Справа № 643/18695/21
Провадження № 3/643/4801/21
09 грудня 2021 року м.Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Кононенко Т.О. розглянувши матеріал, що надійшов з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого за частиною третьою статті 126 КУпАП України,
встановив:
11 жовтня 2021 року о 09 годині 12 хвилин в м. Харкові по вул. Академіка Павлова, 82, водій
ОСОБА_1 , керував автомобілем ВАЗ д.н.з. НОМЕР_1 , маючи встановлене тимчасове обмеження у праві керування транпортним засобом, Постанова ДВС про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортним засобом від 18.01.2021 року ВП №33540810 ВДВС Балаклійського районного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, чим порушив вимоги п. 2.1 А ПДР України та скоїв правопорушення передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП.
ОСОБА_1 , в судове засідання з'явився, вину визнав.
Суд вислухавши учасників, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що останній вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП так, як вина його підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчинені та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами (ст. 251 КУпАП).
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 252 КУпАП орган, який розглядає справу про адміністративне правопорушення, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція частини третьої статті 126 КУпАП передбачає нормативне правило наступного змісту: «адміністративна відповідальність настає за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Отже, необхідною умовою для застосування до порушника відповідальності, передбаченої вищевказаною статтею, є, зокрема, наявність доказів, які б безпосередньо свідчили про порушення викладених вище вимог.
Санкція ч.3 ст.126 КУпАП передбачає позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення підтверджується зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 191127 від 11.10.2021 року в якому зафіксовано факт вчинення ОСОБА_1 , правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 126 КУпАП, Постановою від 18.01.2021 року ВП №33540810 ВДВС Балаклійського районного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, відповідно до якої ОСОБА_1 встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Надана ОСОБА_1 , постанова про скасування тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортним заособом від 30.11.2021 року, не спростовує зібраних доказів у справі, оскільки на час вчинення адміністративного правопорушення, а саме 11.10.2021 року вказана постанова від 18.01.2021 року ВП №33540810 ВДВС Балаклійського районного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції діяла.
Аналізуючи докази по справі, дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.126 КУпАП.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини.
Обставини, що пом'якшують або обтяжують адміністративну відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлені.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішуючи питання про те, яке стягнення слід призначити ОСОБА_1 за вчинене ним правопорушення, враховуючи, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності, його особу, всі обставини справи в їх сукупності, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді позбавленням права керування транспортними засобами на строк три (три) місяця, що буде необхідним для його виправлення та достатнім для виконання завдань КУпАП.
Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
Крім того, в порядку ст. 40? КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. 124, ст.ст. 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд -
ухвалив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статтею 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді позбавленням права керування транспортними засобами на строк три (три) місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 грн на користь держави.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Т.О.Кононенко