення та в межах санкції ч. 1 ст. 176-2 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 23, 24, 34, 35, 172-6, 283-285 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн. 00 коп. (одна тисяча двадцять грн. 00 коп.) (для сплати штрафу кошти перерахувати на розрахунковий рахунок: отримувач коштів - ГУК у Зап.обл/ТГ с. Степне/21081100; код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA 098999980313080106000008501; код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування: «Адміністративні штрафи та інші санкції»).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп. (чотириста п'ятдесят чотири грн. 00 коп.) (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз'яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д.І. Сакоян